Akcje gotówkowe Oslo Børs i rynki ETF na platformie Euronext Optiq

Główna » Systemy obrotu » Akcje gotówkowe Oslo Børs i rynki ETF na platformie Euronext Optiq
Wysłany przez:
forex-generator

Euronext potwierdziła, że akcje gotówkowe Oslo Børs, produkty strukturyzowane i giełdowe fundusze etf(ETF) zostały opublikowane na swojej własnej platformie handlowej Optiq.

Wiadomość jest częścią planu operatora giełdy, aby przenieść wszystkie swoje operacje handlowe na platformę Optiq, która trwa od 2019 roku.

Oslo Børs akcje pieniężne, produkty strukturyzowane i etfs operacji rynku wszedł w życie dzisiaj, 30 listopada, nieco później niż pierwotny termin 9 listopada, który potwierdził w marcu tego roku. Euronext powiedział, że instrumenty pochodne i stały dochód mają wejść na rynek 7 grudnia i podlegają zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

“Przejście na Optiq pozwoliło Euronextowi na dostarczenie modelu dostępu usprawnionym na różnych rynkach, wykorzystując swoją nową, najnowodzielioną technologię”, stwierdził Euronext. “Ten uproszczony i elastyczny system pozwala skrócić czas wprowadzania na rynek dostaw nowych produktów i realizacji wniosków klientów, tworząc jednocześnie możliwość zmniejszenia kosztów administracyjnych dla klientów.”

Optiq wszedł na rynek w lipcu 2018 r. jako platforma handlowa Euronext dla akcji, produktów strukturyzowanych, funduszy notowanych na giełdzie (ETF) i stałych dochodów. Został on opracowany we w domu jako “wysokiej wydajności” platformy, która zapewnia inwestorom dostęp do obrotu na wszystkich aktywach na giełdach Euronext.

Euronext potwierdziło zamiar nabycia Norwegian Exchange, Oslo Børs, na początku ubiegłego roku za 625 mln euro. Amerykańska grupa giełdowa Nasdaq uruchomiła również ofertę, która doprowadziła do wojny przetargowej, zanim ostatecznie wycofała swoją ofertę.

Akcjonariusze Euronext również jednogłośnie głosowali za przejęciem Borsa Italiana od London Stock Exchange Group (LSEG) niedawno.

Euronext zawarł w październiku wiążącą umowę z LSEG w sprawie nabycia giełdy borsa italiana z siedzibą w Mediolanie za 4,3 mld euro. Transakcja jest uzależniona od zatwierdzenia przez Komisję Europejską proponowanego przez LSEG przejęcia Refinitiv o wartości 27 mld USD.

Post Oslo Børs cash equities and ETF markets go live on Euronext Optiq platform pojawił się jako pierwszy na trade.