Czego nie wiesz o Lexatrade – informacje i opinie

Główna » Technologia » Czego nie wiesz o Lexatrade – informacje i opinie
Wysłany przez:
forex-generator

Ostatnio często dostajemy pytania o nasze opinie o brokerach internetowych, często przewijał się też temat Lexatrade. Wychodząc naprzeciw waszym zapytaniom, postanowiliśmy wziąć pod lupę Lexatrade, sprawdzić opinie inwestorów i dowiedzieć się nieco więcej o tym serwisie. Zacznijmy od początku: Lexatrade to wielofunkcyjny, nowoczesny serwis inwestycyjny oferujący transakcje i obrót:

Parami walutowymi,

Kryptowalutami,

Papierami wartościowymi,

Towarami.

Firma na rynkach europejskich działa już od kilku lat, z tego tez względu strona jest dostępna w czterech językach (polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim). Według opinii o Lexatrade, wielu inwestorów uważa ofertę za jedną z najkorzystniejszych na rynku, dodatkowo chwali się nowoczesność i kompleksowość platformy serwisu. Lexatrade współpracuje z wybitnymi polskimi analitykami (wszystkie nazwiska są dostępnie na stronie internetowej serwisu), po to, aby zapewniać stałą opiekę i wsparcie użytkownikom, a także pomóc w dokonywaniu jak najlepszych inwestycji. Jeżeli więc jesteś początkującym traderem, dopiero rozważasz pierwsze inwestycje, Lexatrade będzie dobrym wyborem. Oprócz kadry analityków, broker oferuje bogatą ofertę szkoleń w postaci kursów, webinariów i Akademii Tradingu. Wszystkie aktualne informacje na temat szkoleń i kursów można znaleźć na stronie internetowej Lexatrade w zakładce Szkolenie. 

Warto wiedzieć – informacje o Lexatrade

Najrzetelniejszym źródłem informacji o Lexatrade jest strona internetowa: https://lexatrade.com/pl/, na której znajdziesz najważniejsze informacje o Lexatrade dotyczące oferty, rodzajów kont i wiele innych. Zacznijmy od informacji o kontach:

Do wyboru masz pięć różnych kont inwestycyjnych, a ilość dodatków i możliwości w każdym z nich zależy od wysokości depozytu:

  • Start – które możesz otworzyć już od 250 dolarów. To konto umożliwia handel parami walutowymi i kryptowalutami. Oferuje dostęp do podstawowych szkoleń z działania platformy inwestycyjnej.
  • Silver – gdzie minimalna wartość depozytu wynosi 3000 dolarów. Daje możliwość handlu parami walutowymi, kryptowalutami i towarami. Dodatkowo od tego poziomu inwestor ma możliwość osobistych konsultacji swoich inwestycji z analitykiem finansowym. 
  • Gold – gdzie minimalna wartość depozytu wynosi 10 000 dolarów. Według statystycznych informacji o Lexatrade, jest to najczęściej wybierane konto przez inwestorów. Umożliwia handel parami walutowymi, kryptowalutami, towarami i papierami wartościowymi. 
  • Platinum – gdzie minimalna wartość depozytu wynosi 50 000 dolarów. Oprócz pełnej oferty inwestycyjnej, użytkownik ma również dostęp do większej ilości szkoleń i wysoki priorytet wypłat.
  • VIP – gdzie minimalna wartość depozytu wynosi 100 000 dolarów. To konto łączy się z najbardziej prestiżowymi warunkami, pomocą najlepszych analityków, uzyskanie dyplomu z akademii tradingu czy zaproszeniami na konferencje. 

Wszelkie inwestycje odbywają się za pośrednictwem nowoczesnej, popularnej platformy MetaTrader 4. Dodatkowo na stronie internetowej dostępne są bieżące wiadomości gospodarcze i kalendarz ekonomiczny, czyli wszystko, czego potrzebujesz do analizy marketu tak, aby móc dokonać oceny ryzyka, aktualnych sytuacji i w końcu – najlepszych inwestycji. Oprócz tego znajdziesz informacje o programie partnerskim: propozycji zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i firm. Dzięki aktywnej współpracy z Lexatrade i pomocy w promocji firmy, otrzymasz szereg korzyści, oraz trzy modele nagród: zaczynając od prowizji od każdego zwerbowanego klienta, przez udział w przychodach do łączonego modelu obu tych korzyści. Warto przyjrzeć się dodatkowo informacjom zawartym w dokumentach zamieszczonych w zakładce Docs. Akceptacja tych dokumentów jest niezbędna do otwarcia konta w Lexatrade. 

Zysk i strata – oszukiwanie; Lexatrade

Coraz więcej słyszy się o różnych próbach wyłudzenia danych, czy włamań na konta, Pamiętaj, że bezpieczeństwo Twoich inwestycji w dużej mierze zależy od Ciebie. Lexatrade stara się utrzymać najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego chociażby strona internetowa jest szyfrowana – co można sprawdzić, klikając w małą ikonę kłódki w pasku adresu. Szyfrowanie oznacza, że wszelkie dane osobowe przesyłane między strona a serwerami powinny być zaszyfrowane, odporne na próby kradzieży. Ostatnimi czasy popularną metodą na oszukiwanie inwestorów, również tych w Lexatrade, jest podawanie się za doradców, bądź analityków. W ten sposób oszuści wyłudzają dane, a nawet zyskują dostęp do kont czy inwestycji. Pamiętaj więc o zdrowym rozsądku, nie podawaj nikomu swoich haseł. Miej na uwadze, że nikt, nawet przedstawiciele Twojego brokera, nie mają prawa pytać Cię o Twoje hasła. Chroń się też przed ewentualnymi atakami hakerskimi, w szczególności uważaj na oprogramowania czy linki niewiadomego pochodzenia, np. polecane przez podejrzane, niezweryfikowane osoby na forach czy portalach. Nie dokonuj transakcji pod wpływem emocji i zawsze sprawdzaj informacje.

Oszuści – Zabezpieczania Lexatrade

Aby zapobiec działaniom nielegalnym, Lexatrade wprowadziła kilka zabezpieczeń mających na celu uniemożliwienie oszustom i przestępcom założenia konta. Mowa tutaj głównie o przypadkach prania brudnych pieniędzy (czyli wprowadzeniu pieniędzy z pochodzących z działalności przestępczej i otrzymaniu w zamian legalnego zysku), o próbach otworzenia więcej niż jednego konta na osobę, czy też próbach inwestycji przez osoby niepełnoletnie. Pomóc w weryfikacji takich sytuacji ma polityka AML i KYC, czyli dosłownie polityka przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i polityka znajomości klienta. Podczas dwustopniowej rejestracji, każdy z inwestorów jest zobowiązany przedstawić dowód tożsamości – paszport, potwierdzenie adresu zamieszkania, np. w formie rachunku za wodę czy gaz, na którym widoczne są adres oraz dane osobowe (rachunek nie może być starszy niż trzy miesiące). Konieczne jest również przesłanie skanu karty płatniczej – należy jednak zasłonić część numeru karty i numer CVC (trzy cyfry na odwrocie). Lexatrade, jak każda instytucja finansowa, ma obowiązek monitorowania inwestycji. Jeżeli jakaś inwestycja wydaje się podejrzana, mogą zostać poinformowane odpowiednie służby. 

Życzymy wam udanych transakcji, miejcie na uwadze czynniki ryzyka i podejmujcie przemyślane inwestycje!