Citi automatyzuje procesy skarbowe dla rozliczonych instrumentów pochodnych z Baton Systems

Główna » Kup stronę » Citi automatyzuje procesy skarbowe dla rozliczonych instrumentów pochodnych z Baton Systems
Wysłany przez:
forex-generator

US bank inwestycyjny Citi ma zmienić swoją funkcję skarbu państwa dla rozliczonych instrumentów pochodnych poprzez nowe partnerstwo z dostawcą technologii post-trade i blockchain Baton Systems.

Citi zutomatyzuje zasady przepływu środków pieniężnych i zabezpieczeń papierów wartościowych do i z izb rozliczeniowych w celu zmniejszenia ryzyka poprzez usunięcie ręcznych wpisów w systemach.

Bank będzie również wykorzystywał platformę Baton do agregowania danych ze swoich banków i powierników oraz śledzenia zabezpieczeń od swoich klientów do centralnych kontrahentów rozliczeniowych. System będzie również oferować w czasie rzeczywistym widoki różnych wskaźników, takich jak progi ryzyka i obliczenia nadwyżki/deficytu.

“Nasza integracja z Baton pomoże zwiększyć wydajność całego procesu przepływu pracy zabezpieczenia i znacznie zmniejszyć ryzyko, które zazwyczaj widzimy z ręczną interwencją”, powiedział szef zarządzania zasobami finansowymi w Citi futures, rozliczeń i FX prime brokerage, Mariam Rafi.

“Automatyzacja i widok zabezpieczeń w czasie rzeczywistym zapewniane przez system pozwoli nam skuteczniej wdrażać kapitał we właściwym miejscu i czasie”.

Arjun Jayaram, dyrektor generalny i założyciel Baton Systems, dodał, że ostatnia zmienność rynku zwiększyła nacisk branży na zarządzanie zabezpieczeniami.

“Zarządzanie i przesuw gotówki i zabezpieczenia zawsze było kluczowe dla bezpiecznych i ekonomicznych wyników członków rozliczających”, powiedział Jayaram. “Jak wynika z niedawnego ataku zmienności, jeszcze bardziej ważne jest, aby instytucje finansowe były wyposażone w narzędzia, które pomogą im skutecznie zarządzać ich potrzebami w zakresie płynności w ciągu dnia i zmniejszyć ryzyko.”

Partnerstwo z Baton wynika z ostatnich inwestycji Citi w londyńskim dostawcy oprogramowania na rynkach kapitałowych Genesis Global Technology. Citi zainwestował w Genesis za pośrednictwem swoich rynków FinTech Investments i grup SPRINT. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Post Citi do automatyzacji procesów skarbowych dla rozliczonych instrumentów pochodnych z Baton Systems pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*