Czy rozbieżność regulacyjna może w końcu być na kartach dla Wielkiej Brytanii?

Główna » Rozporządzenie » Czy rozbieżność regulacyjna może w końcu być na kartach dla Wielkiej Brytanii?
Wysłany przez:
forex-generator

Na ponad 330 stronach Nowa ustawa o usługach finansowych i rynkach przedłożona do parlamentu w dniu 20 lipca 2022 r. Jest największym przepisami dotyczącymi rynków finansowych od czasu pierwotnej ustawy o usługach finansowych i rynkach (FSMA), w 2000 roku. Ale czy to “Big Bang 2.0”, które źródła rządowe sugerowałybyśmy, że możemy się spodziewać – i czy może zwiastować długo oczekiwany (i szeroko oczekiwany) okres relaksu regulacyjnego podobny do nagłej deregulacji rynków finansowych pod Thatcher w 1986 roku?

Rachunek jest szeroko zakrojony, obejmujący rozległe pokosy rynków finansowych we wszystkim, od ubezpieczeń po płatności, ale dla graczy hurtowych zawiera pewne szczególnie istotne przepisy, zgodnie z egidą przyszłych ram regulacyjnych (FRF), po raz pierwszy ustanowiony w Listopad 2021 r., Aby zbadać, w jaki sposób ramy regulacyjne Wielkiej Brytanii powinny ewoluować, aby pasować do nowej pozycji EX EU w kraju.

sekcji trzeciej, cztery i pięć projektów ustawy konkretnie przedstawiają szerokie uprawnienia dla HM Skarb Państwa w celu zmodyfikowania lub przeglądu zatrzymanych przepisów UE i zastąpienia istniejących odniesień do dyrektyw UE. Skarb Państwa ma teraz uprawnienia do zmiany lądowanych przepisów i dyrektyw UE “w celu uczynienia prawa wyraźniejszego lub bardziej dostępnego”, co teoretycznie obiecuje.

poza tym jednak istnieje niewiele niespodzianek, z dużą ilością istotnych Treści podążając podobną ścieżką do tej już zaproponowanej na równoległych platformach, takich jak brytyjski przegląd rynków hurtowych, przegląd listów w Wielkiej Brytanii i niedawno uruchomiony przegląd rynków drugorzędnych FCA.

Godna uwaga zmiana jest to, że ustawa przekazuje władzę od podstawowych przepisów. zarówno do Urzędu ds. Kontuzji Finansowej (FCA), jak i Skarbu, zgodnie z rządowymi ambicjami “zwinnych regulacji”, które mogłyby zobaczyć szybciej i bardziej responsywny Aktualizacje odzwierciedlające potrzeby branżowe.

“Można to zobaczyć w dawaniu mocy FCA do zwolnień w ramach wymagań przejrzystości po handlu, poprzez zastępczy art. 4 brytyjskich rynków na instrumentach finansowych (MiFIR), a także dając władzę przepisów FCA nad obydwoma Wymagania dotyczące przejrzystości przed i po handlu zarówno instrumentów o stałym dochodzie, jak i instrumentach pochodnych ”, wskazała kancelaria DLA Piper.

Kolejnym znaczącym elementem nowego rachunku jest to, że usuwa obowiązek handlu akcjami (STO), a także w dużej mierze z art. 23 brytyjskiego mufir (rozporządzenie rządzące MiFID II), co oznacza, że ​​jedynie wymóg upoważnienia firm brytyjskich jako MTF byłby prowadzenie wewnętrznego systemu dopasowania do zamówień klientów wykonawczych dla zamówień akcji i instrumentów podobnych do kapitału.

Rachunek wprowadza również koncepcję nowych “piaskownicy infrastruktury rynków finansowych”, Szczególnie w dziedzinach cyfrowych i innych rozwiązań handlowych, rozliczeń lub rozliczeń, w których operacje nie pasują do istniejących kryteriów regulacyjnych – ruch, który powinien być mile widziany wiadomości dla pionierów cyfrowych.

Ponadto przepis “krytycznych stron trzecich” zbliża dostawców usług do rynków finansowych do nadzoru regulacyjnego – w szczególności dostawców usług danych i usług w chmurze, wraz z niektórymi pośrednikami. i ustawa planuje rozszerzyć bieżące zasady systemu bankowego i płatności, aby uwzględnić aktywa kryptowalut, w tym Stablecoins – coś, co może nie wpływać bezpośrednio na społeczność handlową, ale odzwierciedla szerszy krok w kierunku bardziej solidnego podejścia regulacyjnego w przestrzeni kryptowalut.

Ta liberalizacja rynków wtórnych, nadchodząca, podobnie jak na piętach nowej grupy zadaniowej ds. Reformy rynków kapitałowych, kierowanej przez londyńską giełdę papierów wartościowych, Nowy komitet ds. Rynków wtórnych utworzony przez FCA i w tym licznych szefów handlu, i oczywiście ostatnie konsultacje rozpoczęte przez organ regulacyjny w zakresie poprawy brytyjskich rynków kapitałowych, sugeruje, że tempo usprawnienia środowiska regulacyjnego w Wielkiej Brytanii mogą wreszcie zyskać tempo.

“Po długim okresie rosnącego regulacji rachunek ten może być katalizatorem przez długi okres zmniejszania się regulacji. Tak czy inaczej, możliwość dostosowania się do zmiany będzie trwa po atrybucie procesów raportowania rynku finansowego i ram raportowania na rynku finansowym -zgodził się Phil Flood, ekspert regulacyjny w Gresham Technologies, rozmawiając z handlem.

“Można śmiało powiedzieć, że rozmawiamy o rozbieżności po Brexicie, ale do tej pory nic się nie zmieniło. Wielu spodziewało się okresu deregulacji, ponieważ obietnica Brexitu była bardziej konkurencyjnym krajobrazem dla branży W Wielkiej Brytanii, ale regulator tak naprawdę nie posunął się naprzód. ”

Biorąc pod uwagę, że najnowszy rachunek został wprowadzony do Parlamentu Zaledwie dzień przed letnią przerwą, jest teraz mało prawdopodobne, aby zobaczyć jakikolwiek ruch do co najmniej września. Po powrocie Parlamentu nowy przywódca Partii Konserwatywnej – i domyślnie nowy premier (ktokolwiek może być) prawdopodobnie będzie chętny do przekazania tych reform w ramach charakterystycznego pakietu liberalizacji finansowej partii po Brexicie, co sugeruje że mogliśmy zobaczyć szybki ruch, gdy kaczki w końcu będą z rzędu.

Post może wreszcie być na kartach dla Wielkiej Brytanii? pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*