Deutsche Börse finalizuje przejęcie Quantitative Brokers

Główna » Systemy obrotu » Deutsche Börse finalizuje przejęcie Quantitative Brokers
Wysłany przez:
forex-generator

German operator giełdy Deutsche Börse pomyślnie zakończył transakcję, która da mu większościowy udział w dostawcy algorytmów realizacji Quantitative Brokers.

Transakcja, która została uzgodniona w dniu 1 grudnia, została uzgodniona przez obie strony we wrześniu, jednak nadal podlegała zatwierdzeniu przez organy regulacyjne. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Deutsche Börse powiedział, że dwaj założyciele Quantitative Brokers, Christian Hauff i Robert Almgren, będą nadal posiadać znaczący udział w spółce i pozostaną aktywni w swoich obecnych funkcjach odpowiednio jako dyrektor naczelny i główny naukowiec.

“Inwestujemy w rozwój biznesu z renomowanym, innowacyjnym i wiodącym zespołem quant, który dostarcza unikalny zestaw kompetencji w zakresie algorytmicznej realizacji”, powiedział Thomas Book, szef działu handlu i rozliczeń Deutsche Börse, we wrześniowym oświadczeniu. “Ekscytująca platforma i zespół QB idealnie pasują zarówno do naszej istniejącej działalności, jak i z naszej długoterminowej perspektywy strategicznej”.

Quantitative Brokers ma siedzibę w Nowym Jorku, a także działa w Londynie, Sydney i Chennai. Zapewnia algorytmy realizacji i analizy, w tym analizy kosztów transakcji (TCA), do zakupu po stronie, maklerskich i klientów bankowych.

Giełda stwierdziła, że transakcja przybliży ją do źródeł zainteresowania handlowego w łańcuchu wartości po stronie kupna, przyczyniając się jednocześnie do inicjatyw rozwoju działu handlowego i rozliczeniowego. Przychody brokerów ilościowych w tym roku mają wynieść około 25 milionów dolarów.

Deutsche Börse ogłosiła niedawno plany zwiększenia udziału przychodów netto z przyszłych możliwości fuzji i przejęć (M&A) w swojej nowej strategii średnioterminowej wzrostu, Compass 2023.

Ostatnio w listopadzie giełda potwierdziła, że będzie nabywać większościowy udział w wysokości 80% w dziedzinie ochrony środowiska społecznego i ładu korporacyjnego (ESG) specjalista Institutional Shareholder Services (ISS), który jest wyceniany na 1,9 mld euro.

Post Deutsche Börse uzupełnia nabycie Quantitative Brokers pojawił się jako pierwszy na TRADE.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*