ESMA firmy wielostronne Definicja systemu pod MIFID II w polu Odtwarzanie

Główna » Systemy obrotu » ESMA firmy wielostronne Definicja systemu pod MIFID II w polu Odtwarzanie
Wysłany przez:
forex-generator

ESMA określił plany stworzenia bardziej konkretnej definicji tego, co stanowi system wielostronny, aby zapewnić bardziej równe pole gry w ramach regulacji MiFID II.

W dokumencie konsultacyjnym Regulator zdefiniował wielostronny obiekt handlowy (MTF) jako system lub obiekt, w którym wielokrotne zakupy lub sprzedaż interesów osób trzecich w instrumentach finansowych jest w stanie interakcji.

ESMA dążyło również na wyjaśnienie szarej obszarów rynku przez dostawców technologii, systemy prośbne-na cytat i systemy, które umożliwiają wstępnie rozmieszczone transakcje, które wszystkie mają cechy, które mogłyby ich klasyfikować jako obiekty handlowe i przynieść je W ramach rozporządzenia MiFID II.

dla dostawców technologicznych, regulator określono, że system musi tylko “agregować i nadawać” kupowanie i sprzedaż interesów, w przeciwieństwie do umożliwienia “komunikacji i negocjacji” między Imprezy, w tym, jeśli znaleziono potencjalny mecz, aby nie być sklasyfikowany jako MTF.

Regulator papierów wartościowych potwierdził również, że systemy zarządzania realizacją (EMS) i systemy zarządzania zamówieniami (OMS), z których oba widzieli swój status jako miejsca poddawane debatom, nie powinny być uważane za MTFS, chyba że oferują możliwość handlu interesami w zakresie interakcji . Systemy

na żądanie (RFQ) były kolejnym obszarem, który znajduje się pod reflektorem w papierze ESMA, z regulatorem definiującym je jako system, w którym oferty są dostarczane w odpowiedzi na żądanie złożone przez jedną firmę.

W świetle tej definicji, regulator stwierdził, że system, który pozwala klientowi poprosić o cytat z jednego dealera, należy uznać za wielostronne niezależnie od tego, czy został zaprojektowany przez Klienta, podczas gdy taki, który pozwala innym klientom w interakcji z Tylko jeden kontrahent może być uważany za dwustronny. Jednakże regulator dodał jednak, że w celu uznania jednoprzyderzędowego systemu dwustronnego systemu nie może łączyć interesów osób trzecich i musi mieć na sobie na własny rachunek.

dwustronnych relacji handlowych w rynkach stacjonarnych, walut i towarów (FICC) stają się coraz bardziej popularne wśród kontrahentów sprzedawców i dostawców płynności jako środków, aby uzyskać większą kontrolę nad ich danych i zminimalizować koszty transakcji.

Jednak firmy kupujące są mniej skłonne do zwrócenia się do relacji z mniejszą liczbą kontrahentów, ponieważ koszty transakcji są często absorbowane przez dostawców płynności, a wdrażanie i projektowanie tych układów dwustronnych mogą być długi i kosztowne.

“Nie chcę spędzać dużo czasu i pieniędzy budować moje własne rozwiązanie technologiczne dla problemu, który nie istnieje dla mnie w tej chwili. Potrzebowałbym tego, aby być na płycie bezpośrednio z przodu Oferował mnie jako rozwiązanie poza polem My OMS Dostawca i musiałbym zobaczyć pewne znaczące korzyści dla mnie obowiązywać dwustronnie niż przez miejsce. W tym momencie chcę się upewnić, że nie jestem miejscem, “powiedziała szef handlu w Bluebay Asset Management, Stuart Campbella, w niedawnym głębokim nurkowaniu w handlu w handlu dwustronnym.

w swoim najnowszym artykule ESMA ustanowiło również wytyczne dotyczące wstępnie zorganizowanych transakcji odbywających się w sposób wielostronny, ale bez zezwolenia jako miejsca obrotu, stwierdzając, że wszystkie transakcje ułożone w systemie instytucji muszą być sformalizowane w miejscu handlowym i że oni Musi skorzystać z zwolnienia z przeniesienia wstępnego w wspomnianym miejscu.

uczestników przemysłu mają do 29 kwietnia, aby dać swoje wprowadzenie na zmiany regulacyjne zaproponowane przez ESMA z raport końcowy, który ma zostać opublikowany w trzecim kwartale.

“ESMA spodziewa się, że CAS [Właściwe organy] Wymagaj firm do oceny swoich systemów przed niniejszą opinią i odzwierciedlać, czy działają w ramach odpowiedniej zdolności zezwolenia “- powiedział regulator w jej papierze.

“ESMA spodziewa się, że CAS wymaga firm do podjęcia odpowiednich działań, w tym dalszych dyskusji z odpowiednimi CAS, aby szybko ubiegać się o autoryzację jako miejsce handlowe, w stosownych przypadkach”.

Post firmą ESMA w górę wielostronnej definicji systemu pod MIFID II w polu Oferta na poziomie odtwarzania pojawił się najpierw w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*