Inside Europe\’s New Fortress: Euronext\’s Continental Data Center i Handel Floor

Główna » Systemy obrotu » Inside Europe\’s New Fortress: Euronext\’s Continental Data Center i Handel Floor
Wysłany przez:
forex-generator

osiedliło się wśród rooves z terakotami na tle przewracających się gór, nowe centrum danych Euronext wyróżnia się jako silnie nowoczesny magazyn ukształtowany geometrycznie otoczony strzeżonym obwodem. Emanuje znaczenie.

Minęło 14 miesięcy, aby przejść infrastrukturę Euronext z Basildon w Wielkiej Brytanii do kompleksu w Bergamo, około półtorej godziny od Mediolanu, należącej do Aruba.it. Ten ruch jest kolejnym objawem Brexitu. Perspektywa zinternalizowanej Europy po decyzji Wielkiej Brytanii o zerwaniu jej więzi z UE jest obecnie oczekiwaną, w przeciwieństwie do możliwości, z tym – prawdziwą fortecą – w jej epicentrum.

Euronext udostępnia imponujący kompleks z kilkoma innymi głównymi dostawcami danych i chmur. Sądząc po poziomie bezpieczeństwa, nie są to małe ryby. Kilka ogrodzeń linuje obwód. Po nich jest tylko dostęp do dostępu, z kilkoma bramami, które składają hołd Bezpieczeństwo lotniska, otwiera się przed tobą dopiero po zamknięciu tego za tobą. Przychodzi na myśl Fort Knox lub Gringotts. Za tą gamą przeszkód bezpieczeństwa znajduje się seria białych, pustych i rozciągających korytarzy. Za tymi ścianami dzieje się magia.

“Istnieje słowo, którego nie używamy w Euronext, czyli” chmurze ””, mówi Stephane Boujnah, dyrektor generalny Euronext. “Nie ma czegoś takiego jak chmura. To słowo jest zabronione w Euronext. Co ludzie mają na myśli, gdy mówią, że to centra danych wypełnione namacalnymi przewodami i maszynami. ”

w pierwszej z serii pokoi siedzą 44 brokerów, którzy mają swoje sprzętowe wykorzystywanie na serwerze Euronext. Biorąc pod uwagę, namacalność słów Boujnah tonie. Rzędy na rzędach krat i stojaków są metodycznie umieszczone w precyzyjnej kolejności i w równym stopniu z serwera – szczegóły, które są niezbędne, aby uniknąć arbitrażu opóźnień. Każdy stojak jest wypełniony setkami komputerów wyposażonych w przewody i rytmicznie migające kolorowe światła. Jest głośny, gorący i jasny.

Są to członkowie Euronext, którzy płacą za usługi klokacji – praktyka umieszczania własnego sprzętu jak najbliżej serwera giełdy w celu uzyskania bardziej wrażliwych na opóźnienia praktyk. Komputery siedzą jak więźniowie, znajdują się za dwiema kolejnymi warstwami metalowej krat. Nie ma wątpliwości, że więzienia o słabszym bezpieczeństwie rozsiane na całym świecie. W innym podobnym pokoju znajduje się większy sprzęt do kolokacji i platformę OptiQ Exchange. Aby uzyskać najbardziej szybkie połączenie, wymiana oferuje usługi mikrofalowe za pośrednictwem dań satelitarnych opartych na dachu budynku.

“Witamy w podłodze handlowym, to jest nowa pit i to są handlowcy. oraz Europa szerzej w celu internalizacji operacji rynków finansowych po Brexit. W połączeniu z odejściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, przejęcie Borsa Italiana Euronext z London Wock Exchange Group (LSEG) w ramach przejęcia Refinitiv wyposażyło giełdę w narzędzia, których potrzebuje, aby zmniejszyć jej poleganie na Wielkiej Brytanii.

Począwszy od ruchu centrum danych, Euronext ustalił plany kontynuowania tej ścieżki internalizacji z migracją rynków kapitałowych gotówkowych we Włoszech na platformie OptiQ w marcu przyszłego roku, usuwając potrzebę zapłaty za korzystanie technologia. Po migrowaniu przepływu Borsa Italiana, około 11 do 12 miliardów euro będzie zmienia ręce za pomocą technologii znajdującej się w Arubie.

Na koniec 2023 Wewnętrzny rozliczenie – Euronext Clearing, wcześniej CCMG – również nabył umowę Borsa Italiana. Giełda przeszła, aby odłamać 10 -letnią umowę – pierwotnie z wygaśnięcia w 2027 r. – z LCH SA w listopadzie po ogłoszeniu planów przeniesienia operacji rozliczeniowych do Włoch.

“To decyzja internalizacji. Postanowiliśmy internalizować, gdziekolwiek możemy podstawowe cechy organizacji”, mówi Boujnah. “Centrum danych miało siedzibę w Londynie, ponieważ w tym czasie było to centrum finansowe Europy. Budujemy sytuację, w której Europejczycy mogą zarządzać strategią danych w UE w przewidywalnym środowisku regulacyjnym oraz w kraju, w którym prowadzimy znaczące działalność. ”

Zrównoważony rozwój

Migracja zapewniła również lepszą kontrolę Euronext nad zrównoważonym rozwojem działalności, szczycąc się faktem, że kompleks jest w 100% zasilany energią odnawialną. Źródło energii przez energię wodną z pobliskiej rzeki. Centra danych są szalone dla energii, wymagające ogromnej mocy nie tylko do generowania komputerów, ale także do ich ochłodzenia. Ponieważ organy regulacyjne coraz częściej rzucają światło na mniej przyjazne dla ESG zakątki rynków, centra danych nie są tak dostosowane do Euronext, bez wątpienia podlegają przesłuchaniu.

“Post-Brexit Misja krytyczna było, aby coś tak ważnego, jak to było bardziej pewne-mówi Boujnah.

Post Inside Europe w nowej fortecy Europy: Continental Data Data Center i Handel Euronext pojawiło się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*