LCH SA wesprze rozliczanie obligacji NADZWYCZAJNYCH UE o wartości 87,4 mld euro

Główna » Kup stronę » LCH SA wesprze rozliczanie obligacji NADZWYCZAJNYCH UE o wartości 87,4 mld euro
Wysłany przez:
forex-generator

Central kontrahent rozliczeniowy (CCP) LCH SA będzie wspierać rozliczanie obligacji wyemitowanych w ramach tymczasowego wsparcia Unii Europejskiej w celu zmniejszenia ryzyka bezrobocia w programie nadzwyczajnym (SURE).

Obligacje wyemitowane w ramach programu będą kwalifikować się do rozliczania w usłudze RepoClear LCH SA. LCH SA oferuje rozliczanie obligacji denominowanych w euro i repo na 13 rynkach obligacji skarbowych. Będzie również wspierać i rozliczać nadchodzące obligacje UE nowej generacji.

Ponad 87 mld euro pożyczek zostanie udzielonych 16 państwom członkowskim UE w ramach programu SURE, którego celem jest pomoc w finansowaniu zwiększonych wydatków krajowych na krótkoterminowe programy pracy i inne podobne środki.

“Pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła zarówno na zdrowie publiczne, jak i na rynek pracy na całym świecie. Unijny program SURE oferuje niezbędne finansowanie programów zatrudnienia w całej UE”, powiedział dyrektor generalny LCH SA Christophe Hémon.

“W LCH jesteśmy zaangażowani we wspieranie stabilności finansowej i cieszymy się, że jesteśmy w stanie wspierać ten program i przyczyniać się do ożywienia gospodarczego UE poprzez rozliczanie nowego długu.”

Na początku tego miesiąca LCH SA potwierdziła, że będzie świadczyć usługi rozliczeniowe dla akcji Euronext, które są przedmiotem obrotu za pośrednictwem brytyjskich ksiąg zamówień Cboe Europe za pośrednictwem modelu “preferowanego CCP”.

Ruch oznacza, że uczestnicy rynku handlujący papierami wartościowymi Euronext w księgach zamówień Cboe Europe BXE i CXE mogą wybrać LCH EquityClear jako swojego dostawcę rozliczeniowego, pod warunkiem że obaj kontrahenci transakcji wybrali LCH jako preferowaną izbę rozliczeniową.   

Stanowisko LCH SA wspierające rozliczenie obligacji NADZWYCZAJNYCH SURE UE o wartości 87,4 mld euro pojawiło się jako pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*