Raporty na temat podejrzanych transakcji spadły w 2020 r., jak handlowcy pracowali z domu, FCA mówi

Główna » Rozporządzenie » Raporty na temat podejrzanych transakcji spadły w 2020 r., jak handlowcy pracowali z domu, FCA mówi
Wysłany przez:
forex-generator

Reports na potencjalnie manipulacji transakcji i zamówień spadła w zeszłym roku podczas globalnej pandemii, jak handlowcy pracowali z domu, w Wielkiej Brytanii nadzoru finansowego powiedział.

Dyrektor wykonawczy egzekwowania i nadzoru rynku w Financial Conduct Authority (FCA), Mark Steward, stwierdził w przemówieniu, że regulator zauważył spadek podejrzanych transakcji i raportów zamówień (STORs), pomimo 34% wzrost raportów transakcji w ciągu roku.

“To było tymczasowe i być może odzwierciedla zmniejszenie możliwości nadużyć na rynku na rynku skoncentrowanym na pandemii, a także nowe wyzwania związane z przestrzeganiem przepisów wynikające z wszystkich, którzy w dużej mierze pracują z domu”, powiedział Steward.

Steward również przypisać spadek do “zmniejszenia możliwości nadużyć na rynku na rynku pandemii koncentruje się”.

STORs powróciły do poziomów, które FCA spodziewałaby się zobaczyć na wszystkich rynkach, dodał, biorąc pod uwagę ekstremalne warunki rynkowe i chociaż wolumeny obrotu były ogólnie niższe w 2020 r. w porównaniu z innymi latami.

Według Matta Smitha, dyrektora generalnego dostawcy technologii regulacyjnych SteelEye, spadek zgłoszonych podejrzanych transakcji może odzwierciedlać niektóre firmy wykorzystujące pandemię jako okazję do celowego niesyłania raportów. 

“Podczas gdy skok w raportach STOR poszedł dość wcześnie podczas pandemii, to nie musi oznaczać, że nadużycia na rynku zmniejszyła się”, powiedział Smith. “Z intensywnej zmienności i wolumenów handlowych, było wiele możliwości na rynku, i może być, że niektóre firmy widział chaos początkowej blokady jako okazję, aby nie wysyłać niektóre raporty.” 

Obok spadku STORs, Steward powiedział FCA rozpoczęła inicjatywę mającą na celu poprawę przejrzystości w krótkiej sprzedaży sprawozdawczości. Wdrożono nowy mechanizm sprawozdawczości, który umożliwia zgłaszanie krótkich stanowisk w elektronicznym systemie składania wniosków FCA.

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) odnowił bardziej rygorystyczne zasady sprawozdawczości w zakresie krótkiej sprzedaży, aby przedłużyć je do grudnia, we wrześniu ubiegłego roku. Początkowo wdrożony w marcu, regulator utrzymał je w miejscu w związku z obawami, że druga fala zakażeń covid-19 może spowodować dalszą zmienność.

“Przejrzystość jest dobra, ponieważ regulator będzie świadomy dużych pozycji, a większe pozycje staną się bardziej widoczne dla szerszego rynku”, dodał Smith. “Jednak widoczność krótkiej pozycji wpłynęła na szał społeczny, który doprowadził do krótkiego ściśnięcia z GameStop.” 

Post Raporty na temat podejrzanych transakcji spadła w 2020 r., jak handlowcy pracowali z domu, FCA mówi pojawił się pierwszy na handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*