Rosyjski chaos bierze opłatę na banki inwestycyjne i największy na świecie menedżer aktywów

Główna » Sprzedaj stronę » Rosyjski chaos bierze opłatę na banki inwestycyjne i największy na świecie menedżer aktywów
Wysłany przez:
forex-generator

Blackrock, największy na świecie menedżer aktywów, podjął hit około 17 miliardów dolarów z powodu trwającego chaosu na rynku rosyjskim, FT zgłoszono dzisiaj. Wiadomości dodaje się do rosnącej listy olbrzymów finansowych dotkniętych z rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która widziała upadek rubla, moskiewski giełdowy zamknij się, i wiele funduszy zawieszenia lub zamykają drzwi.

MACKROCK W dniu 28 lutego zawiesił zakup wszystkich aktywów rosyjskich, z rosyjskim gospodarstwami podobno spadającymi do około 0,01% swoich aktywów w ramach zarządzania o wartości około 1 mld USD. Straty gwałtownie wzrosły od tego czasu. Jego największy rosyjski ETF, ERUS, widział jego wartość spadają z około 600 milionów dolarów do zaledwie 1 milion dolarów w ciągu ostatniego kwartału.

Larry Fink, CEO Blacrock, odnotowany w postu LinkedIn w zeszłym tygodniu, że: “To była bardzo złożona i płynna sytuacja, a Blackrock będzie kontynuował aktywnie konsultacje Z regulatorami, dostawcami indeksów i innymi uczestnikami rynku pomagają zapewnić, że nasi klienci mogą opuścić swoje stanowiska w rosyjskich papierów wartościowych, zawsze, gdy pozwalają na warunki regulacyjne i rynkowe. ”

innych głównych graczy zostały również trafione. W czwartek, JP Morgan i Goldman Sachs ogłosił wycofanie się z rynku rosyjskim, twierdząc, że w przestrzeganiu wymogów regulacyjnych. Jednak Goldman został osiągnięty mniej twardy, podobno z ekspozycją na rosyjskie aktywa, tylko 650 milionów dolarów.

Citi to kolejny bank, który ma zostać trafiony przez kryzys i jest obecnie w trakcie ubijania jego rosyjskiej operacji detalicznej – ruch rozpoczął się przed inwazją. Chociaż bank nie ogłosił jeszcze żadnych planów wyjścia z działalności korporacyjnej w kraju, handel słyszał ze źródeł rynkowych, że jego ekspozycja na aktywa rosyjska może być również w miliardach, z możliwymi ciężkimi zamarkami. Wschodzący banku Rynek stałego dochodu handlowego biurko podjęło ciężki hit około 100 milionów dolarów, zgodnie z raportami, ze względu na rosyjską ekspozycję – w porównaniu z stratami około 50 milionów dolarów za sztuka Goldman Sachs i Societe Generale.

Większość obserwatorów spodziewa się Rosją związanych z Handlem WiseTingownowie, aby znacznie rosnąć w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy, ze względu na dużą zmienność cen aktywów, z pozycjami rynkowymi szybko zmieniającymi się. Z obecną niepewnością i szalonym odłączeniem większości głównych graczy z ich rosyjskich stanowisk, prawdopodobnie zobaczymy straty nadal zamontować.

Post rosyjski chaos bierze opłatę na banki inwestycyjne, a największy na świecie kierownik aktywów pojawił się najpierw na handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*