Westwood Holdings wybiera Northern Trust dla outsourcingu usług handlowych

Główna » Sprzedaj stronę » Westwood Holdings wybiera Northern Trust dla outsourcingu usług handlowych
Wysłany przez:
forex-generator

US firma zarządzająca aktywami Westwood Holdings Group wybrała powiernika Northern Trust w celu świadczenia zlecanego handlu na zewnątrz za pośrednictwem zintegrowanej usługi rozwiązań handlowych (ITS).

Northern Trust będzie odpowiedzialny za 12 miliardów dolarów firmy zarządzania aktywami i stałego dochodu obrotu, jak również jego middle-office wsparcia rozliczenia handlu.

“Współpraca z Northern Trust w celu outsourcingu części naszej działalności front- i middle-office zapewni korzyści zarówno dla naszej działalności, jak i raportowania wyników naszych klientów”, powiedział Fabian Gomez, dyrektor operacyjny Westwood Holdings Group.

“Wewnętrznie uzyskujemy dostęp do większej elastyczności i skalowalności dzięki naszym operacjom handlowym, a także towarzyszącym im oszczędnościom. Tymczasem możemy lepiej służyć naszym klientom, zapewniając większą przejrzystość w takich elementach, jak realizacja, koszty transakcji i szczegółowa analiza kosztów.”

Według raportu Northern Trust we wrześniu, popyt na usługi handlu na zewnątrz znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, jak wiele firm starało się złagodzić presję operacyjną wywołaną przez pandemię.

W białej księdze podkreślono, w jaki sposób “czwarta fala” outsourcingu została zapoczątkowana przez przyspieszone wyzwania stojące przed firmami podczas pandemii, w tym presję ze strony konkurencji, opłat, wyzwań regulacyjnych i związanych z przestrzeganiem przepisów, koszty technologii i zmieniający się popyt na produkty.

Northern Trust był świadkiem absorpcji nowych przedsiębiorstw z głównych firm instytucjonalnych w ostatnich miesiącach, które sugerują, że jest trochę prawdy za tym.

W maju ubiegłego roku powiernik nawiązał współpracę z blackrockem wagi ciężkiej, aby stworzyć kompleksowy ekosystem inwestycyjny zarówno dla swoich zarządzających aktywami, jak i klientów alokatorów.

Ta wiadomość została następnie w grudniu z ogłoszeniem, że firma przyciągnęła zainteresowanie 5,1 miliardów dolarów amerykańskiego funduszu hedgingowego Strategic Global Investors, którzy wykorzystali usługi Northern Trust dla unikalnego mandatu obsługi w celu zapewnienia pośredniego biura outsourcingu i handlu FX.

Post pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*