CBOE pochodne Europa przenosi praktyki rynku USA do bloku

Główna » Systemy obrotu » CBOE pochodne Europa przenosi praktyki rynku USA do bloku
Wysłany przez:
forex-generator

Nieco ponad rok temu pochodne CBOE Europa (CEDX) wystrzelone na rynki UE, ale od tego czasu pozostaje stosunkowo uśpione.

Rynek w Amsterdamie początkowo oferował 12 produktów Equity Future and Option w sześciu wskaźnikach i otrzymał wsparcie od ABN Amro Clearing, Goldman Sachs i Morgan Stanley w kwietniu 2021 r. Przed uruchomieniem we wrześniu.

CBOE nazywało uruchomienie jako “krytyczny krok” w swojej wizji. Decyzja o rozpoczęciu od zera na tym rynku okazała się Bea Bold One, o czym świadczy stosunkowo niskie tomy CEDX Dłuższe stojące koleżanki Creche Eurex, Ice i Euronext. W październiku giełda odnotowała comiesięczny wolumen 1862 kontraktów podzielony dość równomiernie między futures i opcje i chociaż miejsce, które twierdzi, że jest na dobre w oceanie w porównaniu z 139 353 311 Całkowite kontrakty handlowe na EUREX w tym samym miesiącu

CBOE nie są jednak odkładane przez niskie wolumeny i pozostaje zaangażowane w długą grę. Intencją tego miejsca nie jest uzyskanie udziału w rynku niedawno mianowanego szefa europejskich instrumentów pochodnych Iouri Saroukhanov powiedział Trade, ale zamiast tego zmienił sposób działania rynków instrumentów pochodnych europejskich.

“Chcemy rozwinąć przestrzeń pochodnych w Europie, nie tylko dla CBOE, ale dla całego rynku”, powiedział Saroukhanov. “To nie tylko udział w rynku. Chcemy zbudować i rozszerzyć przestrzeń pochodnych UE. Jeśli spojrzysz na historię ewolucji przestrzeni amerykańskiej w porównaniu do UE, możesz zobaczyć wyraźną rozbieżność. Chcielibyśmy zobaczyć tę zmianę. ”

“To, co staramy się osiągnąć, to zrównoważony wzrost wolumenu. Zamiast osiągnąć jednorazowy duży bilet, z którym chcemy zbudować rynek zrównoważonych instrumentów pochodnych rosnących od góry Różni uczestnicy rynku. ”

Przewijanie USA do UE

W przypadku CBOE jest miejsce na poprawę rynków pochodnych europejskich, szczególnie wokół dostępu i fragmentacji.

“Rynek amerykański jest cytowany. Jest bardziej widoczny i bardziej sprawiedliwy system”, powiedział Saroukhanov. “Europa jest dość zinstytucjonalizowana i istnieją części rynku, które nie wszyscy – szczególnie detaliczni. Chcemy rozbić bariery wejścia dla nowicjuszy w rozwoju całego rynku. ”

“Na przykład, jeśli umieścisz się w butach azjatyckiego uczestnika, który chce ekspozycji na Europę, istnieją dość wysokie bariery do wejścia i muszą podejmować decyzje dotyczące ekspozycji i struktury. Za pośrednictwem CEDX mają wszystko pod jednym dachem i tak Obniża bariery wejścia. ”

W porównaniu z USA, europejskie rynki pochodnych pozostają dość rozdrobnione w kilku miejscach i domach rozliczeniowych. Zazwyczaj odgrywają one koncentrację produktów regionalnych.

“To nie daje się handlu produktem”, dodał Saroukhanov. “Istnieją ograniczenia płynności dla uczestników, ponieważ kiedy próbują uzyskać dostęp do różnych domów rozliczeniowych, wymaga pewnych marginesów. Robimy to w znacznie bardziej wydajny sposób przez pojedynczy dom czyszczący. ”

CBOE twierdzi, że rozwiązuje te problemy związane z fragmentacją poprzez uproszczenie procesu do jednego miejsca handlowego i jednej wymiany.

“Po uzyskaniu wydajności, które otwierają również drzwi do większego handlu, niezależnie od tego, czy są to handel produktami krzyżowymi, czy pomagać klientom w zwiększeniu gotówki przed potencjalnie zajmującymi pozycjami”, dodał Saroukhanov.

Ekspansja

Plany Giełdy ambitne będzie wymagał rozmiaru, aby odnieść sukces Nie zbliży się jeszcze do masy krytycznej, podejmuje to kroki.

Ekspansja produktu kierowana przez klienta jest kluczowym obszarem zainteresowania CEDX, a teraz oferuje 20 produktów w ramach kontraktów terminowych i opcji z planami przejścia do dziedziny pojedynczej produktów zapasowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Potwierdził również dzisiaj wdrożenie trzech nowych uczestników handlowych Barak Capital Israel, Barak Capital Market Making B.V. i TTG Capital Limited.

Miejsce handlowe również przeprowadziło się, aby rozszerzyć swój zespół przez cały ten rok. Saroukhanov, który dołączył do Cedx na początku tego miesiąca z Bloomberg i Liquid Capital Group, był trzecim ważnym spotkaniem na miejscu w tym roku. Dołączył także były dyrektor ds. Eakcji i FICC w SGX London, Elinę Patimova oraz były starszy wiceprezes ds. Sprzedaży pochodnych w Deutsche Borse, Taotao Xing, którzy zostali mianowani dyrektorami sprzedaży pochodnych UE w maju i Odpowiednio listopad.

“Dodatki dają nam więcej mocy, aby dotrzeć do klientów, do których chcemy dotrzeć”, powiedział Saroukhanov. “Naszym celem jest rozwinięcie rynków do czegoś, co staje się większym ciastem”.

Pochodne po instrumencie pochodnych CBOE Europa wprowadza praktyki rynku amerykańskim do bloku pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*