Citadel Securities traci atrakcyjność \”Flash Boys”

Główna » Rozporządzenie » Citadel Securities traci atrakcyjność \”Flash Boys”
Wysłany przez:
forex-generator

Global Market Maker Citadel Securities stracił sprawę przeciwko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w odniesieniu do rodzaju zamówienia rynkowego o nazwie D-Limit, uruchomionym w 2020 r. Przez operatora IEX giełdy. Decyzja została podjęta w orzeczeniu sądowym 29 lipca 2022 r.

IEX zostało założone przez byłych handlowców elektronicznych RBC Brad Katsuyama i Ronana Ryana, notorycznie z ich portretów w 2014 roku Michael Lewis “Book Boys”. W 2020 r. Grupa złożyła wniosek o zatwierdzenie zamówienia D-Limit, które, jak twierdziło, zwalczyłaby niekorzystny wybór, wyrównując szanse między HFT i wolniejszymi uczestnikami rynku. D-limit pozwala handlowcom i inwestorom złożyć uznaniowe zamówienie limitowe, które może dostosować jego ceny, jeśli cena akcji ma się zmienić na gorsze, przy użyciu technologii predykcyjnej o nazwie Signal IEX.

“Odrzucamy petycję kwestionującą decyzję SEC”, powiedział Trzech sędziów sądów federalnych.

“D-Limit… to innowacyjne, ale proste rozwiązanie zaprojektowane w celu zwiększenia płynności na wymiary”, powiedział prezes grupy IEX Ronan Ryan na premierę. D-Limit zyskał poparcie szerokiej koalicji kierowników aktywów , Fundusze emerytalne, brokerzy i producenci rynku, i reprezentują kontynuację naszych starań, aby współpracować ze społecznością brokera-dealera w celu zapewnienia nowych rozwiązań w celu najlepszego wykonania, które pomogą wszystkim uczestnikom rynku osiągnąć lepsze wyniki w wyświetlanym handlu ”.

Zamówienie zyskało wsparcie rynkowe od graczy, w tym Virtu Financial i Goldman Sachs. Jednak inni byli bardzo przeciwni: w tym Citadel Securities, które napisały do ​​SEC 14 sierpnia 2020 r., Wyrażając obawy, że propozycja IEX dyskryminuje chętnych płynności.

“Ta propozycja stanowi znaczący odejście od obecnej struktury rynkowej, niesprawiedliwie faworyzowanie dostawców płynności IEX bez odpowiedniego obowiązku, przekonujący uczestników rynku preferencji IEX w stosunku do innych giełd oraz negatywny wpływ na dziesiątki milionów zamówień złożonych przez inwestorów detalicznych ” – powiedział Stephen Berger, globalny szef rządu i polityki regulacyjnej w Citadel Securities, w liście.

Regulator zdecydował jednak na korzyść IEX, a typ zamówienia został zatwierdzony 26 sierpnia 2020 r., Zauważając, że nie ma dowodów na to, że D-Limit wymagałby “zmian istotnych” strategii routingu brokerów. Powszechnie postrzegane jako zwycięstwo W przypadku IEX D-Limit został wydany w październiku 2020 r. Cytadel Securities następnie złożył wniosek o przegląd, argumentując, że SEC brakowało istotnych dowodów na jedno z jego ustaleń, a trzy decyzje SEC zostały (jak wspomniano w oświadczeniu sądowym) ” arbitralne i kapryśne ”.

“Nikt w tym przypadku nie ma twierdził, że arbitraż opóźnień jest niezgodny z prawem. Zamiast tego problemem jest to, czy SEC może pozwolić IEX na wprowadzanie innowacji. ”

Sprawa została rozpatrzona w październiku 2021 r., A 29 lipca 2022 r. Sąd Apelacyjny USA orzekł jednoznacznie na korzyść IEX. “Odmawiamy petycji kwestionującej decyzję SEC”, stwierdził trzech sędziów sądów federalnych. “Ustalenie SEC, że postanowienie D-Limit nie narusza ustawy o wymianie przez niesprawiedliwie dyskryminującą lub nadmiernie obciążającą konkurencję, było uzasadnione i poparte istotnymi dowodami”. IEX, który promuje się jako mistrz uczciwych inwestycji, wokalnie sprzeciwił się arbitrażu opóźnień, ponieważ otrzymał zgodę na regulację, aby stać się licencjonowanym miejscem handlowym w 2016 r. – kolejna kontrowersyjna decyzja SEC, która podzieliła rynek, w tym przeciwników, w tym przeciwdziałali Citadel Sapitities, Nowojorska giełda papierów wartościowych i Nasdaq wyrażające gwałtowne opozycje, podczas gdy gracze tacy jak cena t rowe i Franklin Templeton wyraził wsparcie publiczne.

w zeszłym tygodniu w decyzji Trybunał wyrażał neutralność na ten temat. “Kwestia nie polega na tym, czy firmy takie jak Citadel mogą szukać korzyści na rynku, stosując zaawansowane technologie i genialne strategie handlowe”, powiedział sędziowie. “W tej sprawie nikt nie twierdzi, że arbitraż opóźnień jest niezgodny z prawem. Zamiast tego problemem jest to, czy SEC może pozwolić IEX na wprowadzanie innowacji, z zamówieniem D-Limit, w sposób, który oferuje nowe możliwości inwestorom długoterminowym. ”

IEX nazwał orzeczenie “ogromną wygraną dla wszystkich inwestorów i handlowców”.

W oświadczeniu zgłoszonym przez Bloomberga rzecznik Citadel Securities, David Millar, powiedział: “Z niecierpliwością czekamy na kontakt z SEC, aby zapewnić ochronę najlepszego interesu inwestorów detalicznych i instytucjonalnych”.

Przeczytaj więcej o wymianie IEX w naszym wywiadzie dla Brad Katsuyama oraz Ronan Ryan po licencji w 2016 roku.

Dowiedz się więcej o konsekwencjach sprawy “Flash Boys” i efektu Ripple z Lewisa ”w naszej najnowszej funkcji magazynu Q2.

Post Cytadel Papierów Wartościowych Traci odwołanie “Flash Boys”, pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*