Czy jesteś gołębnikiem lub jastrząbem? Umieść zakłady na podwyżkę stawki Fed teraz …

Główna » Rozporządzenie » Czy jesteś gołębnikiem lub jastrząbem? Umieść zakłady na podwyżkę stawki Fed teraz …
Wysłany przez:
forex-generator

Minęło ponad trzy lata, od ostatniej rezerwy federalnej uniósł jego stawki, z polityką łagodzenia ilościowych i masowych baterii, aby kierować gospodarką poprzez Kovid, utrzymując amerykańską stopę procentową w zero od 2018 r.

, ale Wraz z gospodarką (pomimo Rosji-Ukrainy) w sprawie uzpracowania, a inflacja wznosi się (o prawie 8% w lutym sam), moce – to – być zasygnalizowane przez jakiś czas ich plany rozpoczęcia zaostrzenia polityki pieniężnej do walki Presja inflacyjna i rosnące ceny … i rynki czekają na czerwonym alercie, aby zobaczyć, co się stanie.

“Spotkanie Fed jutro wieczorem jest bardzo przewidywane jako każde spotkanie w najnowszej pamięci” Shane O’Neill, szef obrotu stóp procentowych w zarządzaniu ryzykiem Walitus, powiedział handel.

Hawki Shift

Styczeń Federal Open Komitet Rynkowy (FOMC) Spotkanie Fed Przewodniczący Jerome Powell przesuwa się do zdecydowanego bardziej jastrzębiczącego stanowiska, a na początku marca sprawił, że jego plany jeszcze bardziej jasne, potwierdzające swoje dwupoziomowe świadectwo Komitetu Usług Finansowych Domu, które: “Spodziewamy się, że będzie odpowiednie do podniesienia celu Zakres dla federalnego stopy funduszy na naszym spotkaniu później w tym miesiącu. ”

Ale pytanie brzmi: jak duża będzie wędrówka, a ile będzie więcej przyjść. Powell nazywa się do “serii” podwyżek, z pierwszym, prawdopodobnie będzie stosunkowo łagodny, oparty na reakcji rynku i warunków gospodarczych. “Jestem skłonny zaproponować i wspierać wędrówkę o wysokości 25 pb” – powiedział do domu. “Najważniejsze jest to, że będziemy kontynuować, ale będziemy starannie uczyć się więcej na temat implikacji Wojny Ukrainy za gospodarkę . ”

Rozmiar ma znaczenie …

Większość ludzi wydaje się wycenić w 25BP wzrostu na jutro, z kolejną serią budowaniem do reszty roku. I to może być wielka sprawa – wzrost czwartego punktu jest jedną rzeczą, że skok o 200 pb jest całkowicie inny. Więc ile możemy się spodziewać i jak szybko mogłaby przyjść?

W styczniu rynki biegały bojące się, cenowo w tyle jak 90% szansa na wzrost 50 pb – co byłoby pierwsze pół punktem Fed, od 2005 r. Od tego czasu od tego czasu się uspokoiły, ale Bloomberg wskazuje że wysoce wrażliwe, dwuletni rentowności skarbowe wspięły się na najwyższą od września 2019 r., Sugerując, że (biorąc pod uwagę dodatkowe ciśnienia rosnących cen towarów i niepewności geopolitycznej) większy pojedynczy skok może być nadal na kartach na później w roku.

z sześcioma spotkaniami FOMC w lewo w 2022 r., A co najmniej pięć wędrówek (i ewentualnie więcej) oczekiwano, moglibyśmy zobaczyć poważną zmianę tempa. Czy rynek jest gotowy na to?

Dove lub jastrząb?

“przed rozpoczęciem Wojna na targach na Ukrainie spodziewali się sześciu 25 pbowych wędrówek z Fed W tym roku, ten numer jest teraz do siedmiu, a główne pytanie będzie – czy wystarczy? zapytał O’Neill. “Ciasne rynki pracy i uporczywie wysoką inflację były czynnikami naciskając rękę Fed do rozpoczęcia cyklu turystycznego, aby próbować zapobiegać oczekiwaniom inflacji wszechstronnie w umyśle konsumenta, co prowadzi do spirali wynagrodzenia / inflacji. Jeśli to było usprawiedliwienie Dla sześciu wędrówek i wojny, niewątpliwie sprawiła, że ​​inflacja ma znaczenie znacznie gorzej, to jest jedną dodatkową 25 pbędzą wędrującej, aby zrobić sztuczkę? Energia, żywność i ceny metali znajdują się w wieloletnich wysokości dzięki wojny w Europie Wschodniej, z Niektórzy komentatorzy popychając szczytowe oczekiwania dotyczące inflacji w USA do prawie podwójnych cyfr – z tym tłem, ryzyko dziś wieczorem jest przekrzywiony w kierunku bardziej jastrzębskiego, a nie więcej gołębi się.

inflacji będzie czynnikiem napędowym Każda decyzja – ale warto również pamiętać, że każda dyskusja o strategii stóp procentowej może również wpłynąć na stopień, w jakim wzrośnie ceny są napędzane przez ceny towarowe i zmienność geopolityczną oraz jak daleko przez popyt konsumencki. Jeśli pierwsze, podniesienie stawki mogłyby potencjalnie spowodować znaczny ból w stosunkowo niewiele zysku, przynajmniej w krótkim okresie.

Wpływ rynku

podobny sposób, steve moire, strategiczny klient i doradca platformy w Clearwater Analytics (który niedawno prowadził ankietę ponad 100 firm reprezentujących ponad 5 bilionów dolarów w AUM), ostrzegł, że niepewność już ma wpływ strategiczny.

“z stopami procentowymi splątanymi z inflacją, nasze badania pokazują, że duża większość, ale nie wszyscy menedżerowie aktywów instytucjonalnych oczekują wzrostu 100-200bps z bieżących stawek. Wszystkie te obawy są prowadzenie zmian w alokacji portfolio i ryzyko – powiedział handlu.

“Obowiązujący pogląd, że jesteśmy w przejściowym cyklu inflacji, jest jednoznacznie przesunięty. Dzięki naszym badaniom pokazując prawie połowa menedżerów aktywów przewidujących, że CPI osiedli się w 3-4%, istnieje wyraźny ruch do rozwijania bardziej agresywnych strategii inwestycyjnych Koncentruje się na towarach i nieruchomościach. Ponieważ inflacja nadal się wspinać, inwestowanie w niepłynne rzeczywiste aktywa, takie jak nieruchomość, może potencjalnie dostarczyć wyższe plony dla menedżerów aktywów. ”

rosnących kosztów

Największy wpływ jest oczywiście może być oczywiście komercyjny – wyższe wskaźniki oznaczają wyższe ceny, po obu stronach ogrodzenia.

“Ten wzrost stawki fed zwiększy koszty dla każdego handlu rynkami kapitałowymi, a nie najmniej w Warunki finansowania transakcji – powiedział Daniel Carpenter, szef rozporządzenia w Meritsoft (spółka świadomi), rozmawiając z handlem. “Nawet z stopami procentowymi wciąż historycznie Niskie poziomy, niektóre z największych instytucji finansowych tracą dwucyfrowe miliony milionów w niezwykłych nieudanych kosztach finansowania. Każdy przedsiębiorca, który chce pożyczyć, aby finansować handel, musi teraz współczynnikować w tych wyższych opłatach odsetkowych. ”

Jednym z problemów jest to, że powszechna strategia wykorzystywana do minimalizacji kosztów finansowania jest kupna i sprzedaż tego samego daty rozliczenia umownego, w celu pozostawania płasko, oraz z zamiarem zaspokojenia kosztów ze sprzedaży. Jednakże, jeśli handel nie osiedli się dłużej niż to, Bank będzie musiał przenieść te dodatkowe koszty finansowania, które nieuchronnie erozią rentowność handlu.

Jak zawsze, przygotowanie jest kluczem.

“Próbując wypracować wiele skutków bezpośredniego decyzji polityki pieniężnej Fed jest trudne, ale podobnie jak te z zmiennym kredytem hipotecznym, wpływy są biurka handlowe. Późna rozliczenie oznacza wyższe finansowanie i wyższe wskaźniki oznacza dodatkowe Finansowanie kosztuje więcej – powiedział stolarz.

“Przygotowanie teraz do radzenia sobie ze skutkiem tego niewielkiego wzrostu tego małego wzrostu, a tendencja w górę jest dokładnie tym, co jest potrzebne, aby zapewnić banki wyprzedzające krzywą, gdy karmiona decyduje się ponownie w przyszłości.”

Parytet w całym stawie

Warto zauważyć, że bank Anglii ma również podnieść stawki w przyszłym tygodniu, po raz trzeci od rozpoczęcia pandemii, podczas gdy Europejski Bank Centralny (EBC) jest również obramowania w kierunku dalszego 2022 stawki wzrasta, przynosząc presję na zezwolenie po obu stronach stawu.

Wielkiej Brytanii inflacja trafiona o 5,5% w styczniu i prawdopodobnie wspina się jeszcze wyższy po wpływie inwazji Ukrainy, dzięki czemu dalsze wędrówki niemal nieuniknione. Bank centralny podniesiono stawki przez a kwartał wskazuje 0,5% w lutym tego roku, ale był to ciasny wybór, z czterema z dziewięciu członków komisji głosowania na bardziej agresywne 0,5% wzrostu do 0,75%, podnosząc bardzo prawdziwą możliwość, że biorąc pod uwagę aktualne warunki, mogliśmy zobaczyć większy skok nadchodzący w przyszłym tygodniu, biorąc pod uwagę aktualne warunki.

“W zeszłym tygodniu spotkanie EBC złapało rynki osłona z bardziej hawki wygiętym niż oczekiwano,” dodane O’Neill Konflikt, więc jeśli nadal byli gotowi zaprezentować jastrzębski front, wydaje się, że niewiele zatrzymuje Fed idzie dalej.

Niepewna przyszłość

cokolwiek się dzieje, wygląda pewne, że zmierzamy do wyższej przyszłości kosztu. Jedyne pytanie brzmi teraz, jak agresywnie władze obsługują swoje zadanie. Warto pamiętać, że stopy procentowe nie są ich jedynym narzędziem. Normalizacja bilansowa (“Dokrężenie ilościowe”) jest również na kartach, a zarówno Fed, jak i Bank Anglia wskazywała na intencje, aby zmniejszyć zakupy obligacji do przodu.

Jednakże, nie każdy jest chętny, z pewnym wzywaniem do tego, aby odgrywać większą rolę w miejscu wyższych wędrówek, podczas gdy inni zachowują ostrożność, ze strachu przed widzeniem zakłócenia rynku Skarbu Państwa podobne do tego doświadczeni w lecie 2013 roku i ponownie późno 2019.

“stawek dłuższych, najczęściej wykonywane przez działania QT, miały dość marca – 10-letnia wydajność skarbowa podskoczyła więcej niż 40 pb w ciągu ostatniego miesiąca, z dalszą zmiennością potencjalnie w dół drogi, jeśli Fed zmniejszy się jego bilans bardziej agresywnie niż oczekiwano, “ostrzegany O’Neill.

” z dużą wojną grającą w Europie, zrobienia Covid w Azji i inflacji pochodzących z czynników wewnętrznych i zewnętrznych – zadanie Fed jest niewidoczne, a ceżs Krzywa jest podatna na wstrząsy i duże, trwałe ataki zmienności. ”

. Jak myślisz, co wydarzy się w 2022 roku?

Post Czy jesteś gołębnikiem lub jastrząbem? Umieść zakłady na podwyżkę stawki Fed teraz … pojawiły się najpierw w handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*