Czy okresowe wyprzedzają ciemne miejsca w rynku?

Główna » Systemy obrotu » Czy okresowe wyprzedzają ciemne miejsca w rynku?
Wysłany przez:
forex-generator

aukcje okresowe nadal zyskuje udział w rynku w Europie w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz stanowią 4% udziału w rynku, wynika z badań Liquidnet.

Od czasu wdrożenia czapek podwójnej objętości w ramach MiFID II w 2018 r., Wolume okresowe aukcje nadal rosły, a dzięki nowym proponowanym zmianom w DVC i zrzeczeniem się ceny referencyjnej (RPW) prawdopodobnie zostanie wdrożone w tym roku, pozostawiając drzwi otwarte aby jeszcze bardziej rosły.

organów regulacyjnych przeniosło się, aby zapobiec alternatywnym miejscom handlowym (MTFS) z wykorzystaniem zwolnienia z ceny referencyjnej do realizacji małych transakcji poprzez wprowadzenie minimalnego progu w aktualizacji Unii rynków kapitałowych (CMU) w listopadzie. Opracowali także potencjalne plany wprowadzenia zmian w reżimie aukcji częstotliwościowej w aktualizacji RTS 1 i 2, jednak zdecydowali się nie proponować ich po protestach z całej branży.

poza zmianami regulacyjnymi, Okresowe aukcje nadal rosną popularność. Miejsca mają w sobie nieodłączny wzrost prędkości, co oznacza, że ​​nie pożyczają się handlowcom wysokiej częstotliwości (HFT), a więc firmy niskiej częstotliwości faworyzują je z punktu widzenia wykonania.

“Kiedy spojrzysz wstecz na początek 2018 roku, kiedy rozpoczęły się DVC, wiele z nich poniżej dużej w skali (LIS) Dark Activity, która nie mogłaby się zdarzyć na MTF przeniesionych na aukcje, ponieważ ludzie zwykle umieszczają je na ciemnej części z ich routerów. Jeśli postawią podłogę o standardowej wielkości rynku 2x (SMS) w tym, gdzie pójdzie ten ciemny przepływ? Oczywistym miejscem są aukcje ”, powiedział Gareth Exton, szef wykonania i usług ilościowych dla EMEA w Liquidnet.

“Hipotetycznie może to znacznie wzrosnąć. Czucie nie jest to ogromne, ale pod względem liczby egzekucji jest wiele, które zdarza się poniżej SMS. Nie pójdzie do miejsca, w którym organy regulacyjne myślą, że powinny odejść, co jest zapalone ciągłe handlowy. Załóżmy, że 30% tego [ciemnego] nie może się już zdarzyć z powodu zwolnienia z ceny referencyjnej.

“To znacząca część, która nie dzieje się teraz w ciemności, która musi iść gdzie indziej. Nagle okresowe aukcje mogłyby dotrzeć do tego samego rozmiaru ciemnych rynków. To rzuci na nich światło z regulatorów”.

Udział w rynku w ciemnych miejscach handlowych wyrównał około 6% w Europie w ciągu ostatnich kilku lat, jednak w świetle rozbieżności regulacyjnej po Brexicie i liberalizacji brytyjskich zasad dotyczących ciemnego handlu wzrosła do 14% w mieście. Wielka Brytania przeniosła się również do złomowania DVC razem w ramach przeglądu rynków hurtowych (WMR). Rozbieżne zasady zadawały pytanie, dokąd pójdzie przepływ, jeśli Europa zbytnio ograniczy handel nie-przenoszący.

“To będzie interesujące, co będzie interesujące Zdarza się, że ten przepływ wychodzi z perspektywy Wielkiej Brytanii vs UE. Jest to dodanie komplikacji, gdzie DVC miały wpływ na wszystkich, teraz jest to tylko UE. Może to zmusić objętości z UE. Zgodnie z rozmowami w TradeTech brzmiało to, że organy regulacyjne podejmują ryzyko w niektórych sugestiach i sposobu, w jaki patrzą na rzeczy. Myślę, że zdali sobie sprawę, że mogą się zbytnio rozchodzić. ”

Post Czy okresowy jest ustawiony na wyprzedzenie ciemnych miejsc w zakresie udziału w rynku? pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*