Instinet, aby przejąć działalność w zakresie handlu FIS Algo

Główna » Technologia » Instinet, aby przejąć działalność w zakresie handlu FIS Algo
Wysłany przez:
forex-generator

Instinet zawarł umowę na przejęcie algorytmicznej branży handlowej FIS. Umowa pozostaje podlegająca zatwierdzeniu regulacyjnym i oczekuje się, że zostanie zamknięta jeszcze w tym roku. Instinet nabywa technologię handlu algorytmicznego i własności intelektualnej FIS.

“Przejęcie to ma na celu wzmocnienie naszego wiodącego rynku pakietu elektronicznego i ilościowego strategii handlowych i narzędzi, a także napędza nową działalność dla firmy od klientów skoncentrowanych”-powiedział Ralston Roberts, dyrektor generalny Instinet. “Nasi nowi koledzy z drużyny FIS/Fox River i ich technologia Algo będą wspaniałym dodatkiem do rodziny Instinet. Rozszerzamy możliwości, aby pomóc klientom w osiągnięciu lepszego wykonywania i dalszego opracowania naszej oferty strategii ilościowej. Zespół FIS Executions Services/Fox River jest znany z wysokiego budowania Konfigurowalne strategie Quants, dla Quants. ”

Założone w 2000 r., FIS zapewnia algorytmy w celu poprawy jakości i kosztów wykonania przy jednoczesnym minimalizowaniu wycieku informacji. Firma nabyła FIS Execution Services w 2015 r. W ramach umowy Sungard.

Jego kluczowe produkty obejmują algorytmy handlowe i usługi realizacyjne, w tym bezpośredni dostęp do rynku i handel sprzedażą.

“To nie jest łatwa decyzja o zbycie firmy, która ma głębię umiejętności i reputację, który zarobił nasz zespół usług wykonawczych FIS”, powiedział Nasser Khodri, szef FIS Capital Markets.

“Ale po obszernej analizie, uważaliśmy, że to poczuliśmy Synergies nasza algorytmiczna działalność handlowa miałaby z ruchem, zapewni zespołowi i pakietowi produktu możliwości rozwoju i uzupełnią już nagradzane możliwości egzekucyjne Instinet. ”

Post Instinet w celu nabycia firmy handlowej FIS Algo Najpierw w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*