DTCC wydaje sprawę do wdrażania centralnego rozliczenia na transakcjach Skarbu USA

Główna » Kup stronę » DTCC wydaje sprawę do wdrażania centralnego rozliczenia na transakcjach Skarbu USA
Wysłany przez:
forex-generator

Korporacja Depozytowa Trust & Clearing Corporation (DTCC) wydała artykuł na wyciągnięcie centralnego rozliczeń w ramach transakcji Skarbu USA.

dzięki stałym dochodem Cloreing Corporation (FICC), DTCC twierdzi, że jego długotrwałe podejście do otwarcia zapewnia elastyczność niezbędną do pozwolenia szeregu uczestników rynku dostęp do centralnego rozliczeniowego, przy jednoczesnym zapewnieniu bezstronności i uczciwości.

Robić infrastrukturę na rynku post-handlowym istnieje szeroka konsensus branżowy wokół korzyści ze zwiększonej centralnej rozliczenia transakcji Skarbu USA, w tym zmniejszenie ryzyka rozliczeniowego, ryzyko kontrahenta i ryzyko zaburzenia rynku i sprzedaży pożarowej.

Twierdzi również, że ruch ograniczyłoby zdolność nagłych ruchów rynkowych, aby spowodować domyślne zbieranie marży dwa razy dziennie, zwiększyć dostęp do rynku i zwiększenie płynności rynku oraz zwiększenie zdolności mniejszych banków i niezależnych dealerów do konkurowania poprzez członkostwo bezpośredniego CCP.

Ruch jest w odpowiedzi na rosnące obawy wokół zwiększonej przyjęcia dwustronnej rozliczenia dla działalności skarbowej, która oznaczała brokery międzyludzkie (IDBS) wykonują transakcje między członkami FICC i członkami innych niż FICC, w których jedna strona handlu jest centralnie Wyczyszczony, a drugi jest dwustronnie wyczyszczony. DTCC poprzednio zauważył, że fragmentacja ta tworzy ryzyko zarażenia, częściowo, ponieważ jeśli domyślne członków innych niż FICC może być większe skutki systemowe.

Nowy papier sugeruje jednak, że ważne jest, aby rozważyć znaczne różnice między rynkami przy opracowywaniu regulacji rynku. Na przykład, kilku uczestników rynku, którzy nie angażują się na rynek swaps, są krytycznymi dostawcami płynności na rynku Skarbu USA.

Cele ograniczania ryzyka systemowego oczyszczania Mandat nie zostanie osiągnięty, jeśli te uczestnicy rynku nie mogą skutecznie uzyskać dostępu do rozliczenia.

DTCC’s FICC oferuje obecnie różnorodne modele do usuwania klientów dla transakcji gotówkowych i repozytorskich amerykańskich, w tym korespondencji korespondencji, prime brokera rozliczeniowe i sponsorowane rozliczenie, które wspomniano, umożliwiłoby uczestnikom rynku wybrać model, który najlepiej rozwiązuje ich potrzeby.

Dostawca infrastruktury powiedział, że zaangażuje się z zainteresowanymi stronami i organami regulacyjnymi, aby wypróbować tę inicjatywę.

“Korzyści z takiego ruchu są znaczące, w tym ograniczenie ryzyka rozliczeniowego i kontrahenta, obniżając ryzyko zaburzenia rynku i sprzedaży pożarowej oraz zwiększenie dostępu do rynku i płynności”, powiedział Murray Pozbrater, szef usług rozliczeniowych i globalnego biznesu Operacje w DTCC.

“Jednakże w celu skutecznego wdrożenia i dostarczenia Po cele zarządzania ryzykiem rozważania muszą być przekazywane obecnym praktykom rynkowym i zbliża się do mandatów. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z regulatorami i branżą na tym ważnym wysiłku. ”

DTCC nie jest jedynym zainteresowanym stronnikiem naciskającym do centralnej rozliczenia amerykańskich Treasuries, w lipcu tego roku Grupa Przedsiębiorczych Przedsiębiorczych FIA wydała białą księgę stwierdzającą ruch, który zapewniłby szereg korzyści dla uczestników rynku, w tym złagodzenie określonych ograniczeń bilansowych Zmienność marca 2020 r., A także zmniejszenie ryzyka operacyjnego, ułatwiające wprowadzenie nowych dostawców płynności oraz zwiększenie ogólnej przejrzystości rynku.

Stowarzyszenie powiedziało w czerwcu, że podczas gdy nastąpił jakieś użycie sponsorowanego modelu rozliczeniowego DTCC do transakcji Skarbu Państwa, nie został użyty w praktyce, aby usunąć transakcje Skarbu Państwa. W rezultacie większość tych transakcji nie są wyczyszczone.

Post DTCC sprawia, że ​​sprawa do wdrażania centralnego rozliczenia w nowych transakcjach Skarbu USA pojawiła się najpierw w handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*