ESMA rozpoznaje amerykańskie domy rozliczeniowe OCC i FICC

Główna » Kup stronę » ESMA rozpoznaje amerykańskie domy rozliczeniowe OCC i FICC
Wysłany przez:
forex-generator

ESMA uznało amerykańską korporację o stałym dochodzie (FICC) i opcje CLEARING CORPORATION (OCC) jako centralni kontrahentowie poziomu pierwszego w ramach rozporządzenia EMIR.

W dniu 27 czerwca Europejski regulator rynków papierów wartościowych rozpoznany po raz pierwszy dwa CCP, które są również nadzorowane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i Towans Futures Trading Commission (CFTC).

Rozwój jest zgodny z wiadomościami w kwietniu 4 kwietnia, że ​​Komisja Europejska przyjęła zmiany do decyzji wdrażania Komisji (UE) w sprawie równoważności wymogów EMIR w ramach amerykańskich ram regulacyjnych CCP, które są autoryzowane i nadzorowane przez SEC.

Natomiast UK CCPS LCH, LME i Ice Clear Europe otrzymały jedynie trzyletnią tymczasową równoważność, aby zmniejszyć poleganie instytucji UE na nich po Brexit.

rozmawiając z handlem na początku tego tygodnia, Mario Muth, szef elektronicznego dochodu, platformy i giełdowego deutsche Banku, powiedział, że wolumeny oczyszczania pochodnych już zaczęły migrować do Europy pomimo ograniczonej równoważności.

“Wydajność centralnego rozliczenia działa najlepiej, jeśli cała aktywność znajduje się w jednym pojemniku, ale rynek jest wystarczająco duży, aby wiele CCP jest wystarczająco płynne, aby być wiarygodnymi ofertami. Każdy rozlicznia ma niszę. CME jest oczywiście silna w produktach dolarowych oczywiście – powiedział.

“Eurex będzie silniejszy w produktach europejskich. LCH tradycyjnie był liderem ogólnego udziału. Nie ma znaczącego wpływu na płynność, jeśli obecna działalność jest nieco bardziej podzielona i oczywiście spodziewamy się, że rozliczenie wielkości w branży wzrośnie. ”

Post ESMA rozpoznaje amerykańskie domy rozliczeniowe OCC i FICC pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*