Euroclear i Clearstream zamknął osadę rosyjskich papierów wartościowych

Główna » Kup stronę » Euroclear i Clearstream zamknął osadę rosyjskich papierów wartościowych
Wysłany przez:
forex-generator

Międzynarodowe Depozyty centralne (ICSD) Euroclear i Clearstream nie są już ograniczającymi transakcji denominowanych ruble.

Działania oznacza, że ​​handel, rozliczanie i rozliczenie rosyjskich papierów wartościowych miało obecnie wpływy przez ruchy z europejskiej infrastruktury rynkowej, zajmując się ciosem dla międzynarodowych inwestorów próbujących sprzedać swoje aktywa denominowane ruble. Jest to oprócz wielu rosyjskich banków wykluczonych z sieci SWIFT z powodu sankcji.

EUROCLEAR wydał oświadczenie dla interesariuszy wczoraj podkreślając, że zewnętrzne i mostowe wolne od rozliczenia transakcji w rosyjskich krajowych papierów wartościowych nie będą wykonywane do czasu powiadomienia.

Ponadto, do rozliczenia wewnętrznego, Euroclear nie będzie już przyjmować nowych wewnętrznych instrukcji rozliczenia wolnego lub przeciwko płatności w rosyjskich krajowych papierach wartościowych, jak z bliska Biznes 1 marca.

Euroclear wyłączył również swoje konto w banku, jego korespondentowym banku w Moskwie. ICSD już dokonał tego samego ruchu z VTB Bank.

w oświadczeniu Euroklear podkreślił, że w wyniku nowych środków z Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej (CBR), Krajowy Depozyt Depozolowany (NSD) potwierdził, że rachunki EuroClear zostało zablokowane do czasu powiadomienia.

W rezultacie wszystkie aktywa utrzymywane na koncie Euroclear z NSD zostały zamrożone i nie są już w stanie przetwarzać odbioru lub transakcji dostawy lub działań korporacyjnych, w tym zdarzeń dochodów i umorzenia.

Clearstream wykonano podobne ruchy tuż przed Euroclear, późno w poniedziałek w tym tygodniu, ogłaszający rubel nie będzie już kwalifikowaną walutą rozliczeniową. Ugoda wewnętrzna i krajowa we wszystkich papierach wartościowych utrzymywanych na depozytariusza ClearStream Bankowości zamknięte do odwołania.

ICSD oparte w Luksemburgu dodał, że nie będzie to zaoferować żadnych usług wymiany walut w RUB, a następnie powiadomienie, podczas gdy instytucje nie są już w stanie prowadzić interesów z rosyjskimi bankami z powodu sankcji.

Najnowsze globalne postacie opiekuńcze pokazują, że dwa największe ICSD posiadają ponad 60 bilionów dolarów w składzie aktywów. Wpływ ich odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainie i wykazujące sankcje skutecznie oznacza, że ​​inwestorzy zagraniczni zasadniczo utknęli z obligatami denominowanymi rublem.

Ruchy po działaniach podjętych przez giełdy w Londynie i Frankfurt, aby zatrzymać handel w niektórych rosyjskich papierach wartościowych, podczas gdy Wielka Brytania również zatrzymała rozliczenie w szterling i dolara dla rosyjskich banków.

Post Euroclear i ClearStream Shut Down osada rosyjskich papierów wartościowych pojawił się najpierw w handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*