Ewolucja drogą doboru naturalnego

Główna » Systemy obrotu » Ewolucja drogą doboru naturalnego
Wysłany przez:
forex-generator

Miejsca handlowe odgrywają dziś na rynkach, są praktycznie nierozpoznawalne w porównaniu z tym, które grali w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Dni po prostu dostarczania platform w celu ułatwienia procesu kupowania i sprzedaży minęły.

Napływ nowych możliwości odsłoniętych przez rozwój handlu elektronicznego, a późniejsze przybycie fali pływowej nowych danych zachęcało do coraz bardziej ilościowego podejścia do działania rynków handlowych i rozwinęły produkty, które oferują ich klientom. Mifid II masowo rozdrobniał krajobraz handlowy w Europie, a Brexit tylko zaostrzył to. Chociaż zintensyfikowało to konkurencję – niezaprzeczalnie dobra rzecz dla branży – oznaczało to również, że operatorzy wymiany muszą intensywniej walczyć o coraz bardziej niewiarygodne ilości transakcji na rynkach ciągłych.

menedżerowie aktywów osiągnęli Przejęcia jako metoda konsolidacji biznesowej od kilku lat. Gdzie indziej miejsca używają wzrostu nieorganicznego, aby dywersyfikować swoją ofertę i zmaksymalizować swoją zdolność do zaspokojenia jak największej liczby coraz większej złożonej branży. Trend rozpoczął się wiele lat temu, ale prawdopodobnie przejęcie interaktywnych danych interaktywnych przez Intercontinental Exchange w 2015 r. W 2015 r. Było to słomka, która złamała grzbiet wielbłąda, torując drogę do innych mega fuzji, takich jak 27 miliardów dolarów przejęcia refinitiv przez LSEG w początek ubiegłego roku. Umowa umocniła potrzebę obszernych usług danych świadczonych przez miejsca w ewoluującym krajobrazie rynku.

“Jak dojrzał nowoczesny przemysł wymiany, inwestorzy zaczęli postrzegać je mniej jako firmy o wysokim wzrostie, a więcej jako narzędzia dopasowywania handlowe, które muszą działać na masową skalę i nie rosną znacznie ekologicznie”, mówi Justin Schack, Partner i szef struktury rynku w Rosenblatt Securities. “W konsekwencji wymiany koncentrowały się na dywersyfikacji, w poszukiwaniu stałego strumieni przychodów, które nie są tak bezpośrednio powiązane z wolumenem transakcji, w tym z danymi i innymi usługami”.

Zmiana regulacyjna odegrała również katalityczną rolę w ewolucji tego, czego oczekuje się od miejsc handlowych. Brexit zniszczył europejski krajobraz regulacyjny i urodziła rosnącą niemowlę, którą nazywamy rozbieżnością. Wydajnie kontrastowe podejścia do ciemnego handlu po obu stronach od strony Kanał po odejściu Wielkiej Brytanii z UE pierwotnie oczekiwano, że wymusi niektóre tomy handlowe z bloku i do Wielkiej Brytanii, w których zasady są bardziej luźne. Miejsce pan-europejskie, aquis, świadomy potencjalnej okazji do wchłaniania niektórych z tych tomów, uderzył Zajmuj się niewidocznym miejscu, UBS MTF, w celu przeniesienia do niego działalności gospodarczej za opłatą. Aquis przeprowadził się również w celu rozszerzenia swoich możliwości firmy i oferty w ramach oferty w Rynki podstawowe kilka lat temu z nabyciem NEX Exchange.

, rozmawiając z handlem w momencie ogłoszenia umowy UBS, Haynes wyjaśnił, że nawet jeśli tomy nie zostały zmuszone z Europy i do Wielkiej Brytanii, ważne było, aby upewnić się, że jako operator wymiany ma niezbędne narzędzia do narzędzi do narzędzia pomieścić zmieniający się krajobraz.

“Gdy nie masz jednego z tych narzędzi w swoim zestawie narzędzi, sprawia, że ​​jesteś bardziej bezbronny. Aby ukończyć zamiatanie, musimy prowadzić ciemny handel, dlatego patrzyliśmy na sposób, w jaki możemy założyć firmę, “Powiedział w marcu.” Daje nam to opcjonalność wszystkich produktów i jest to naprawdę ważne dla nas, aby móc zaoferować kompletny pakiet, co jest wynikiem regulacji zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Europie ”.

jednak wygląda na to, że postawa Europy na czapkach o podwójnej objętości (DVC) może się wkrótce zmienić. Pierwotnie proponuje Listopad Aby narzucić kocowy limit 7% w Europie, istnieją teraz szepty tak podobne do Wielkiej Brytanii w swoim przeglądzie rynków hurtowych (WMR), organy regulacyjne w bloku mogą wkrótce zeskrobać DVC.

nowych aktywów

Wszechświat aktywów wzrósł wykładniczo w ciągu ostatnich kilku lat, zwłaszcza w przestrzeni cyfrowej, w której inwestorzy instytucjonalni nadal bawią się przepaścią zaangażowania. Nic więc dziwnego, że obiekty wybrały wzrost nieorganiczny poprzez przejęcia, aby wykorzystać to. Weźmy na przykład Londyńską Grupa Giełdy (LSEG). Po przejęciu Refinitiv 27 miliardów dolarów na początku ubiegłego roku dodał dostawcę usług optymalizacji portfela, Quantile, do swojego arsenału na koniec 2021 r., A następnie systemów handlowych i specjalistą od handlu, Torą, za 325 milionów dolarów w lutym oraz dostawca rynku rozwiązań danych, Mayssteet, w maju dla nieujawnionych Cena £.

Oferty wszystkie przynoszą nowe narzędzie do rosnącego zestawu narzędzi LSEG. Przejęcie Refinitiv masowo rozszerzyło swoje możliwości handlu i rozliczania oraz danych rynkowych – do tego stopnia, że ​​organy regulacyjne wprowadziły hamulce umowy o refinitiv na 18 miesięcy, a następnie zwróciło się do wymiany o wyprzedanie włoskiego bursztu na Euronext, aby złagodzić swoje obawy. Być może jedną z kluczowych atrakcji wymiany była dostęp, jaki dał mu świat wymiany walut po raz pierwszy – aleja nie otwarta na wymianę ze względu na swoją naturę w dużej mierze bez recepty (OTC) – poprzez działalność FXALL Refinitiv. Umowa Tora została uzgodniona w lutym, po raz pierwszy wprowadziła LSEG w dziedzinie aktywów cyfrowych i dała jej kontrolę nad rozległymi firmami handlowymi oraz systemami zarządzania zamówieniami i realizacją).

rozmawiając z handlem w momencie ogłoszenia umowy, LSEG’s Szef grupy rozwiązań handlowych i bankowych powiedział, że jego przejęcie TORA przekazało strategicznemu celowi zbudowania kompleksowego ekosystemu. “Jednym z kluczowych zasad naszej strategii w branży rozwiązań handlowych i bankowości jest zbudowanie kompleksowego przepływu pracy OEM, organicznie i nieorganicznie”, powiedział.

LSEG ma wiele istniejących aktywów w przestrzeni OEMS w przestrzeni OEMS W tym już Redi, Alphades, Autex i jego Sieć naprawczych, ATR. W Berry dodanie TORA zmniejszy fragmentację między tymi systemami i nadal rozszerzy ekosystem LSEG po zakończeniu. Jednak niektóre wysiłki LSEG o dywersyfikację nie były tak udane i Giełda została zmuszona do zamknięcia europejskiej platformy instrumentów pochodnych, Curveglobal, zaledwie pięć lat po uruchomieniu jej od zera.

również rozszerzając swoje zaangażowanie w przestrzeń aktywów cyfrowych poprzez przejęcie w świetle żądania instytucjonalnego, który jest CBOE, który Ukończona umowa ERISX w maju 2022 r. Umowa pozwoli jej uzyskać dostęp do cyfrowych rynków aktywów i rynków pochodnych za pomocą pierwszej platformy cyfrowej. Połączenie istniejących giełd ERISX oraz systemów rozliczeniowych i rozliczeniowych, które są regulowane przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) i istniejącej infrastruktury CBOE, zostanie wykorzystane do tworzenia CBOE Digital. CBOE planuje opracować różnorodne produkty danych wraz z obsługą istniejących platform, pochodnych i rozliczania. Planuje również opracowanie strumienia danych porównawczych, aby pomóc graczom rynkowym w oceny przydatności cen realizacji kryptowalut.

świadomość rozwijającej się struktury rynku, CBOE starał się również rozszerzyć różnorodne miejsca dostępne pod parasolem. W 2017 r. Ukończył fuzję 3,4 miliarda dolarów z operatorem Exchange, Bats Global Markets. CBOE następnie starał się wzmocnić swoje wysiłki w tej przestrzeni z akwizycją i Późniejsza kombinacja Dark Pool MatchNow i ofert Toronto Trading. Przeszedł także, aby rozwinąć się na arenę po handlu wraz z przejęciem EuroCCP w 2020 r. Ostatnio zakończył przejęcie NEO, aby zwiększyć ekspansję w Ameryce Północnej.

“Motor naszych ostatnich przejęć polegał na rozszerzeniu naszego zasięgu klasy geograficznej i klasy aktywów lub pomoc w uzyskaniu dostępu do nowych zestawów klientów, których wcześniej nie zwróciliśmy się”, mówi Natan Tiefenbrun, prezes CBOE Europe.

“Naszą ambicją jest bycie największą na świecie siecią papierów wartościowych i pochodnych i uważamy, że możemy to osiągnąć poprzez połączenie fuzji i przejęć z inicjatywami organicznymi, podsycając zrównoważony wzrost. Planujemy powtórzyć udany podręcznik w Europie w innych regionach, budując nasze akcje gotówkowe jako bazę, a następnie wprowadzenie nowych produktów handlowych i danych oraz dywersyfikację w innych klasach aktywów. ”

cięcia kosztów

W następstwie malejących prowizji i zwiększonych kosztów handlu uczestnicy chcą skorzystać z jednego operatora wymiany przez większość usług. Firmy ponoszą stałe koszty łączności i zgodności, gdy łączą się z miejscem wykonania, a zatem łączą się z jednym zamiast wielu oszczędności, które pojawiają się kilka razy.

“Im więcej produktów i usług może zapewnić to połączenie, tym więcej klientów może wzajemnie kosztować”, mówi Simon Gallagher, szef gotówki i instrumentów pochodnych w Euronext. “Gdy włoskie rynki Euronext migrują do naszego nowego centrum danych i technologii dopasowania W przyszłym roku klienci będą mogli wymienić siedem rynków, co stanowi jedną czwartą europejskiego handlu litrem za pośrednictwem jednej łączności, z tym samym centrum danych i tej samej technologii handlowej. ”

Euronext przeszło kilka przejęć w ciągu ostatniego roku, zwłaszcza Borsa Italiana i MTS 4,4 € Billion umowy zrodzony z obaw związanych z fuzją Refinitiv LSEG. Operator wymiany potwierdził plany zmiany prędkości Borsa Italiana na rozliczenie Euronext i uczynić podmiot głównym kontrahentem rozliczeniowym (CCP), dodatkowo napędzając ją do przestrzeni po handlu.

Operator wymiany następnie przeniósł się, aby przejąć dostawcę technologii zasilania MTS z NEXI w czerwcu tego roku za 57 milionów euro, nazywając ten krok nowym krokiem w swojej strategii, aby wykorzystać swój zintegrowany łańcuch wartości, ponieważ dodatkowo zwiększa swoje kompetencje technologiczne i możliwości w różnych Handel i po handlu.

obiektów przekazało fakt, że muszą oferować usługi we wszystkich segmentach biznesowych. Jak wybredne dziecko podczas kolacji, nigdy nie mogą wiedzieć, czego może chcieć branża – więc muszą utrzymać w pełni zaopatrzenie lodówki, aby uniknąć jedzenia na twarzy.

Pojawiło się przetrwanie po fittest Najpierw w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*