Gwiazdy są wyrównane do znacznego wzrostu handlu algorytmicznego

Główna » Kup stronę » Gwiazdy są wyrównane do znacznego wzrostu handlu algorytmicznego
Wysłany przez:
forex-generator

w ubiegłym roku zaoferowało kolejny dziki rok dla rynków globalnych, przerywany odmiennymi zwrotami w klasach aktywów i zmienności. Zmienność na rynku w połączeniu z trwającymi zdalnymi sytuacjami pracy i wzrostami wielkości od indywidualnych inwestorów dodały do ​​złożoności optymalizacji handlu alfa i stworzyły nowe wyzwania dla dostawców handlowców i rozwiązań.

Kiedy zapytaliśmy handlowców o najbardziej wpływowe cechy algorytmów i ich dostawców, cytowali łatwość użytkowania, obsługę klienta i usługi, dostęp do ciemnej puli i zwiększonej wydajności handlowców. Innymi słowy: “Ułatw mi dostęp do płynności, aby móc skupić się na transakcjach, w których mogę dodać alfa”.

Podczas gdy dystrybucja wykorzystania algorytmu według wartości obrotowej pokazuje znaczną zmienność rok do roku i w różnych klasach aktywów, nie powinno dziwić, że handlowcy po stronie długoterminowej zwiększyli korzystanie Handel algorytmiczny w 2021 r. Ponad połowa 57% respondentów zgłosiła handel ponad 50% tej wartości za pośrednictwem algorytmów, skok z poprzednich lat. W latach 2019–2021 odsetek firm handlujących ponad 50% ich wolumenu za pomocą algorytmów unosi się między 49,4% a 50,9%.

w izolacji zmiana ta może wyglądać jak anomalia, ale w połączeniu z priorytetami wyróżnionymi przez użytkowników algorytmów i zwiększonym wykorzystaniem algorytmów uczestnictwa wydaje się, że firmy aktywnie szukają uczestnictwa we wszystkich źródłach płynności. Algorytmy zapewniające uczestnictwo były najczęściej stosowane, z % objętości, szukającą ciemnej płynności i VWAP używanych przez około trzech z czterech uczestników ankiety. Te trzy algorytmy odnotowały również największy wzrost użytkowania roku.

Istnieje wiele wyjaśnień zwiększonego wykorzystania algorytmów uczestnictwa i szerokiego przyjęcia wszelkiego rodzaju algorytmów.

Aite-Nowarica uważa, że ​​Wielka Trójka jest następująca:

, gdy osiągnęliśmy drugi rok zakazów podróży, relacje będą nadal erodować, a to poprowadzi handlowców do przyjęcia bardziej zautomatyzowanych sposobów wykonywania transakcji. Wzrost przepływu handlowego kapitału detalicznego sprawia, że ​​algorytmy jest narzędziem dopasowania do przeznaczenia w stosunku do aktywnego udziału w płynności. Narzędzia i edukacja oferowane przez dostawców nadal poprawia się i napędzają adopcję.

Czego handlowcy chcą

Pomimo znacznej poprawy ofert rozwiązań handlowych algorytmicznych w 2021 r., Handlowcy po stronie kupna zawsze chcą więcej.

Gdy zapytano, jakie funkcje i funkcje należy dodać, odpowiedzi odzwierciedlają ewolucje rynku:

Chcą większej kontroli – wszystko lub brak, GTC i różne wskaźniki uczestnictwa w oparciu o typy miejsca. Chcą Rozwiązania, które mogą pomóc im w handlu na zakończenie rynku lub handlu w końcu (TAL). Chcą więcej dostosowywania, zarówno specyficznych dla firmy, jak i rozwiązań zaprojektowanych w celu specjalizowania się w potrzebach różnych rynków, takich jak duża kapitalizacja i mała limit . Chcą porad i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać dostawców narzędzi wkładają ręce i lepsze rozwiązania do pomiaru wydajności tych algorytmów.

To dużo, ale jeśli ostatnie lata są jakąkolwiek wskazówką, dostawcy mają wyzwanie.

w tym roku kształtuje się na kolejny rok zmienności, co prawdopodobnie zwiększy wykorzystanie handlu algorytmicznego. W połączeniu z ewolucją handlu elektronicznego w nierównościach i ciągłą poprawę narzędzi, Aite-Nowarica Group chce zobaczyć, jak handlowcy po stronie kupna uzyskują dostęp do płynności w ciągu najbliższych dwóch lat. Ewolucja tych źródeł płynności będzie głównym celem naszych badań w tym roku.

Ten post na blogu został zaadaptowany z pełnej analizy algorytmicznej ankiety handlowej w handlu długofalowym 2022. Możesz przeczytać pełną ankietę tutaj. Aby omówić ten temat dalej, skontaktuj się ze mną pod adresem [email protected].

Post Starów jest wyrównany w celu znacznego wzrostu handlu algorytmicznego pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*