Założyciel Archegos aresztowany za \”masową manipulację rynkową”

Główna » Rozporządzenie » Założyciel Archegos aresztowany za \”masową manipulację rynkową”
Wysłany przez:
forex-generator

amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła kontrowersyjnego założyciela zawalonego biura rodzinnego Archegos Capital Management za pomocą “nieuczciwego programu”, który spowodował miliardy dolarów strat.

Hwang został dziś aresztowany w jego domu (środa (środa 27 kwietnia) pod wieloma zarzutami. Jego były praworęczny mężczyzna i dyrektor finansowy Archegos Patrick Halligan został również aresztowany wraz z innymi wyższymi dyrektorami firmy, w tym głównym handlarzem Williamem Tomita i dyrektorem ds. Ryzyka Scott Becker.

SEC Skarga, skarga SEC, Złożony w federalnym sądzie okręgowym na Manhattanie, zarzuca Hwang i inni oskarżeni (wraz z samym Archegosem) o popełnienie oszustw i manipulowanie cenami akcji, a także naruszenie innych przepisów federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych. Równolegle w akcjach amerykańskiego prokuratury dla Southern District of New York ogłosił również zarzuty karne dla podobnego postępowania, podczas gdy komisja handlowa futures towarowych (CFTC) realizuje zarzuty cywilne.

SEC twierdzi, że od co najmniej marca 2020 r. Do 2021 r. Hwang kupił miliardy dolarów całkowitych swapów zwrotnych na marginesie. Te swapy oparte na bezpieczeństwie pozwoliły inwestorom na przyjęcie ogromnych pozycji w kapitalizacji papierów wartościowych spółek, publikując ograniczone fundusze z góry.

“Hwang często wchodził w niektóre z tych swapów bez żadnego celu ekonomicznego innego niż sztuczne i dramatyczne podnoszenie cen papierów wartościowych różnych spółek, które skłoniły innych inwestorów do zakupu tych papierów wartościowych po zawyżonych cenach,” powiedziała SEC w a Oświadczenie opublikowane dzisiaj.

W wyniku tego handlu Archegos rozmiar, wznosząc wartość z około 1,5 miliarda dolarów z ekspozycją 10 miliardów dolarów w marcu 2020 r. Do wartości ponad 36 miliardów dolarów z 160 miliardami dolarów ekspozycji na swoim szczyt w marcu 2021 r.

w celu dalszego wzrostu, a w inny sposób zachował zyski, które osiągnął dzięki zwiększaniu ekspozycji, archegos potrzebował zapewnienia, że ​​najpierw wartość tych ekspozycji będzie nadal doceniać, a po drugie, jego kontrahenci Kontynuuj rozszerzanie marży kredytowej i zdolności handlowych niezbędnych dla Archegos do zawarcia jeszcze większej liczby swapów opartych na bezpieczeństwie.

“Aby przezwyciężyć tę sytuację, Archegos postanowił nie polegać na zwykłych siłach rynkowych”, twierdzi dokument skargi złożony przez Sec.

“, od co najmniej września 2020 r. Do marca 2021 w celu manipulowania rynkiem papierów wartościowych emitentów, które reprezentowały 10 najlepszych udziałów Archegosa, zarówno poprzez zakupy papierów wartościowych emitentów, jak i wejście do SWAP opartych na zabezpieczeniach odnoszących się do tych emitentów.

Sąd złożenia roszczeń, że Archegos, Za pośrednictwem Hwang i Tomita dokonał programu, dominując na rynku dla jego 10 najlepszych zasobów, a także “ustawiając ton” (tj. Angażowanie się w duży handel przed marką), licytując ceny, wprowadzając przyrostowo wyższe zamówienia na limit w całym zamówieniach w całym Dzień handlu i “oznaczenie zamknięcia” (tj. Angażując się w duży handel w ciągu ostatnich 30 minut dnia handlowego), ze szczególnym celem sztucznego napełnienia cen akcji 10 najlepszych udziałów.

“Twierdzimy, że Hwang i Archegos wspierali domy kart o wartości 36 miliardów dolarów, angażując się w stały cykl handlu manipulacyjnego, okłamując banki w celu uzyskania dodatkowej pojemności, a następnie wykorzystując tę ​​zdolność do angażowania się w jeszcze bardziej manipulacyjny handel” – powiedział Gurbir Grewal, dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC.

“Ale domek kart mógłby zostać utrzymany tylko wtedy, gdy ten cykl zwodniczego handlu, kłamstw i mocy zakupowej pozostaje nieprzerwany, Po wyczerpaniu siły zakupowej Archegosa i spadły ceny akcji, cała struktura upadła, rzekomo pozostawiając kontrahentów Archegosa [w tym wiodące banki Wall Street, takie jak UBS, Credit Suisse, Nomura i Morgan Stanley] z miliardami strat handlowych. ”

Skarga SEC dąży do stałej ulgi, powrót “rzekomo złego zysków” i kary cywilnej. SEC chce również zablokować poszczególnych oskarżonych (Hwang, Halligan, Tomita i Becker) od ponownego pełnienia funkcji spółki publicznej Funkcjonariusze lub dyrektorzy.

“Upadek Archegos zeszłej wiosny pokazał, w jaki sposób działalność jednej firmy może mieć dalekosiężne implikacje dla inwestorów i uczestników rynku”, powiedział przewodniczący SEC Gary Gensler. “Niepowodzenie Archegos podkreśla znaczenie naszych bieżących prac nad aktualizacją rynku swapów na podstawie bezpieczeństwa w celu zwiększenia ochrony inwestorów, integralności i przejrzystości ten rynek. ”

Aresztowania służą jako ostrzeżenie dla szerszego rynku, punkt podkreślony także przez Genslera, który podkreślił, że: “Zachęcam głównych brokerów i innych uczestników rynku do zachowania czujności ryzyka przedstawionego przez relacje kontrahenta”.

Założyciel Post Archegos Aresztowany za “Masowe manipulacje rynkowe” pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*