JP Morgan hit z rekordową 920.000.000 dolarów kary po przyznaniu ośmiu lat systemu fałszowania

Główna » Rozporządzenie » JP Morgan hit z rekordową 920.000.000 dolarów kary po przyznaniu ośmiu lat systemu fałszowania
Wysłany przez:
forex-generator

US bank inwestycyjny JP Morgan zapłaci rekordowe 920 milionów dolarów po przyjęciu swoich metali szlachetnych i amerykańskich biur handlowych skarbu państwa zaangażowanych w nielegalny system fałszowania, który trwał osiem lat.

JP Morgan zawarł równoległe porozumienia z Amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości, Commodity Futures and Trading Commission (CFTC) i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), co doprowadziło do rekordowej kary za nielegalną działalność handlową.

Zamówienie cftc stwierdził, że od 2008 do 2016 r. liczne JP Morgan metali szlachetnych i spółek skarbu państwa handlowców, w tym szefów obu biur, zaangażowanych w fałszowanie setek tysięcy obligacji skarbowych, obligacji skarbowych i kontraktów terminowych.

JP Morgan znacząco skorzystało z fałszowania – co ma miejsce, gdy handlowcy licytują i oferują z zamiarem anulowania przed wykonaniem – i szkodzili innym uczestnikom rynku, ponieważ system spowodował fałszywe sygnały i sztuczne ceny na rynku, powiedział regulator.

“Spoofing jest nielegalne – czyste i proste”, dodał przewodniczący CFTC Heath Tarbert. “To rekordowe działanie egzekucyjne pokazuje zaangażowanie CFTC w bycie twardym wobec tych, którzy celowo łamią nasze zasady, bez względu na to, kim są. Próby manipulowania naszymi rynkami nie będą tolerowane. CFTC podejmie wszelkie niezbędne kroki w celu zbadania i ścigania nielegalnych działań, które mogłyby ostatecznie podważyć integralność amerykańskiego systemu wolnego przedsiębiorstwa.”

JP Morgan wprowadził również w błąd wydział cftc w zakresie fałszowania organów zadaniowych w celu wczesnego dochodzenia, watchdog stwierdził, ze względu na odpowiedź banku na wnioski o pewne informacje. Chociaż odnotowała współpracę JP Morgan na późniejszych etapach dochodzenia.

Gdzie indziej, amerykański securities watchdog SEC stwierdził, że między kwietniem 2015 r. a styczniem 2016 r. handlowcy z amerykańskiego biura handlowego skarbu państwa angażowali się w podobne strategie handlu manipulacyjnymi w celu tworzenia fałszywych udziałów kupna i sprzedaży na rynku. JP Morgan zapłaci disgorgement 10 milionów dolarów i kary w wysokości 25 milionów dolarów związanych z rozliczenia działania SEC.

W odpowiedzi na zarzuty, JP Morgan powiedział w oświadczeniu, że zawarł trzyletnią umowę o odroczonym ściganiu z Departamentem Sprawiedliwości. Bank dodał, że nie spodziewa się żadnych zakłóceń w świadczeniu usług dla klientów z powodu uchwał.

“Zachowanie osób, o których mowa w dzisiejszych uchwałach jest nie do przyjęcia i nie są one już z firmą”, powiedział Daniel Pinto, współprzewodniczący JP Morgan i dyrektor generalny banku korporacyjnego & inwestycyjnego, w odpowiedzi na działania regulacyjne. i programy szkoleniowe.”

Post JP Morgan hit z rekordową 920.000.000 dolarów kary po przyznaniu ośmiu lat systemu spoofing pojawił się pierwszy na HANDLU.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*