MALIN NORBERG: Kobieta stojąca za największym funduszem majątku na świecie

Główna » Kup stronę » MALIN NORBERG: Kobieta stojąca za największym funduszem majątku na świecie
Wysłany przez:
forex-generator

NBIM nie wymaga wprowadzenia. Jako największy suwerenny fundusz majątkowy na świecie, fundusz 1,3 biliona dolarów zarządza aktywa naftowe kraju w imieniu narodu norweskiego i jest jednym z najbardziej wpływowych inwestorów globalnych – stanowiąc około 1,5% wszystkich spółek giełdowych na świecie. Fundusz zajmuje nietypowe stanowisko z jednym właścicielem, norweskim Ministerstwem Finansów – a nawet pięcioma milionami indywidualnych interesariuszy, jeśli policzysz jego pozycję publiczną należącą do mieszkańców Norwegii – co daje mu wyjątkowo długoterminową perspektywę… i informuje wyjątkowa strategia inwestycyjna oparta na P&L.

“Jesteśmy bardzo długoterminowe – tak długo, jak się pojawią – a nasza grupa docelowa to dosłownie przyszłe pokolenia. Mamy więc nieoczekiwane, jeśli chodzi o przepływy”, wyjaśnia Norberg. “My my. Miej jednego właściciela i ogromny bilans długoterminowy – wszystkie te cechy sprawiają, że nie jest to trochę inne.

“Nie musimy spędzać czasu na marketingu ani zgłaszaniu się do klientów, abyśmy mogli spędzić cały czas na podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, co jest oczywiście przewagą. Wtedy mamy bardzo stabilny alokacja, więc nie robimy tego Muszę martwić się o wpływy, odpływy, realokacje lub klienci wycofujący fundusze, co daje nam silniejsze pozycjonowanie. Większość firm musi utrzymywać swoje pozycje znacznie bardziej płynne niż Handel i to robi ogromną różnicę, ponieważ pozwala nam spojrzeć na to, co najlepsze dla funduszu ogólnie. Wtedy nasze scentralizowane biurko handlowe oznacza, że ​​możemy mieć rzeczywisty P&L na biurku handlowym, a wszystko wraca do jednej puli bez konieczności bycia podzielone na wiele różnych funduszy, co jest znaczącą zaletą. ”

Specjalizowanie się dla zysku

Prowadzenie zespołu z siedzibą w Singapurze, Oslo, Londynie i Nowym Jorku, Malin Norberg Przejęła zarządzanie globalnym obrotem funduszu o stałym dochodzie w styczniu 2021 r., Od jej poprzedniej pozycji szefa handlu długiem EM. Po jej zatrudnieniu zespół handlowy podzielił się na dwie drużyny: kapitał własny i stały dochód. Zespół o stałym dochodzie – który obejmuje wszystko, od kredytu po FX po rynki wschodzące – ma teraz do 17, składającej się z 14 handlowców (w tym Norberg), dwóch analityków ilościowych i jednego wynajem technologii.

“Kiedyś byliśmy bardziej generalistyczni i regionalni”, mówi Norberg. “Wszyscy handlowali trochę wszystkiego, ale około sześć lat temu podzieliliśmy się na specjalistyczne zespoły, a teraz każda drużyna koncentruje się na określonym obszarze. Każdy handlowiec jest specjalistą w klasach aktywów, które handlują, i bardzo ściśle współpracują ze swoimi menedżerami portfela, aby zrozumieć, jak uzyskać płynność nawet w najtrudniejszych warunkach.

“Siedzimy z naszymi menedżerami portfela. Pomysły w codziennych porannych połączeniach – ale jesteśmy również bardzo autonomiczni w tym sensie, że ponosimy pełną odpowiedzialność za wykonanie na rynku. Na przykład mamy wewnętrzne książki o wycenach ryzyka, w których jeśli menedżer portfela chce zrobić coś na rynku wtórnym pod względem FX lub kredytu, po prostu wysyłają zamówienie, które zostaje wycenione i wykonane natychmiast (z perspektywy swoich portfeli ), a biuro handlowe przejmuje tę odpowiedzialność za wykonanie na rynku.

“Oznacza to, że posiadamy ryzyko i zyskuje na tym pozycji, a oznacza to, że pm zwykle dostaje lepszą cenę niż miałaby tego typu wielkość. Pozwala to biurkowi handlowe na zarządzanie ryzykiem znacznie wydajniej, bardziej jak A Pozycja portfela zamiast samodzielnych pozycji. Więc możemy ją zabezpieczyć, możemy zrównoważyć ryzyko, które możemy przekroczyć, a to jest dość unikalna konfiguracja.

“Ponadto mamy własne portfolio zaopatrzenia w płynność, w którym, gdzie Możemy zajmować pozycje w zakresie krótkoterminowych zwichnięć na rynku, wraz z elementami, które tak naprawdę nie pasują do portfeli PM. Struktury biurka takiego czyni go czymś więcej niż tylko biurkiem wykonawczym, w rzeczywistości staje się centrum zysków dla funduszu.

“A dla handlowców oczywiście jest to o wiele bardziej interesująca pozycja – gdy masz własne portfele, ciągle patrzysz na możliwości na rynku i zawsze upewniasz się, że wiesz, co się dzieje. Masz na celu warunki płynności, pozostajesz w kontakcie ze swoimi kontrahentami i nawet jeśli może to nie być bardzo aktywny okres dla funduszu, robiąc to, zawsze jesteś przygotowany na kolejny duży trend ”.

Znaczenie integracji

z siedzibą w Oslo, ale z doświadczeniem technologicznym jako analityk systemowy i z nowością w Nowym Jorku jako handlowiec o stałym dochodzie, również pod jej pasem, Norberg wykorzystał ostatnie kilka lat Z dobrym skutkiem w zakresie integracji funkcji technologii w zespole i rozszerzenia jej funkcji analitycznej w celu poprawy podejmowania decyzji.

“Technologia nie jest już funkcją wsparcia, jest zintegrowaną częścią sposobu działania”, podkreśla Norberg. “Na początku tego roku ludzie pracujący nad analizą stali się częścią naszego zespołu. Istnieje zespół deweloperów poświęcony teraz naszemu obszarowi biznesowi. Siedzą obok nas w biurze i ściśle współpracujemy. Kluczowym celem jest lepsze zintegrowanie analizy i danych z naszym podejmowaniem decyzji, aby być mądrzejszym w zakresie handlu.

“Przestrzeń technologiczna jest dla nas zdecydowanie wyzwaniem. W krajobrazie technologicznym dzieje się tak wiele i wysiłek wymaga rozwoju tego obszaru. Koncentrujemy nasze wysiłki na budowaniu wewnętrznych narzędzi które łączą nasze zastrzeżone dane ze źródłami zewnętrznymi, aby zapewnić nam unikalne spostrzeżenia, a my Naprawdę próbuję usprawnić nasze procesy. Na przykład główne aukcje są czymś, na czym spędzamy dużo czasu, konsolidując wszystkie nasze informacje w jedno miejsce wzbogacając dane o historyczne wybory i analizy, które informują PM i handlowców na informatykę i w stanie podejmować lepsze decyzje inwestycyjne.

“Mamy obecnie szereg luk do wypełnienia naszej konfiguracji PMS/PMS dla stałego dochodu. Kilka lat temu użyliśmy Aladdina Blackrock, który był dobrym systemem wszechstronnym. Teraz jednak przyjęliśmy system Longview z Linedata, z której korzystają nasi handlowcy kapitałowi, i staramy się wypełnić luki poprzez budowanie wewnętrznego. Zrobiliśmy projekt rok temu, w którym spojrzeliśmy na systemy EMS o stałym dochodzie, ale nie mogliśmy znaleźć takich dojrzałych faktycznie wykonujemy potrzebną pracę. To, czego jeszcze nie mamy, to łączność elektroniczna i przetwarzanie prostego dla wszystkich produktów, a to jeden z ważnych tematów, których próbujemy adresować.

Rozmiar i prędkość

“Dla nas największym trendem technologicznym, z którego korzystamy, jest dane oferowane i zużywane za pośrednictwem API – lub bezpośrednio za pośrednictwem platform, takich jak rynek Snowflake. Zestawy danych do analizy i podejmowania decyzji stały się znacznie bardziej dostępne, sprzężone Dzięki nowoczesnemu rozwojowi oprogramowania i usług w chmurze możemy opracowywać rozwiązania w znacznie bardziej terminowy i wydajny sposób bez masowych projektów wdrażania. Zmniejsza to próg oceny nowych produktów i rozwiązań. Widzimy również chęć współpracy z kupą i sprzedażą. Firmy technologiczne do budowania nowych rozwiązań i usprawnienia procesów.

“Wszystko to zapewnia lepsze możliwości oraz bardziej opłacalne i skalowalne rozwiązania. Oznacza to dla nas, że dane zewnętrzne stają się dostępne szybciej i można je wykorzystać do analizy, automatyzacji i routingu opartego na regułach. Nasz tradycyjny portfolio systemu jest nadal Tam, ale teraz pracujemy nad przedstawieniem jednego interfejsu, w którym może odbywać się wszystko, od badań inwestycyjnych po wykonanie. To zmniejsza nieruchomości wykorzystywane przez handlowców i zapewnia więcej analitycznych danych wejściowych bezpośrednio do procesu decyzyjnego.

doom i mrok

“Powiedziawszy to, dane o stałym dochodzie są niczym innym jak wyzwaniem. Jesteśmy silnym zwolennikiem dobrze funkcjonujących rynków, ponieważ uważamy, że przyniesie to nasze inwestycje na tych rynkach, w których zamierzamy być Przez bardzo długi czas. Dlatego jesteśmy bardzo pozytywne dla inicjatyw, które wprowadzają na rynek większą przejrzystość, takie jak skonsolidowana taśma. To pomoże zarówno środowisku handlowego, jak i rynków kapitałowych w Europie – przewidujemy to jako niskie- Kosztowa użyteczność, która powinna być dostępna dla wszystkich i przynieść taką samą przejrzystość wszystkim uczestnikom rynku. Ważne będzie, aby mieć odpowiednią strukturę zarządzania z uczestnikami rynku zastanawiając się nad decyzjami o tym, jak się konfiguruje. Ostatecznym celem powinno być posiadanie jak największej przejrzystości cen, dostępnych jak najszybciej.

“Ściśle współpracowaliśmy z Ediphy w ich podróży, udzielając im porad dotyczących konfiguracji i tego, jak przewidujemy, że taśma powinna wyglądać. Warto również wspomnieć, że idealnie mielibyśmy taśmę między Europą a Wielką Brytanią Zamiast dwóch różnych reżimów przezroczystości, które fragmują płynność. Nie ma uwagi w posiadaniu wielu różnych reżimów. Jeśli jest to skonsolidowana taśma, powinna zostać skonsolidowana.

ruchów rynkowych

“Kolejnym dużym wyzwaniem jest oczywiście zmienność i niepowodzenie w Obecny rynek, który wydaje się tutaj, aby zostać. Jest to wyjątkowe środowisko, którego nie widzieliśmy od dłuższego czasu, a przy obecnym środowisku stopniowym i rosnącym widzieliśmy, że wiele ze strategii, które strategie Do tej pory pracowali zarówno w zarządzaniu portfelem, jak i handlu zachowują się teraz zupełnie inaczej w tym nowym środowisku stawek. Poruszanie się rozmiarem było trudniejsze, szczególnie na rynkach, które już były dość niepłynne na początku. Na przykład na niektórych rynkach wschodzących płynność w obligacjach gotówkowych całkowicie wyschła. Dysfunkcyjne rynki utrudniały również zarabianie pieniędzy na względnej wartości handlowych, ponieważ zwichnięcia zwykle utrzymują się dłużej.

“Do tej pory prawie zainwestowano nas w obligacje gotówkowe. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat jednak wprowadziliśmy więcej korzystania z instrumentów pochodnych, takich jak zamiany stóp procentowych na rynkach wschodzących, aby móc zarządzać ryzykiem bardziej wydajnie. Zdecydowanie nie odchodzimy od obligacji gotówkowych, które nasza wciąż nasza główna działalność, ale instrumenty pochodne pozwalają nam podejmować bardziej aktywne podejmowanie ryzyka i przesuwać pozycjonowanie szybciej i tanio. Rynki, na przykład możesz skuteczniej zarządzać ryzykiem z zamianem stóp procentowych lub szybciej zakładania na nasze ryzyko zabezpieczenia, w którym nie możemy kupować ani sprzedawać wystarczająco szybko.

World View

“Bardziej niż kiedykolwiek, nie można handlować tym rynkiem bez widoku makro, więc interesujące jest zobaczenie, jak szersze nasze poranne dyskusje są porównywane z kilkoma latami. Zanim porozmawiamy o sprawach więcej Bezpośrednio związany z naszymi rynkami – teraz są to niemieckie ceny gazu, poziomy wody w cenach Renu i Wieprzowiny w Chinach.

, ponieważ rynki o stałym dochodzie widzą zwiększoną zmienność, możliwości również się poprawiają – dla tych, którzy mogą z nich skorzystać.

” Oczywiście jesteśmy bardzo podekscytowani, że ludzie znów zaczynają dbać o stały dochód. Klasa aktywów staje się coraz bardziej atrakcyjna do inwestowania w teraz, gdy istnieją wyższe stopy procentowe. Jednak dużo przepływu do stałych dochodów Wydaje się, że dni wchodzą w podobne pozycjonowanie. Gdy istnieje wiele podobnie myślących pozycji, przepływ ma ten sam sposób – ludzie kupują te same obligacje i tworzą szybsze ruchy cen w tych obligacjach, co nie zawsze jest racjonalne. W dzisiejszych czasach wydaje się, że jest prowadzony w wielu małych klipach za pośrednictwem transakcji portfela lub innych protokołów. Może to być dobra szansa na uchwycenie płynności, ale wymaga to odpowiedniego skonfigurowania pod względem technologii i personelu, więc nie każdy może z tego skorzystać.

Relacje mają znaczenie

“Właściwie to dobrze sobie radziliśmy pod względem płynności, a nasza ręka rzadko jest wymuszona. Mamy luksusie, że rzadko musimy to spieszyć. Ale zawsze byliśmy bardzo świadomi, że mamy dobre relacje z naszymi brokerami – byciem przyjaznymi inwestorami i współpracując z nimi w dużych transakcjach, zamiast po prostu przepychać się przez własne transakcje. To Związek staje się jeszcze ważniejszy wraz ze wzrostem płynności: wracając do mojego pierwotnego punktu, mając handlowców, którzy są w zgodzie z rynkiem, a ich kontrahenci byli nieocenialni.

“Jedną kluczową zaletą dla nas, szczególnie pod względem dużych transakcji, jest to, że nie jesteśmy związani najlepszymi wykonaniem. Najlepsze wykonanie dla nas, ponieważ mamy tylko jednego właściciela, dotyczy tego, co jest najlepsze dla funduszu, długie Termin, a nie o próbę przesuwania każdego handlu, o ile to możliwe.

“z konfiguracją, którą mamy i relacjami, które mamy, ewoluowaliśmy, aby stać się bardziej dostawcą płynności niż chwytak płynności. A nasze najbardziej udane relacje kontrahenta są z tymi, którzy wkładają wysiłki w poznanie nas i zrozumienie, w jaki sposób działamy. Ponieważ podejmują mniejsze ryzyko po stronie sprzedaży, to się zwykle dzieje, że pokazują blok, w którym być może nie mogą wziąć całego rozmiaru, więc pokazują to do nas i zapytaj, czy chcemy z nimi współpracować.

“Mamy autonomię na naszym biurku, aby sami ryzykować – nie musimy wracać do naszego premiera, możemy od razu podejmować te decyzje i to się ułożyło.”

The Post Malin Norberg: Kobieta stojąca za największym funduszem majątku na świecie pojawiła się pierwsza w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*