Saudyjskie przyspieszają ambicje z nowymi głównymi dealerami długu rządowego

Główna » Systemy obrotu » Saudyjskie przyspieszają ambicje z nowymi głównymi dealerami długu rządowego
Wysłany przez:
forex-generator

Riyadh, Arabia Saudyjska

Arabii Saudyjskiej Ministerstwo Finansów i Krajowego Centrum Zarządzania Długami (NDMC) podpisało pięć nowych banków jako głównych dealerów na instrumentach zadłużenia samorządu, ponieważ pozycjonuje się do wzrostu handlu na rynku wtórnym.

Banki, w tym BNP Paribas, Citigroup, Goldman Sachs, JP Morgan i Standard Chartered, wszystkie są obecne w królestwie. Umowa dodaje ich teraz do programu głównych dealerów rządowych, który już wymienia lokalne instytucje finansowe Saudyjski Bank Narodowy, Bank Saudyjski, Bank Aljazira, Alinma Bank i Al Rajhi Bank.

wniosków inwestorów o subskrypcję na rynku podstawowym dla instrumentów długu samorządu lokalnego są przekazywane NDMC za pośrednictwem głównych dealerów, którzy są umowni w zaplanowanym co miesiąc.

Według NMDC ruch został zaprojektowany w celu “poprawy dostępu do lokalnych rynków długów poprzez dywersyfikację [bazy inwestorów], aby zapewnić zrównoważony dostęp do rynku wtórnego i wspierać jego rozwój. ”

Saudyjski minister finansów, Mohammed al-Jadaan, zauważył, że umowy były kontynuacją kroków rozwojowych podjętych w celu osiągnięcia ambitnych celów Saudyjskiej wizji 2030 w ramach programu rozwoju sektora finansowego. Należą do nich cele opracowania infrastruktury lokalnego rynku długu i zwiększenie płynności lokalnych instrumentów dłużnych rządowych poprzez przyciąganie większego kapitału inwestorów zagranicznych – stąd najnowsze kroki przez władze w celu zachęcania do zaangażowania głównych dealerów na lokalnym rynku dłużnym . Al-Jadaan, wcześniej przewodniczący Capital Markets Authority, odegrał kluczową rolę w otwarciu rynków finansowych Saudyjskiej na uczestnictwo międzynarodowe: w tym aktualizację i Radykalnie poprawia infrastrukturę rynkową giełdy saudyjskiej i otwieranie rynku akcji na bezpośrednie inwestycje inwestorów zagranicznych w 2015 r. (Jeden z ostatnich głównych rynków).

“CMA znacznie zwiększyło swoje ambicje regulacyjne, wprowadzając serię radykalnych reform zaprojektowanych tak, aby otworzyć rynek dla inwestorów międzynarodowych”.

Giełda Saudyjska ma obecną kapitalizację rynkową w wysokości 2,9 bln USD, co stanowi wzrost o około 8% w porównaniu z ubiegłym rokiem, a handluje około 1,2 miliarda dolarów dziennie z 217 symbolami. Obecnie jedna z największych giełd na świecie, ma ona historycznie zdominowani przez inwestorów detalicznych (którzy stanowili około 95% codziennych wolumenów handlowych na początku 2000 roku), z ograniczonym zaangażowaniem instytucjonalnym. Jednak z tyłu wizji księcia Mohameda Bin Bin Salmana (ogłoszona w 2016 r.), CMA, CMA znacznie zwiększył swoje regulacje Ambicje, wprowadzające serię radykalnych reform mających na celu otwarcie rynku dla inwestorów międzynarodowych, a także zachęcanie do zaangażowania instytucjonalnego.

Były one bardzo potrzebne dostosowanie praktyk technicznych z rynkami międzynarodowymi oraz długo oczekiwane przesunięcie rozliczeń transakcji z T+0 na T+2. Prace opłaciły się – w czwartym kwartale zagranicznym inwestorom zagranicznym stanowiło prawie 12% rynku głównego, w porównaniu z około 5% w 2020 r., Podczas gdy exodus inwestorów z Rosji po sankcjach nałożonych z powodu wojny Ukrainy również zwiększył międzynarodowy odsetek Ponieważ rynki wschodzące nakazują nowe alternatywy, aby zastąpić rosyjską ekspozycję.

Saudi zostało również dodane do indeksu rynków wschodzących MSCI w 2019 r., Znaczący krok dla Królestwa i taki, który znacznie zwiększył ekspozycję i odwołanie dla inwestorów międzynarodowych i instytucjonalnych.

Post Saudi Podkreślają ambicje z nowymi głównymi dealerami długu rządowego, pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*