Spadek bankowości inwestycyjnej Citi spada zyski pomimo boomu handlowego

Główna » Sprzedaj stronę » Spadek bankowości inwestycyjnej Citi spada zyski pomimo boomu handlowego
Wysłany przez:
forex-generator

Citi odnotował znaczny spadek zysków w czwartym kwartale z tyłu załamania w działalności bankowości inwestycyjnej.

Bank odnotował swój dochód netto w czwartym kwartale spadku 22% z okresu poprzedniego do 2,5 mld USD.

Wydajność przypisano spadkowi dochodów bankowych o 48% roku. Przychody z bankowości inwestycyjnej odnotowały najostrzejszy spadek, spadając o 58% do 645 mln USD w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

Citi’s Markets Division odnotowało stosunkowo silny kwartał, biorąc mocny rok dla banku. Przychody z rynków w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. Wzrosły o 18% do 3,9 miliarda dolarów na podstawie boomu o stałym dochodzie, który wzrósł o 31% rok do roku.

“Rynki miały najlepszy czwarty kwartał w najnowszej pamięci, napędzany 31% wzrostem stałego dochodu, podczas gdy bankowość i zarządzanie majątkiem miały wpływ na te same warunki rynkowe Przez cały rok ” – powiedziała w oświadczeniu dyrektor generalny CITI Jane Fraser.

“Nasze karty firmy miały dwucyfrowy wzrost przychodów w drugim prostym kwartale i nadal robimy postępy w naszych międzynarodowych wyjściach konsumenckich, zamykając pięć sprzedaży do tej pory”.

Wyniki Citi są jednymi z pierwszych, które pojawią się w przypadku występu Wall Street w Q4 i pomalować obraz tego, czego powszechnie oczekiwano po drugiej stronie ulicy, a straty spodziewane są w ciągu najbliższych tygodnia Zyski spadły pomimo boomu handlowego pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*