Euronext, aby zapłacić 36 milionów euro opłaty za wcześniejsze rozwiązanie terminu za rozpoczęcie instrumentów pochodnych oczyszczania planów migracji

Główna » Kup stronę » Euronext, aby zapłacić 36 milionów euro opłaty za wcześniejsze rozwiązanie terminu za rozpoczęcie instrumentów pochodnych oczyszczania planów migracji
Wysłany przez:
forex-generator

EURONEXT ma zapłacić 36 milionów euro za LEG Clearing House LCH SA w zamian za wcześniejsze rozwiązanie umowy oczyszczania instrumentów pochodnych.

Po porozumieniu Euronext zamierza migrować działalność rozliczeniową z giełdowych rynków instrumentów pochodnych i towarów w Amsterdamie, Brukseli, Lizbonie, Oslo Børs i Paryżu z LCH SA do Euronext Clearing do trzeciego kwartału 2024 r. już oczyszczone przez euronext clearing.

Po potwierdzeniu wypowiedzenia LCH Group otrzyma opcję odkupu 11,1% udziałów Euronext w LCH SA.

Początek tego miesiąca oznaczał pierwsze dostępne okno zakończenia dla wymienionych instrumentów pochodnych LCH SA. Pierwotnie miał wygasnąć w 2027 r.

“LCH SA Obecne porozumienie LCH SA z Euronext w zakresie instrumentów pochodnych finansowych i usług rozliczeniowych instrumentów pochodnych towarowych Zakończy się w 2024 r. ” – powiedziała w oświadczeniu w Londyńskiej grupie giełdowej.

“LCH SA jest strategicznie ważny dla LCH Group i LSEG, usuwając większość rynku repo strefy euro i większości rynku instrumentów pochodnych euro, oprócz wielu miejsc rynku europejskiego. Z niecierpliwością czekamy na dalsze świadczenie usług rozliczeniowych Do naszych globalnych klientów, którzy korzystają z dostępu do naszej oferty wielopasmowej. ”

Zastosowanie umowy oznacza jeden z pierwszych kroków Euronext w celu internalizacji operacji rozliczeniowych, z zamiarami ogłoszonymi po raz pierwszy w 2022 r. W listopadzie ubiegłego roku Euronext potwierdził pierwszą fazę migracji z zamiarem uczynienia Euronext oczyszczenia “Wybór CCP” lub główny dom rozliczeniowy dla swoich rynków akcji gotówkowych do końca czwartego kwartału.

Euronext potwierdził, że zamierza nadal oferować model otwartego dostępu do gotówki Obecnie działają obecnie rozliczenie kapitału własnego, takie jak CBOE Clear Europe, wcześniej EuroCCP.

“To decyzja internalizacji. Postanowiliśmy internalizować wszędzie tam, gdzie możemy podstawowe cechy organizacji”, Stephane Boujnah, dyrektor generalny Euronext, powiedział w handlu w listopadzie

innych krajów, Euronext migrował również swoje podstawowe centrum danych W czerwcu 2022 r. Od Basildon w Wielkiej Brytanii do Bergamo we Włoszech. Giełda jest obecnie w trakcie migracji swojej działalności Borsa Italiana Capital Markets na jego zastrzeżonej platformie handlowej, Optiq.

“Rozszerzenie euronext CLASING na rynki Euronext to kolejna Znaczący kamień milowy transformacji, umożliwiający Euronext zarządzanie całym łańcuchem wartości handlowej i stać się głównym graczem w przestrzeni po handlu ”-powiedział Boujnah w oświadczeniu.

Post Euronext, aby zapłacić 36 milionów euro wczesnego wypowiedzenia Opłata za rozpoczęcie instrumentów pochodnych oczyszczania planów migracji pojawiła się pierwsza w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*