TradeTech FX: \”Ten rok był ogromny – wszystko się zmieniło”, powiedzmy kupujący w Keynote

Główna » Kup stronę » TradeTech FX: \”Ten rok był ogromny – wszystko się zmieniło”, powiedzmy kupujący w Keynote
Wysłany przez:
forex-generator

Toby Baker, T. Rowe Cena

Toby Baker, szef FX Trading w T. Rowe Price, i Ian Packer, starszy Trader FX w UBS Asset Management, uruchomili pierwszy dzień TradeTech FX w Amsterdamie ze szczegółowym omówieniem na temat Kluczowe tematy wpływające dziś na handlowców FX – i sposób, w jaki można je rozwiązać.

Patrząc na to, w jaki sposób firmy mogą przygotować biurki FX dla podwyższonej zmienności, niepewności stopy procentowej i wzrostu elektronizacji, rozmowa rozpoczęła się od oceny ogromnych zmian na rynku. “Tak wiele się zmieniło – ten rok był ogromny”, powiedział Packer. “Covid wciąż grzechotał, widzieliśmy ogromne ryzyko geopolityczne, wysoką inflację – powoduje ogromną zmienność, a to zmienia nasz świat w tym roku. Wszyscy życzą na zmienność, a potem, kiedy ją dostaniemy, martwimy się tym! ”

“Tak wiele się zmieniło – w tym roku było olbrzymi.”

“To był niesamowity rok”, dodał Baker. “Nie świetny rok pod względem wydajności, ale fakt, że wszyscy wciąż tu jesteśmy, jest świetny. W ubiegłym roku rozmawialiśmy o narzędzia, które moglibyśmy użyć, aby skorzystać z potencjalnej zmienności – a teraz nadeszła zmienność. Płynność jest obecnie troską wszystkich i dlatego tutaj jestem tutaj – aby dowiedzieć się, jakie narzędzia i kanały możemy użyć, aby uzyskać dostęp do lepszej płynności, i zobaczyć, jaka jest płynność. ”

oczekuj nieoczekiwanego

Kluczowym wyzwaniem jest teraz ciągłe przybycie nieoczekiwanego. Na przykład w ciągu ostatnich kilku dni funt szterling tankował, co spowodowało awarie flash, które nie zostały przewidziane. “Kiedy mówi się o dużym rynku o rynku wschodzącym, mamy problem – i musimy się do tego przystosować”, ostrzegł Baker. “Myślę, że najgorsze jest jeszcze”.

W tym roku

SA-CCR było również dużym problemem. “To mocniej uderzyło w banki amerykańskie, ale próba poruszania się jest to nadal wyzwaniem”, powiedział Packer. “Kto ma bilans, kto może to wziąć?” Gdy poprawki SA-CCR wchodzą, niektóre banki stają się jeszcze mocniejsze w cenach. “Istnieją różne opcje, ale ostatecznie wszystkie z nich nadal polegają na jakiejś formie kredytowej”, powiedział Packer. “Istnieją różne trasy, aby banki mogą umieścić je w bilansie, więc musisz po prostu współpracować, aby zobaczyć, jak możesz zobaczyć, jak możesz zobaczyć, jak możesz zobaczyć, jak możesz zobaczyć, jak możesz Wykonaj to. ”

Płynność jest kluczowe

Relacje są teraz centralne – czy to z bankami, dostawcami czy miejscami – i są coraz bardziej kluczowe dla możliwości pozyskiwania płynności. “Peer to Peer może również pomóc w problemach z płynnością”, zasugerował Baker. “Jeśli chodzi o miejsca handlowe, musisz tylko kopnąć opony i zobaczyć, kto może ci pomóc. Jesteśmy teraz w środowisku, w którym Ludzie muszą być proaktywni – nie możesz po prostu usiąść i czekać, aż ludzie ci pomogą.

“Jesteśmy teraz w środowisku, w którym ludzie muszą być proaktywni – nie możesz po prostu usiąść i czekać, aż ludzie ci pomogą”.

“Wszyscy musimy zrozumieć płynność: ile płynności jest dostępna na każdym rynku i ile możemy zrobić bez pozostawienia śladu. Wszyscy chcemy sprawiedliwej ceny za uczciwy handel – jeśli możesz pokonać świetny spread, i wszyscy chcemy przewyższyć – ale musimy też uważać na to, jak bardzo wkładamy rury ”.

Automation Efficienies

Automatyzacja jest oczywiście kolejnym ciągłym trendem i zgodnie z głównymi głośnikami nabiera pędu. “Automatyzujemy około 50% naszych biletów”, ujawnił Baker. “Głównie małe bilety, które nie dodają dużej wartości. Polegamy na TCA, aby dostrzec wartości odstające – około 95% idzie Przez, a handlowcy są powiadomieni na desce rozdzielczej, gdy pojawia się problem. To działa naprawdę dobrze. Przeważnie jest to wartość czasu – wszyscy potrzebujemy więcej czasu, a automatyzacja pomaga zwiększyć wydajność. Nikt nie chce zautomatyzować się z pracy, ale nie sądzę, że tak się stanie. Czy będziemy sprzedawać stoisko coś automatycznie? Prawdopodobnie nie – automatyzacja pomaga tylko wyczyścić mniejsze bilety z deski rozdzielczej, umożliwiając handlowcom skupienie się na większych rzeczach. ”

Nikt nie chce zautomatyzować się z pracy, ale nie sądzę, że tak się stanie.

, ale ostrzegaj – tylko dlatego, że rynki idą w jedną stronę, nie oznacza, że ​​handlowcy nie powinni przygotowywać się do kolejnego odwrócenia.

“Nadchodzi moment, w którym stopy procentowe mogą się obrócić, gdy banki centralne dwukrotnie wstecz, zwłaszcza jeśli przejdziemy do recesji. Co dzieje się z ryzykiem w tym środowisku? Można sobie wyobrazić, że tak dobrze, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć – powiedział Baker.

Future Outlook

FX Futures mają do odegrania rolę i prawdopodobnie będą odgrywać większą rolę w przyszłości. Jednak Packer ostrzegł, że: “Uważam je za zbyt nieelastyczne w przeszłości – pod względem rozmiarów i dostępnych par. Nie mówię nigdy, ale kiedy na nich patrzyłem w przeszłości, nie robią tego, nie robią tego bardzo wysportowany.”

i Crypto znajduje się również na radarach – choć być może nie jest w najbardziej bezpośrednich warunkach. “Zatrudniliśmy kogoś, kto specjalizuje się w zasobach cyfrowych”, ujawnił Baker. “Czy handlujemy już w krypto? Nie, ale mam nadzieję, że będziemy mieli zdolność, czy klienci chcieliby to wymienić w przyszłości”.

Packer zgodził się: “Patrzyliśmy na Crypto, na wypadek, gdybyśmy otrzymali zapotrzebowanie na klienta, ale jeszcze niewiele widzieliśmy”.

W niepewnej przyszłości jest jednak jedna rzecz, którą panel zgodził się.

“Budżety zostaną wszędzie ograniczone, w tym na wydatki technologiczne”, ostrzegł Baker. “Są rzeczy, na które możesz chcieć spojrzeć, ale musisz być świadomy kosztów. Wyrzuć opony, ale pamiętaj o tym, jakie opony kopiesz ”.

Post TradeTech FX: “Ten rok był ogromny – wszystko się zmieniło”, powiedzmy, że kupujący w Keynote pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*