TradeTech: Możliwość dla europejskich menedżerów aktywów, jak zmiany strategii inwestycyjnej USA

Główna » Kup stronę » TradeTech: Możliwość dla europejskich menedżerów aktywów, jak zmiany strategii inwestycyjnej USA
Wysłany przez:
forex-generator

Na ekonomicznym czacie Fireside w TradeTech w Paryżu dziś rano panel wiodących ekonomistów, badaczy i praktyków omawiał, w jaki sposób pandemia Coronawirusa wpłynęła na globalną działalność gospodarczą i co może to oznaczać zarówno z perspektywy bilansu, jak i przepływu funduszy.

Zmienność stopy procentowej

, oczywiście, oczywiście jednym z kluczowych problemów w przyszłości będzie znaczny wzrost inflacji i sposób, w jaki banki centralne mogą sobie z tym poradzić.

“Wzrost cen towarowych wzrosła – ceny ropy, ceny gazu, ceny pszenicy, biorąc pod uwagę sytuację na Ukrainie”, powiedział Kevin Daly, starszy ekonomista w Goldman Sachs. “Wzrost utrzymuje się lepiej niż się spodziewaliśmy, ale wszyscy, ale wszyscy próbuje poradzić sobie z tą masową dynamiką inflacyjną, która była już przed wojną, ale została znacznie zaostrzona.

“banki centralne mają gotowe zestaw narzędzi w formie stóp procentowych w celu radzenia sobie z inflacją. Ale czy będą w stanie przejść na linie między spowolnieniem wzrostu na tyle, aby zmniejszyć inflację, ale nie spowolnić go tak bardzo, aby popchnąć gospodarkę do recesji. To bardzo cienka ścieżka z wieloma miejscami do spadku. ”

USA możliwość

Jane Buchan, dyrektor generalny Martlet Asset Management i weteran funduszu hedgingowego, podkreślił kluczową okazję dla europejskich menedżerów aktywów, gdy inwestorzy amerykańscy zaczynają spotykać się poza domowym skupieniem po raz pierwszy.

“W stanach mieliśmy naprawdę trudny początek roku”, powiedział Buchan. “Wcześniej był to rynek, na którym zostałeś nagrodzony za bycie w USA – wielu inwestorów myślało, dlaczego wkładali nasze pieniądze Za granicą, kiedy rynek krajowy ma się tak dobrze? To, co się teraz dzieje, to panika na małą skalę na rynku zarządzania aktywami instytucjonalnym. Powinniśmy być bardziej zróżnicowanym, czy powinniśmy szukać za granicą? Badają także różne zajęcia zasobów, na które może wcześniej nie patrzyli. Stawki handlowe i waluty, towary, zostały umieszczone na bok w ostatnich latach, a ludzie to teraz ponownie oceniają. Widzimy ruch wielkich amerykańskich menedżerów inwestycyjnych, którzy chcą zmienić to, co chcą robić. ”

Jednym z tych trendów jest przejście do akcji, biorąc pod uwagę obecny wolny opad na rynku o stałym dochodzie. “W Stanach Zjednoczonych mieliśmy byka w obligacjach. Gdy ludzie widzą, że te wartości spadają, możemy zobaczyć ponowne alokacja akcji”, przewidywał Buchan.

“Inwestorzy instytucjonalni amerykańscy będą wyglądać bardziej niż W ciągu ostatnich pięciu lat, i jest to silne przesłanie dla europejskich menedżerów aktywów. ”

Zmiany klimatu

Wreszcie, Dirk Schumacher, dyrektor zarządzający i szef europejskich badań makro W Natixis podkreślił kluczowe znaczenie zmian klimatu jako wpływ, jaki menedżerowie inwestycji muszą wziąć pod uwagę w nadchodzących latach.

“Zmiany klimatu są prawdziwe i musimy wydać dużo pieniędzy na rozwiązanie tego problemu”, powiedział na konferencji. “Po drodze popełnią błędy. Będą przerwy strukturalne, będą sektory, które nie dostosują się, ceny energii pozostaną wysokie. Wszystko to jest trudne do modelowania, ale zielone przejście pozostanie, a wydane kwoty będą ogromne.

Dostosowanie możliwości

Patrząc w przyszłość, prawdopodobne jest, że świat będzie wyglądał na dość inne miejsce w ciągu najbliższych kilku lat, a strategie będą musiały się dostosować, aby to pomieścić.

“Gdzie skończymy, gdy wszystkie te wstrząsy zostaną wchłonięte?” zapytał Schumacher. “Szybkość neutralna prawdopodobnie skończy się wyższa niż wcześniej”.

Daly zgodził się. “Pytanie brzmi – kiedy zobaczymy szczyt inflacji w USA? To będzie kolejna wielka rzecz, z którą rynek ma do czynienia. Musisz zdecydować, jakie transakcje chcesz umieścić w tym środowisku.

“Nie jestem pewien, czy będziemy chcieli długotrwały akcje. Możesz chcieć zdjąć swoje amerykańskie szorty o stałym dochodzie. Widzimy początkowe dowody, że szczyt może zbliżać się do rogu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Wyzwaniem będzie reagowanie na niego rynek. ”

Post TradeTech: Możliwość dla europejskich menedżerów aktywów, jak zmiany strategii inwestycyjnej w USA pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*