Wielki wywiad: Mike Poole

Główna » Kup stronę » Wielki wywiad: Mike Poole
Wysłany przez:
forex-generator

Jupiter Asset Management, Londyn, notowany na liście LSE Manager Investment z aktywami zarządzanymi w wysokości około 47,4 miliarda funtów, niedawno awansował byłego szefa Mike Poole o stałym dochodzie, aby prowadził biuro handlowe. Siedzi z handlem, aby omówić swoją karierę do tej pory, jego silne odczucia dotyczące przyszłości handlu – i kierunku, w którym chciałby kierować firmą, którą nazwał domem przez ostatnie 17,5 lat.

Uczenie się linu

Poole dołączyło do Jowisza w marcu 2005 r. Jako asystent z biurkiem o niskim handlu. “Właśnie po raz pierwszy wzięliśmy udział w naszych OMS, więc nie było to całkiem papierowe bilety, ale nie byliśmy daleko”. Jego zadaniem było pomóc handlowcom kapitałowym w rozwiązaniu zapytań, słuchania połączeń telefonicznych i pomoc w organizacji elementów, takich jak IPO i oferty wtórne. ”Kiedyś mieliśmy dużą białą planszę w biurze, a ja i ja przedstawił wszystkie informacje, aby upewnić się, że fundusz Menedżerowie widzieli. Współpracujący wysiłek zawsze był tutaj dużą częścią podłogi handlowej, a moim zadaniem było smarowanie tych kół. ”

“Jeśli chodzi o handel, słuchasz, uczysz się, jak to idzie i uczysz się etykiety. To kluczowa rzecz w miejscu takiego jak Jowisz – chodzi o etykietę”.

Szybko widział, że dwukierunkowa komunikacja między handlowcami i menedżerami funduszu była niezbędna, a jako biurka bez prawdziwego doświadczenia w wykonaniu, po prostu chciał to wszystko wziąć. “To była informacja Osmozy. Jeśli chodzi o handel, słuchasz, uczysz się, jak to idzie i uczysz się etykiety. To jest kluczowa rzecz w miejscu takiego jak Jowisz – chodzi o etykietę. Jak widać, nie tylko przez wewnętrznych interesariuszy, takich jak menedżerowie funduszu, ryzyko, zgodność, ale strony zewnętrzne: sprzedawcy, brokerzy, ostatecznie klienci. Na przykład rozmawianie z kontrahentem i krótkie Ryzyko o wartości 5 milionów dolarów, a następnie nazywając innego kontrahenta, ponieważ wiesz, że skrócą ci to samo bezpieczeństwo, a potem robią to raz po raz, a wszyscy próbują pokryć ten sam zapas – otrzymasz całkiem złą reputację Dość szybko pod względem sposobu, w jaki angażujesz się w dostarczenie ryzyka i bilans. Wraca do partnerstwa. Jeśli ktoś ci coś pokazał lub sprzedałeś mu ryzyko, pozwól mu się z tego wydostać. Zrozumieć rynek. Bardzo szybko nauczyłem się, jak dobrze się wyczuć, jak nasi handlowcy robili dobry interes, i to jest coś, co trwa przez całą moją karierę ”.

Poole zaczął od pomocy dla kierowników funduszu w tworzeniu transakcji programowych i znalezienie tych dyskusji z PMS, zwłaszcza pod względem zrozumienia budowy portfela: “Na co patrzą menedżerowie funduszu, dlaczego na to patrzą, czego oczekują od nas, i jak możemy to dostarczyć pod względem wartości. ”

Jowisz Kiedyś miały dość znaczącą działalność klientów prywatnych, a Poole dokonał znacznej części handlu, od bardzo dużych akcji po mikro limity na liście AIM, co było dobrym sposobem na naukę lin rynku przedmiotowego 1.

“Płynność była prawdopodobnie bardziej obfita, ale w tych przestrzeniach naprawdę musiałeś zrozumieć, kto co robi i dlaczego mogą być tak ustawione. Spędziłem dużo czasu przez telefon, szczerze mówiąc, naprawdę poczułem się Rynek, a to było w dobrej pozycji na następny krok w mojej karierze. ”

Credit Crunch

Ale potem kryzys finansowy. Transakcje programowe spadły, ponieważ ludzie nie byli handlowymi. Prywatni klienci nie handlowali tak dużo, ponieważ nie było tyle handlu, a pojawiła się okazja i pojawiła się okazja strona stałego dochodu, tak jak firma zaczęła wkraczać w przestrzeń kredytową. “Myślałem o tym dla wszystkich pięciu sekundy – mówi. “Wspaniale było dodać kolejny sznurek do mojego łuku – w tym czasie Jowisz naprawdę zaczął pchać produkt o stałym dochodzie, więc ekscytujące było być w tej podróży. Zasadniczo otrzymałem książkę o plonach i kabrioletach i kazano mi toczyć Idź na wakacje na kilka tygodni i naucz się tego, a kiedy wróciłem, byłem gotowy. To świetny sposób na nauczenie się. Nie ma nic złego w upuszczeniu w głębokim końcu, o ile masz odpowiednią sieć wsparcia . ”

“Nie ma nic złego w upuszczeniu w głębokim końcu, o ile masz odpowiednią sieć wsparcia”.

Początkowo był tylko Poole i jeden inny facet w dziale o stałym dochodzie – więc krzywa uczenia się była stroma. “Przyjąłem się, aby przyjąć więcej roli przywódczej” – przyznaje. “Tylko dlatego, że widziałem, że branża się zmienia. Stały dochód zawsze przechodzi zmiany. Ale w tym czasie wciąż robiliśmy Rzeczy bardzo ręczne, bardzo powoli. To było w porządku, ale handluliśmy tylko niewielką liczbą obligacji. ”

Bull Run

Uptick naprawdę przyszedł wraz z przybyciem Ariel Bezalel w 1998 r., Który został menedżerem funduszu o stałym dochodzie w 2000 roku i który rozpoczął sukces kredytowy Jowisza. Kierując globalną strategią elastycznych obligacji, zarządza Strategicznym Funduszem Błowa Jupiter – który zwrócił 110,67% od czasu jego uruchomienia w 2008 r. – wraz z funduszem dynamicznym obligacji, a AUM wynosi 10 miliardów funtów.

“Fundusz wzrósł bardzo szybko, strategia była bardzo udana, a zanim się zorientowałeś, osiągnęliśmy kilka miliardów i potrzebowaliśmy na pokładzie takich jak TradeWeb, Market Axess, Liquidnet i spojrzenie na różne sposoby wykonywania, dostęp do rynku w bardziej wydajny sposób ” – wyjaśnia Poole.” To kluczowa kwestia, do której wrócę raz po raz. Dając handlowcom narzędzia do podejmowania właściwych decyzji. ”

z 2011/12 Następnie elektronizacja stałych dochodów zaczęła stać się bardziej powszechna, podobnie jak wykorzystanie danych w celu uzyskania dostępu do nowych części rynku. Z biegiem czasu 2014/15 nastąpiło pojawienie się otwartego handlu. WSZYSTKO WSZYSTKO stał się gorącym tematem, a Poole zawsze był wielkim zwolennikiem dostępu do nowych kontrahentów. “Jupiter tak naprawdę nie ma możliwości rozszerzenia swojej remit do 25 lokalnych brokerów LATAM” – przyznaje. “Więc przydatne było dostęp do różnych pul płynności poprzez korzystanie z tych platform. W ten sposób mogliśmy zatrudnić dodatkowych handlowców. ”

, a następnie w 2017 r. Poole został kierownikiem zespołu o stałym dochodzie – i wtedy sprawy stały się interesujące.

prowadzący według przykładu

“Czułem się upoważniony do wprowadzenia większej zmiany”, wyjaśnia.

“Myślę, że jestem bardziej marchewką niż osobę kijową. Chcę, żeby członkowie mojego zespołu przybyli ze mną w podróż. Nie chcę im mówić, jak robić rzeczy. Kup Handlowcy nie lubią mówić, co robić. Podoba im się pomysł wypróbowania czegoś, co działa, a następnie zrobić to ponownie. Moim zadaniem jest zachęcenie ich do wypróbowania czegoś nowego. Jeśli to zadziała, chodźmy z tym. Jeśli tak nie jest, dowiedzmy się, dlaczego. ” Poole jest fanem powstania filmu i lubi pomysł sadzenia nasion, pomysłów, w głowach ludzi, a następnie obserwowania, jak rosną. “To powolne odświeżenie, że być może technologia może ci pomóc, że być może automatyzacja nie jest głosowaniem indyków na Boże Narodzenie”, ilustruje.

“Kupujący nie lubią mówić, co robić. Podoba im się pomysł wypróbowania czegoś, co działa, a następnie zrobić to ponownie. ”

“Wierzę w przywództwo, które upoważnia członków personelu do robienia nowych rzeczy, którzy są gotowi się nauczyć. Co się stanie, jeśli popełnisz błąd? zadzwoń do “blisko Panno, jest zalogowany w systemie i patrzymy na to, dlaczego tak się stało i jak możemy to naprawić. To bardzo proces i jest to coś, co bardzo zachęcam w zespole. Jeśli ktoś widzi lukę w tym procesie, chcę odejść od “Och, zawsze było to zrobione tak” sposób myślenia w kierunku “dlaczego tak się dzieje i jak możemy to zrobić lepiej?” To właśnie postrzegam jako moją remit – aby zapewnić, że procesy są tak wydajne i tak usprawnione, jak to tylko możliwe.

“Nie patrzę na rzeczy na zasadzie handlowej po handlu ani nigdy nie chcę powiedzieć handlowca: wykonałeś złą robotę. Chcę spojrzeć na analizę trendów i zrozumieć, dlaczego podejmują tę decyzję czas, aby wymienić tę akcje lub tę obligację. Ponieważ jeśli jest to nieoptymalne, musimy przyjrzeć się procesie decyzyjnego, a następnie ustalić, czy mają odpowiednie narzędzia do dostępu do rynku. Czy mają sprzęt podjąć tę decyzję, czy też robią to tylko dlatego Działało raz, więc spróbują ponownie. ”

machaj ogon, a nie pies

, ale są odcienie szarości – a dla Poole automatyzacja jest monochromatyczną tęczą.

“Automation”, zastanawia się. “Niewątpliwie jest miejsce automatyzacji w stałym dochodzie. Ale automatyzacja jest bardzo zależna od tego, jak wykonujesz książkę biznesową swojej firmy. Jowisz jest całkowicie aktywny. Każdy zarządzający funduszem mieszka lub umiera na podstawie swoich decyzji oraz dzięki możliwościom generowania alfa. Widzę biuro handlowe jako część retencji Alpha. Jeśli automatyzacja pozwala nam zwiększyć wydajność naszego przepływu pracy, co oznacza, że ​​możemy bardziej skupić się na tych branżach generatywnych alfa, w których możemy aktywnie dodawać wartość, to jestem za to.

“Z z czym nie zgadzam się, używa automatyzacji dla tego. Nie zgadzam się z technologią zmieniającą proces. proces.

“Nie wszystkie transakcje są odpowiednie do automatyzacji. Nigdy nie byłem fanem rozwidlania wysokiego dotyku i niskiego dotyku. Każde zamówienie powinno być traktowane na własne zalety, a my w ogóle nie prowadzimy żadnego handlu bez aktualizacji . Ważnym czynnikiem jest posiadanie wszystkich narzędzi do osiągnięcia najlepszego wyniku indywidualnego handlu. ”

, ale nie wszystkie klasy aktywów są równe, a to, co działa na akcje, może nie działać na stały dochód. “W przestrzeni kredytowej jest nieco inna”, wyjaśnia Poole. “Nie prowadzimy żadnych książek pasywnych ani żadnych śledzących. Nie mamy ceny agnostycznej części firmy i nie musimy kupować i sprzedawać rzeczy. Nie mamy widoku w domu w Jupiter, to ważne – Nie ma CIO, którzy mówią menedżerom inwestycji, co ma robić. Podejmują decyzje, a naszą zadaniem jest osiągnięcie celu inwestycji tak skutecznie i tak tanio, jak to możliwe. Jeśli automatyzacja pomaga w tej podróży, to świetnie. Ale jeśli tak nie jest , następnie Nie należy go pochwalić ze względu na siebie. ”

Wspinaczka Poole

z zarządzania zespołem o stałym dochodzie, który jest obecnie do trzech, w listopadzie 2022 r. Poole został awansowany do ogólnego szefa handlu dla Jowisza – a dla niego był to naturalny postęp.

“Zawsze kierowałem się od czystej specjalizacji”, mówi. “Myślę, że ważne jest, aby zrozumieć wszystkie rynki. Kierowanie się zespołem o stałym dochodzie było moim po raz pierwszy jako menedżer ludzi i myślę, że ważne jest, aby rozpoznać wartość, którą dodaje każda osoba. Każdy z moich handlowców ma obszar, do którego się pochyla, ale zachęcam ich do utrzymania zdolności do pracy między rynkiem i myślę, że pod tym względem zbudowaliśmy dość bezproblemowe biurko.

“Ponadto myślę, że w niektórych firmach biurko handlowe można postrzegać jako centrum kosztów operacyjnych. Oferujemy znacznie więcej. Oferujemy możliwość bycia częścią procesu inwestycyjnego – Nie sugeruję, abyśmy wymyślili pomysły, ale chcę umożliwić moim handlowcom, aby mogli udać się do ich menedżerów inwestycyjnych i powiedzieć – może to nie być właściwa rzeczy do zakupu. Profil płynności, pozycjonowanie na ulicy… Mamy ogromną ilość informacji, jesteśmy w węglu, zabrudzając ręce każdego dnia. Powinniśmy być w stanie odwrócić się do nich i z dużym stopniem pewności siebie, że mamy informacje, które mogą pomóc w ich decyzjach inwestycyjnych ”.

Kiedy Poole otrzymał szef roli handlowej, musiał jednak o tym bardzo ostrożniej pomyśleć. “To była bardzo ekscytująca okazja” – zgadza się. “To była szansa na podjęcie kapitału własnego i FX, a także stałych dochodów. Szkoda, że ​​okazja nastąpiła z powodu redukcji zatrudnienia, ale myślę, że niektóre obszary biurka handlowego jest szansa na cofnięcie się i ponowne ponowne wykorzystanie technologii i danych.

“Mam Lubię sprawić, by te części biurka krzyczą głośniej o tym, jak są dobre. Średnia kadencja handlowca w Jowisza wynosi około 15-20 lat. Są bardzo doświadczeni, znają rynek bardzo dobrze. Wraca do etykiety; Myślę, że jesteśmy lubiani przez sprzedaż i sposób prowadzenia działalności – mam nadzieję – zachęca ludzi do robienia z nami interesów ”.

Zatrzymywanie relacji

Zbliża się do pełnego kręgu, Poole wciąż uważa – tak jak na początku swojej kariery (i na początku tego artykułu), że relacje są kluczowe.

“Pomimo wystąpienia elektronifikacji, systemów handlowych, podejmowania decyzji opartych na danych, nadal jestem mocno wierzącym, że jest to biznes prowadzony przez ludzi. Biorąc pod uwagę charakter naszej działalności, który może być bardzo OTC i bardzo ezoteryczny O tym, na co patrzymy, potrzebujesz pewnego stopnia zaufania i zrozumienia między sobą a partnerami. Pomagają ci osiągnąć swoje Cel inwestycyjny dla twojego klienta i na tym próbujemy budować. “W każdym zaangażowaniu, które mamy z partnerem po sprzedaży, jest to przypadek, że naprawdę próbujemy zapewnić to obie strony. Mamy szereg elektronicznych tras na rynek i tak, są one ważne, ale zachowanie A opracowanie tych relacji jest prawie ważniejsze niż cztery lub pięć lat temu.

“Pomimo wystąpienia elektronizacji, systemów handlowych, podejmowania decyzji opartych na danych, nadal jestem mocno wierzącym, że jest to biznes kierowany przez ludzi . ”

Klątwa Covid

“Myślę, że Covid doprowadził do utraty tego elementu przez wiele osób, a nie uświadomił sobie wystarczająco szybkiej wartości w aspekcie, wartości rozwoju relacji i osobiście. Myślę, że ludzie stali się trochę leniwi podczas Covid – Czy spotyka się z ludźmi, czy to handel – myślę, że ludzie ukrywali się za elektronifikacją stałego dochodu. Z pewnością Widziałem skok w tomach wykonanych elektronicznie, a następnie doprowadziło do trudności w handlu blokami. Teraz wychodzimy z Covid, a ludzie zaczynają prowadzić te osobiste rozmowy na temat tego, jak możemy uzyskać bilans i dostarczenie ryzyka od naszych kontrahentów poziomu 1.

“Główne rynki naprawdę wyschły w tym roku, a wiele osób używa głównych rynków jako narzędzia płynności. Więc jeśli chcesz wykonać blok i uzyskać dostęp do pewnego ryzyka, musisz mieć zaufanie i potrzebujesz mieć ten związek. Z czasem zostanie to erodowane, jeśli wszystko, co robiłeś, to stawianie ich w konkurencji. Jeśli wychodzisz za każdym razem z 2-5 milionami dolarów Handel, istnieje element przekleństwa zwycięzcy. Jeśli wygrasz, wszyscy inni wiedzą, że wygrałeś.

“Mogą nie wiedzieć, kto to jest, ale wiedzą, że ktoś podjął ryzyko 5 milionów dolarów. Następnie mogą odpowiednio ustawić się, a ty jesteś bardzo szybko. Banki tego nie lubią, chcieliby bardziej dwustronnego handlu, a wiele z nich wiąże się z zaufaniem. Banki nie mają dużego bilansu, aby zapewnić koniecznie każdemu klientowi, muszą wybrać i wybrać. Ważne jest, że jako menedżer ds. Zasobów nie jest to, że staramy się wzmocnić te relacje. ”

dzwonienie Bells

Więc gdzie następny dla Jowisza, z Poole na czele?

“Sądzę, że można wdrożyć pewne natychmiastowe zmiany”, ujawnia. “Obecnie mamy element zarządzania gotówką w naszym biurze handlowym – chciałbym, aby stał się bardziej dynamiczny i bardziej wartościowy: więcej handlu gotówką niż w przeciwieństwie Nadzór nad pozycjami gotówkowymi i zabezpieczeniem. “Chciałbym również bardziej strategicznie korzystać z technologii. W tej chwili używamy BlackRock Aladdin jako naszych OMS, więc będziemy współpracować O wiele więcej, aby spróbować standaryzować widoki na podłodze inwestycyjnej, jeśli chodzi o to, jak ludzie patrzą na pozycje gotówkowe. Dane są tak dobre, jak zrozumienie, na co patrzysz – jeśli wszyscy patrzą na inny pogląd, to gdy coś pójdzie nie tak, spędzasz pierwszą godzinę, próbując opracować, na co patrzysz.

“Niechęć do zmiany może być problemem, a my po stronie kupna często nasycamy się tym samym pędzlem. Przeniesienie igły może być trudne”.

“Niechęć do zmiany może być problemem, a my po stronie kupna często jesteśmy taryzowani tym samym pędzlem. Poruszanie igły może być trudne, chociaż jako branża uważam, że (szczególnie po stronie kupna) jesteśmy bardziej współpracowani niż kiedykolwiek. Ale w czterech ścianach, które stanowią zarządzanie aktywami Jowisza, moje poglądy są bardzo jasne. Powinniśmy patrzeć na sposób, w jaki wykorzystujemy dane, powinniśmy przyjrzeć się, w jaki sposób korzystamy z platform Do naszej dyspozycji i tego, jak możemy lepiej wykorzystać technologię, za którą płacimy. Powinniśmy bardziej głośno o tym, jak mamy wymagania dotyczące tej technologii.

“Jeśli uda nam się naprawić obecną wewnętrzną fragmentację wokół różnych zestawów danych i wykorzystania technologii, myślę, że będziemy w znacznie silniejszej sytuacji, aby osiągnąć cele, które mam na myśli: które mają pomóc w biurze handlowym wykorzystanie ich doświadczenia i umiejętności umiejętności Aby dodać do procesu inwestycyjnego, w przeciwieństwie do poczucia, że ​​walczą z ogniem.

“Do tego czasu w przyszłym roku chciałbym, aby każdy handlowiec czuł się komfortowo, używając zestawu danych, aby opowiedzieć historię o tym, co oni” VE Handel i dlaczego. Jesteśmy dość cichym biurkiem handlowym, co czasami jest w porządku, ale chciałbym, abyśmy byli bardziej proaktywni. Chcę, abyśmy mogli powiedzieć naszym menedżerom inwestycyjnym, co zrobiliśmy, dlaczego to zrobiliśmy, i wykorzystaliśmy dane, aby to zilustrować. Wtedy będziemy w stanie wykazać naszą wartość i nigdy nie było Ważniejsze dla kupna. Jest na nas, aby pokazać tę wartość.

“I tak się stanie w ciągu następnego roku. To moja rola i nie mogę się doczekać egzekucji.”

Post The Big wywiad: Mike Poole pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*