Zbliżające się groźba obowiązkowych zakupów może wkrótce zniknąć w Europie po nowej propozycji

Główna » Rozporządzenie » Zbliżające się groźba obowiązkowych zakupów może wkrótce zniknąć w Europie po nowej propozycji
Wysłany przez:
forex-generator

W tym tygodniu nastąpiły dwa główne zmiany obejmujące obowiązkowe zakupy zgodnie z przepisami europejskimi, z których jeden mógł w ogóle wydawać kontrowersyjne wymagania.

aspekt regulacji centralnych depozytów papierów wartościowych (CSDR), który wcześniej opuścił przemysł papierów wartościowych, a organy regulacyjne w Loggerheads pozostały w zawieszeniu do tej pory, mimo że zostały usunięte z wymogów rozliczeniowych, które weszły w życie w lutym.

Ostatnia komunikacja Komisji Europejskiej w sprawie zakupów nastąpiła w marcu, kiedy zostały usunięte z regulacji, z niejasnym zastrzeżeniem, że można je ponownie wprowadzić, jeśli wskaźniki awarii nie poprawiły się.

Brak jasności i parametrów, w których można je ponownie wprowadzić, nadal frustruje przemysł papierów wartościowych, który już walczy ze zwiększonymi wskaźnikami awarii rozliczeniowych i nieodpowiednimi punktami odniesienia Zrozum, czy mogą to doprowadzić do ponownego wprowadzenia reguły wpisowej.

Jednak na początku tego tygodnia Parlament Europejski opublikował raport, w którym proponuje się całkowicie zrezygnować z obowiązkowych zakupów. Wynika to z podobnych zaleceń Komisji Europejskiej.

“Jest to znaczący rozwój, jeśli zostanie zatwierdzony i wyraźnie pokazuje, że Parlament dzieli obawy, że MBI tworzy znaczącą ingerencję w funkcjonowanie rynków papierów wartościowych”, napisał Paul Baybutt, Global Product Head, HSBC – jeden z HSBC – jeden z HSBC – jeden z Wiodący komentatorzy CSDR i były przewodniczący Komitetu Post Handel Stowarzyszenia Inwestycyjnego przez siedem lat.

Raport stwierdził: “Transfery papierów wartościowych bezpłatnie dokonane w kontekście (DE) mobilizacji zabezpieczenia, czy te transfery są między partiami prywatnymi lub między członkami ESCB a ich kontrahentami, nie angażuj “dwie strony handlowe”, a zatem powinny być zwolnione z zastosowania reżimu dyscypliny rozliczeniowej ”.

Gdyby to miało zostać zatwierdzone, przemysł miałby o jeden mniejszy ból głowy związany z rozliczaniem, ponieważ nadal walczy z problemami wokół kar CSDR i stawek niepowodzenia na całym kontynencie.

Ponadto, dziś został również wprowadzony do oficjalnego czasopisma Unii Europejskiej, że obowiązkowe zakupy wejdą w życie do co najmniej listopada 2025 r. Podczas gdy wpis może być zbędny, gdyby propozycja parlamentu przejdzie, uznała, że ​​uznała za Wady mogą przeważyć korzyści.

Wejście uznane przeznaczone efekty nokautowe, takie jak szersze spready licytacyjne, zmniejszona wydajność rynkowa i zmniejszone zachęty do pożyczania papierów wartościowych na rynkach pożyczek papierów wartościowych i repo oraz rozliczanie transakcji z centralnymi depozytoriami papierów wartościowych.

Post Korzywne zagrożenie obowiązkowymi zakupami może wkrótce zniknąć w Europie po tym, jak nowa propozycja pojawiła się pierwsza w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*