Awaria widzi rynki nordyckie Nasdaq bez aukcji

Główna » Systemy obrotu » Awaria widzi rynki nordyckie Nasdaq bez aukcji
Wysłany przez:
forex-generator

Awaria rynkowa sprawiło, że Nordic Nordic Markets Nasdaq jest zamknięty bez aukcji w środę, handel może ujawnić.

NASDAQ potwierdził, że jego rynki nordyckie zamknięte 16 listopada bez aukcji po przerwie potwierdziły, że otworzyły się bez problemów następnego dnia i nadal działają normalnie.

Wymiana odmówiła ujawnienia pierwotnej przyczyny problemu technicznego. “Zidentyfikowaliśmy i wdrożyliśmy rozdzielczość, która minimalizuje ryzyko ponownego naruszania problemu”, powiedział rzecznik z giełdy.

według źródeł znających sprawę, cena zamknięcia rynków nie została opublikowana dopiero kilka godzin po zwykłej rynku Zamknij, a nie zostało to wygenerowane na aukcji. “Wydarzenia z środy pokazują potrzebę większej jasności i terminowej komunikacji z wymiany w takich sytuacjach”-powiedział członek po stronie kupna, który chciał, aby chciał zachować anonimowość. “Musi być większa otwartość ze strony wymiany tego, co się wydarzyło i co zrobili, aby rozwiązać problem”. Cztery rynki spadły łącznie w całej Islandii, Danii, Szwecji i Finlandii, a uczestnicy uświadomili sobie, że w Danii nie będzie bliskich minut przed tym, jak miało to się zacząć, źródła zaznajomione z sprawą poinformowały o handlu. ” Wiele funduszy zrównoważy ich pozycję lub realizuje wkład klientów i wycofanie się z referencyjnym “rynkiem na bliskim”. O ile zamówienia są duże i muszą rozpocząć się wcześnie, przepływ ten jest wykonywany i porównywany przeciwko aukcji zamykającej ”, powiedział jeden kupujący”. Bez końcowej aukcji zamówienia te nie są wykonywane, co prowadzi do wielu problemów. ”

Awaria jest trzecim tego rodzaju na giełdzie podstawowej w ostatnich latach po podobnych wydarzeniach w Deutsche Borse i Euronext w 2020 r.

Deutsche Börse doświadczył dwóch osobnych awarii w 2020 r. Z powodu usterki oprogramowania, pierwszego trwającego cztery godziny na giełdzie we Frankfurcie w kwietniu, a druga trwa przez trzy godziny 1 lipca na platformie handlowej Xetra.

rynków europejskiego operatora wymiany, Euronext, również doznał trzygodzinnej przerwy w handlu 19 października tego roku, co uniemożliwiło zakończenie aukcji.

Liczba głównych awarii, które mają się odbyć w ciągu ostatnich kilku lat, wywołała obawy ESMA o poleganie miejsc handlowych od dostawców danych i oprogramowania stron trzecich na początku 2021 r.

w pierwszych trendach, ryzyka i zagrożeniach ( TRV) Raport z tego roku, Europejski Urząd Papierów Wartościowych i Rynków (ESMA) zacytował główne zaciemnienia w Euronext, Tokyo Stock Exchange (TSE) i australijskiej giełdzie papierów Dostawcy danych i oprogramowania.

“Kwestie technologiczne, które wpłynęły na miejsca w 2020 r., Podkreśliły potencjalne obawy dotyczące koncentracji dostawców oprogramowania i innych infrastruktur technicznych na tych samych platformach”, ESMA powiedziała.

Autonia po przerwach na Nasdaq Nordic Glose .

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*