Dziki West In Action: Ftx\’s Fall From Grace

Główna » Systemy obrotu » Dziki West In Action: Ftx\’s Fall From Grace
Wysłany przez:
forex-generator

Wydarzenia z ostatniego tygodnia otaczające cyfrowe rywale aktywów FTX i Binance odkryły wielkie przepaści nieuregulowanego terytorium na rynkach aktywów cyfrowych i wywołały poważne obawy dotyczące ich stabilności finansowej.

FTX doznał okaleczającej dewaluacji po gwałtownym rozstrzygnięciu klientów pod koniec ubiegłego tygodnia, zgodnie z wiadomościami, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w USA badała obsługę funduszy klientów i praktyki pożyczania kryptowalut. Założyciel FTX, Sam Bankman-Fried (SBF) stracił około 94% jego szacowanego 15 miliardów dolarów+ fortuny.

BINANCE Director, Changpeng Zhao (CZ), jednocześnie ogłosił w planach mediów społecznościowych, aby sprzedać swoje FTX Holdings i ponad 500 000 USD tokena FTT giełdy, dodatkowo obniżając cenę akcji wymiany. Binance opuścił FTX w zeszłym roku, będąc interesariuszem kapitałowym od 2019 Wiadomości we wtorek, że Binance miała ratować FTX poprzez nabycie swoich udziałów spoza USA, jednak w innym poważnym zawrocie Binance wycofał się z umowy w środę.

“Prawdopodobnie możemy wziąć tu równolegle z wydarzeniami Archegos”, założyciel Macrodesiac, David Belle, powiedział Trade. ”Goldman sprzedał gospodarstwa maklerskie Archegos Prime, zanim ktokolwiek inny i Credit Suisse pozostawił torbę. CZ i Binance skoczyły, ponieważ musieli. ”

Upadek FTX wywołał obawy dotyczące nadzoru regulacyjnego nad giełdami aktywów cyfrowych oraz ich powiązanych spółek zależnych handlowych i opieki, a także poważnego strachu płynności, który z kolei zaobserwował inwestorów od wymiany. Inwestorowa seria B Sequoia Capital potwierdziła dzisiaj, że spisał swoją inwestycję w firmie około 210 milionów USD do 0 do 0 USD, wydając zawiadomienie dla inwestorów potwierdzających jego ekspozycję FTX był ograniczony. Inni niepowiązani gracze również zaczęli dystansować się od wymiany, w tym CBOE Digital, która rozpowszechniła notatkę do swojej społeczności, powtarzając praktyki segregowania aktywów klientów z własnych zgodnie z regulacją CFTC. Cena

Bitcoin również spadła dziś poniżej 16 000 USD po raz pierwszy od dwóch lat, gdy zaufanie inwestorów nurkowało wśród wydarzeń.

FTX odmówił komentarza.

Wild West

FTX upadek z Grace pozostawił wiele pytań, w jaki sposób można było, aby jego rzekome zachowanie pozostało niezauważone zarówno przez inwestorów, jak i regulatorów. Bliskie relacje między badaniami Alameda, firma handlowa założyciela FTX, a FTX Exchange również znalazła się pod linią strzelania, pomimo twierdzeń SBF, że te dwie są osobnymi firmami. Badania Alameda zostało założone w 2017 r., A FTX zostało założone dwa lata później w 2019 r.

zgodnie z W różnych raportach wymiana wykorzystywała depozyty klientów do aktywnego handlu. Podobno Research Alameda miało ponad 5,8 miliarda dolarów FTT, token FTX, na swoich książkach, zdecydowanie największy współtwórca aktywów 14,6 miliarda dolarów. Podobno około połowy kapitału własnego FTX była również poparta tokenem FTT, który miał zaległą podaż wynoszącą około 3 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​praktycznie niemożliwe byłoby zlikwidowanie w cenie oznaczonej w książkach Alamedy.

“To szalone oszustwo”, dodał Belle. “Nie zdawali sobie sprawy, że dosłownie było to od samego początku stworzenia FTX oszustwa. Optyka firmy handlowej kryptograficznej posiadającej tak duże zasoby tokena wydanego przez giełdę współzałożoną przez kogoś, kto założył wspomnianą firmę handlową, jest wyraźnie daleka od optymalnej. ”

Alameda było również podobno korzystanie z nieobchodniony to trade, rather than having to pledge their own assets. Aby zminimalizować ryzyko, inwestorzy handlujący aktywami cyfrowymi muszą pomieścić pieniądze na cyfrowej giełdzie aktywów przed dokonywaniem handlu, w procesie zwanym wstępnym finansowaniem. Jest to przepływ pracy zorientowany na detali, a praktyka pozostaje znaczącą barierą do przyjęcia instytucjonalnego.

Wydarzenia wokół FTX i jego wykorzystanie funduszy inwestorów może teraz wywołać debatę regulacyjną na temat tego, czy praktyka stosowania nieobrzeznanych pożyczek jest wykonalna, czy też wymaganie wstępnego finansowania powinny zostać rozwiązane w inny sposób.

Brak regulacji na rynkach aktywów cyfrowych “Dzikiego Zachodu” pozostaje kluczową barierą wejścia do zaangażowania instytucjonalnego w aktywach cyfrowych. W szczególności tradycyjne instytucje mają szeroko zakrojone procesy prawne i zgodności, które oznaczają i ryzyko związane z handlem kryptograficznym i walutą należy lepiej zrozumieć, zanim będą mogli się zaangażować Na rynkach aktywów cyfrowych. Unia Europejska zatwierdziła tekst prawny dla swoich przełomowych rynków w regulacji kryptowalut (Micu) w październiku: jednak głosowanie na konkretność propozycji zostało opóźnione, a datę wdrożenia nie zostanie jeszcze ustalone.

jeden parasol

Kluczowym obszarem skupienia organów regulacyjnych będzie prawdopodobnie korzystanie z spółek zależnych lub powiązanych firm pod tym samym parasolem co wymiana.

“Zintegrowany lub pionowy model biznesowy może być niezwykle konfliktowany”, powiedział Larry Tabb, szef badań struktury rynkowej dla Bloomberg Intelligence. . Ponieważ firmy te są podzielone na segmenty, istnieje potrzeba upewnienia się, że każda firma może sama stać nie tylko z perspektywy zysku, ale z perspektywy zarządzania ryzykiem. ”

FTX nie jest pierwszą firmą, która objęła regulację działań związanych z powiązanymi firmami. Dom Makrokeria Wymiany FXCM została wydalona z USA i odbyła karę pieniężną cywilną w wysokości 7 milionów dolarów w 2017 r. Ze względu na podobne praktyki przepływu klienta w kierunku firmy, w której posiadali większość udziałów między 2009 a co najmniej 2014 r.

“To dokładnie jest Ten sam przypadek, jeśli nie jest gorszy w przypadku FTX. Wysyłali przepływ do Alameda, ale wtedy faktycznie używali depozytów klienta do udzielania pożyczek, handlujących z klientami ” – dodała Belle.” W rzeczywistości poszli kilka kroków przed FXCM, który jest, który jest, który jest FXCM Teraz wydaleni od USA, a właściciele i założyciele nie mogą tam uczestniczyć w rolach usług finansowych.

“Powinny istnieć dość złe reperkusje z tego [dla FTX]”.

Post Wild West in Action: Ftx’s Fall From Grace pojawił się pierwszy w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*