Dzisiaj wchodzą w życie zmiany regulacji MIFID II ESG, ale czy firmy są przygotowywane?

Główna » Rozporządzenie » Dzisiaj wchodzą w życie zmiany regulacji MIFID II ESG, ale czy firmy są przygotowywane?
Wysłany przez:
forex-generator

Zmiany w MIFID II wchodzą dziś, jeśli chodzi o integrację czynników zrównoważonego rozwoju, ryzyka i preferencji z niektórymi wymogami organizacyjnymi i warunkami operacyjnymi dla firm inwestycyjnych. Ale niedawno opublikowane dane sugerują, że wiele firm kupujących nie jest jeszcze gotowych do przesłania danych wymaganych przez nowe zasady.

Jednym z kluczowych wymagań jest to, że menedżerowie funduszy muszą dziś dostarczać dane ESG dla wszystkich swoich produktów UE do kanałów dystrybucji funduszy. W marcu Findatex (struktura pan-przemysłowa stworzona w celu pomocy w standaryzacji procesów ułatwiających wymianę danych między zainteresowanymi stronami) uruchomił szablon europejskiego ESG (EET) w celu ułatwienia tej wymiany.

Jednak w zeszłym tygodniu Fe Fundinfo opublikowało dane sugerujące, że zarządzający funduszami nadal zmagają się z zgodnością, a ponad połowa ankietowanych jeszcze przedłożyła wymagane dane.

Szablon składa się z 580 dziedzin obowiązkowych, warunkowych i opcjonalnych, a także wymagań specyficznych dla kraju, co czyni proces zarówno na funduszu, jak i podstawowym poziomie klasy akcji. Ponadto od 1 stycznia 2023 r. Egzekwowanie przepisów dotyczących ujawniania informacji o zrównoważonym finansach (SFDR) oznacza, że ​​jeszcze więcej pól stannie się obowiązkowe w celu spełnienia rocznych wymogów raportowania SFDR.

, rozmawiając z handlem, Anita Karppi, szef ESG, CRO i doradca strategiczny z Repozytorium należytej staranności kontrahenta, powiedziała: “Termin MIFID II ESG jest krokiem we właściwym kierunku, aby firmy kontrolowały swoje dane ESG. . Wiele firm po stronie kupna i sprzedaży wciąż zastanawia się nad swoimi strategiami ESG w całej firmie, ale są zaangażowane w ESG w krótkim/średnim i długoterminowym.

“Jeśli chodzi o regulacje i standardy, ESG jest szybko poruszającą się przestrzenią i konieczne jest, aby firmy były kontrolowane i zaangażowane w długoterminowe zrównoważony rozwój.”

Aby osiągnąć zwiększone cele zrównoważonego rozwoju, zmiany obejmują również szeroki zakres dodatkowych elementów: w tym wyjaśnienia czynników zrównoważonego rozwoju, które firmy inwestycyjne powinny rozważyć w ramach swoich obowiązków wobec klientów i potencjalnych klientów. Wszystkie procesy, systemy i kontrole wewnętrzne firm inwestycyjnych muszą teraz odzwierciedlać ryzyko zrównoważonego rozwoju, podczas gdy firmy inwestycyjne muszą być również w stanie udowodnić, że mają odpowiednie ustalenia, aby zapewnić, że czynniki zrównoważonego rozwoju są uwzględnione w praktyce doradczej.

ESG było ogromnym tematem dyskusji wśród społeczności handlowej w ciągu ostatnich kilku lat. Na początku tego roku uruchomiono zrównoważoną sieć członkowską non-profit, aby napędzać zrównoważone rozwiązania w branży handlowej, z członkami założycielami, w tym Aegon Asset Management, Alliancebernstein, Arches, Axa Investment Managers, Bank of of of Bank of of Of Ameryka, Big XYT, BMLL Technologies, BMO Capital Markets, BTIG, Credit Suisse, Equinix i Euronext.

“Wprowadzenie ram zaangażowania na poziomie biurka handlowego w celu stworzenia praktycznych i mierzalnych najlepszych praktyk ESG, miejmy nadzieję, że w całej branży”, powiedział Frank Loughlin, globalny współczynnik handlu kapitałowego w Alliancebernstein, przemawiając do handlu wcześniej W tym roku.

Post Mifid II ESG Regulations Regulations wchodzą dziś w życie, ale czy firmy są przygotowywane?

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*