Lch z zadowoleniem przyjmuje planowany rozszerzenie Komisji Europejskiej na równoważność CCP

Główna » Kup stronę » Lch z zadowoleniem przyjmuje planowany rozszerzenie Komisji Europejskiej na równoważność CCP
Wysłany przez:
forex-generator

Grupa Giełdy Papierów Giełdy Londynu z zadowoleniem przyjął ogłoszenie Komisarza Europejskiego ds. Usług Finansowych, Mairead McGoiness, o zamiarze zaproponowania rozszerzenia decyzji równoważnej dla CCP z Wielkiej Brytanii.

“jako ważna instytucja Systemowo, priorytet LCS LTD pozostaje zapewnienie uporządkowanego funkcjonowania rynków do wspierania stabilności finansowej. Będziemy nadal angażować i współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi, aby kontynuować oferowanie wszystkich usług rozliczających dla naszych klientów” powiedział rzecznik LCCH.

w jej ogłoszeniu w dniu 10 listopada, komisarz zauważył, że przed Brexitem, miasto Londyn było głównym koncentrowaniem finansowym w zakresie obrotu i rozliczenia instrumentów pochodnych w Unii Europejskiej.

Wyjazd Wielkiej Brytanii.

Wyjazd Wielkiej Brytanii.

Z UE było fragmentacyjnym wydarzeniem, z konsekwencjami pod względem stabilności finansowej.

“CCP w Wielkiej Brytanii Teraz działaj poza jednolitym rynkiem, a ramy regulacyjne UE i nadmierne poleganie na tych CCP oznacza ryzyko stabilności finansowej, zwłaszcza w przypadku stresu. W związku z tym należy rozwinąć własną zdolność rozliczeniową UE, “skomentowała.

Niemniej jednak uznała, że ​​ryzyko stabilności finansowej może być istotne w przypadku gwałtownego zakłócenia w dostępie uczestników UE do CCP w Wielkiej Brytanii. We wrześniu 2020 r. Komisja przyjęła decyzję równoważność ograniczoną na czas dla CCP w Wielkiej Brytanii do 30 czerwca 2022 r., Aby uniknąć takiego scenariusza krawędzi klifu.

W międzyczasie grupa robocza ustanowiona przez Komisję wraz z Europejskim Bankiem Centralnym, Europejskimi organami nadzorczymi i Europejski Rezerwy Systemowej zaczęły badać możliwości i wyzwania związane z przeniesieniem pochodnych z Wielkiej Brytanii do UE.

“Komisja nauczyła się z tej grupy, która Połączenie różnych środków – poprawa atrakcyjności rozliczeń, zachęcanie do rozwoju infrastruktury, a do reformy ustaleń nadzorczych – są potrzebne do zbudowania silnej i atrakcyjnej centralnej zdolności rozliczeniowej w UE w nadchodzących latach “- powiedział McGuines. “Komisja stwierdziła również, że ramy czasowe z 2022 czerwca było zbyt krótkie, aby to osiągnąć. Dlatego zaproponuję rozszerzenie decyzji równoważnej dla CCP w Wielkiej Brytanii na początku 2022 r.”

w celu uwzględnienia średnioterminowych obaw dotyczących stabilności finansowej, komisarz zamierza również zaproponować środki w celu przeprowadzenia środków CCP w UE bardziej atrakcyjnych dla uczestników rynku, z uwzględnieniem wyników oceny obecnie podejmowanej przez ESMA w sprawie ogólnoustrojowego znaczenia Wielkiej Brytanii Oparte na CCP.

Post LCH z zadowoleniem przyjmuje planowane rozszerzenie Komisji Europejskiej na równoważność CCP, pojawiła się najpierw w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*