Najczęściej czytające historie handlowe roku Część trzecia: Strategia, konflikt i nowe twarze

Główna » Kup stronę » Najczęściej czytające historie handlowe roku Część trzecia: Strategia, konflikt i nowe twarze
Wysłany przez:
forex-generator

3. CEO CITI przedstawia reorganizowaną strategię dla 2022 r., Gdy zyski w kwartale spadają 26%

Po spadku zysków o 26%, naszym trzecim najczęściej czytanym artykułem w tym roku był dyrektor Citi, Jane Fraser Strategia poprawy rentowności.

Strategia wynika z rozczarowujących liczb w czwartym kwartale, które pominęły oczekiwania, z dochodem netto zaledwie 3,2 miliarda dolarów-spadek o 26% rok do roku, który bank obwinił o 18% skoku wydatków. Dane pełnego roku były jednak silne, a bank zwrócił akcjonariuszom prawie 12 miliardów dolarów.

W ramach nowej strategii Citigroup ujawnił plany wprowadzenia poważnych zmian w sposobie działania, w tym wyjścia z 13 rynków konsumenckich w Azji i znaczącej skali w Meksyku, wraz z tworzeniem nowej osobistej bankowości i dział zarządzania majątkiem prowadzony przez Dyrektor generalny Global Consumer Bank, Anand Selva.

Gdzie indziej, po stronie instytucjonalnej, bank ujawnił plany radykalnego wstrząsie struktury raportowania dzięki wprowadzeniu zupełnie nowej jednostki usług, w tym Skarbu i rozwiązań handlowych (TTS) oraz usług bezpieczeństwa.

2. Euroclear i ClearStream zamknięcie rozliczenia rosyjskich papierów wartościowych

Nasz drugi najczęściej czytany artykuł w tym roku, była wiadomość, że międzynarodowe depozytoria centralnych papierów wartościowych (ICSD) Euroclear i Clearstream zamknęły rozstrzygnięcie rosyjskich papierów wartościowych, po trwającej wojny ukraińskiej.

Działania oznaczały, że handel, rozliczenie i rozliczenie rosyjskich papierów wartościowych zostały odniesione przez przeniesienie z europejskiej infrastruktury rynkowej, zadając cios międzynarodowym inwestorom próbującym sprzedać swoje aktywa o podwójnym denominowanym. To był dodatek do wielu Banki rosyjskie są wykluczone z sieci Swift z powodu sankcji.

Euroclear wydało oświadczenie dla zainteresowanych stron w momencie podkreślenia, że ​​zewnętrzny i mostowy za darmo oraz wbrew rozliczeniu transakcji w rosyjskich krajowych papierach wartościowych nie zostaną wykonane do odwołania.

Podobnie, Clearstream ogłosił wówczas, że rubel nie będzie już kwalifikującą się walutą osadnictwa. Rozliczenie wewnętrzne i krajowe we wszystkich papierach wartościowych odbywających się na depozytach bankowości Clearstream również zostały zamknięte do odwołania.

Ruchów nastąpiło po działaniach podjętych giełdami w Londynie i Frankfurcie w celu zatrzymania handlu w niektórych rosyjskich papierach wartościowych, podczas gdy Wielka Brytania zatrzymała również rozliczenie w szterling i dolara dla rosyjskich banków.

1. DTCC nazywa nowego CEO, ponieważ Michael Bodson ogłasza emeryturę

, jak wspomniano wcześniej w naszych poprzednich partiach większości artykułów, Nasi ludzie przenoszą sekcje, które zwykle przyciągają wielu czytelników. Z tego powodu nic dziwnego, że powołanie Francisa (Franka) La Salla na nową prezes i dyrektor generalny na stanowisko nowego prezesa i dyrektora generalnego, było naszym najczęściej czytanym artykułem roku, było naszym najczęściej czytanym artykułem roku.

La Salla dołączył do DTCC z BNY Mellon, gdzie pełnił funkcję dyrektora naczelnego jej działalności w zakresie usług emitentów oraz członkiem komitetu wykonawczego BNY Mellon.

Zastąpił Michaela Bodsona, który ustąpił po dekadzie odpowiedzialnym za dostawcę infrastruktury rynkowej. Bodson objął rolę CEO w 2012 roku, po przejściu na emeryturę Donalda Donahue. Przed objęciem najwyższej roli Bodson był dyrektorem operacyjnym DTCC, w którym był odpowiedzialny za wszystkie IT i operacje oraz nadzorował swoje firmy pochodne/serv i euroccp.

Handel chciałby podziękować wszystkim naszym czytelnikom za ich ciągłe wsparcie, do zobaczenia w nowym rok!

Post Najbardziej czytane historie handlowe roku Część trzecia: Strategia, konflikt i nowe twarze pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*