Pospieszne stopy procentowe widzi giełki objętości instrumentów pochodnych osiągają rekordowe szczyty

Główna » Systemy obrotu » Pospieszne stopy procentowe widzi giełki objętości instrumentów pochodnych osiągają rekordowe szczyty
Wysłany przez:
forex-generator

Wymienione objętości instrumentów pochodnych nadal osiągały rekordowe szczyty w ciągu tego roku w oparciu o wzrost stóp procentowych i obaw przed inflacją.

cen energii spowodowane konfliktem ukraińskim, rosnące koszty utrzymania i niedoborów dostaw postppandemii zmusiły decydentów o polityce pieniężnej do zwrócenia się do podwyżek stóp procentowych w celu przeciwdziałania zagrożeniu inflacji i recesji.

Po drukowaniu liczb inflacji na 40 lat na początku roku Bank of England (BOFE) podniósł brytyjską podstawową stopę procentową o 0,75% do 1% na początku maja. Spotkamy się ponownie 16 czerwca, aby omówić dalszą podwyżkę stóp. Europejski bank centralny, który jest odpowiedzialny za inflację w 27 państwach członkowskich, przeprowadził również kilka dyskusji na temat tego, czy wdrożenie podwyżek stóp procentowych. Z stopami procentowymi w ciągu ostatnich 10 lat, ostatnie ruchy nie zaskakują rynki pieniężne w zamieszanie.

instrumentów pochodnych kredytowych Notorycznie wzrosło o dwie trzecie do 4,5 bln USD w pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu z 2,6 bln USD w pierwszym kwartale 2021 r., Zgodnie z danymi z kwartalnego przeglądu ISDA Swapsinfo; Podczas gdy liczba handlowa wzrosła również o 62,6% do 113,6 tysięcy z 69,8 tysięcy w tym samym okresie.

Według globalnego szefa instrumentów pochodnych ICE, Steven Hamilton, Euribor Futures zarejestrował czwarty dzień najwyższego wolumenu 3 lutego od momentu wprowadzenia umowy pod koniec 1998 r. Po decyzji Europejskiego Banku Centralnego o omówieniu podwyżki stóp procentowych.

opcji Euribor miało średni dziennik około

w 2020 r., Przynosząc się do blisko 127 000 w ubiegłym roku. Jednak w tym roku do tej pory 344 000 potwierdził Hamilton.

“To inny rodzaj inflacji od wszystkiego, co ktoś wcześniej widział. na rynek stawek, ponieważ ogólnie tam, gdzie istnieje inflacja, zadaniem decydentów jest kontrolowanie tego, a jednym z narzędzi do tego jest podnoszenie stóp procentowych ”, powiedział Trade.

“Rok rozpoczął się od pozytywnej perspektywy, która bardzo szybko utrudniała niepewność. Oznacza to, że instrumenty pochodne z handlem ryzykiem są narzędziem zarządzania ryzykiem. Zwłaszcza w EURIBOR, który analizuje krótkoterminowe stopy procentowe UE. Jeśli uważasz, że stawki UE były Przez 10 lat płaski do negatywnych, nagle widzieliśmy ogromne nowe zainteresowanie EURIBOR ETD [pochodne giełdowe] ”.

Hamilton potwierdził, że na całym świecie należy oczekiwać dalszych podwyżek stóp procentowych – a handlowcy wyceniają teraz podwyżkę europejskiego banku centralnego na rynek kontraktów terminowych na koniec 2022 r.

” Podwyżki wycenionych w tym roku i przyszłym roku oraz w chwili, gdy obniżają obniżki w 2024 r. To niezwykła krzywa – dodał. “Zwykle spodziewałbyś się spójnego obrazu wzrostu. Rynek mówi, że inflacja, wzrost i kontrola nie jest tutaj, aby pozostać. Nie mówi, że będzie to trwałe”.

dla dyrektora generalnego opcji Mako Mako, Trystan Schauer, podwyżek stóp procentowych i zmartwień związanych z inflacją zmieniły rodzaje handlu na rynku, odchodząc od systematycznych form handlu widzianymi w ciągu ostatnich kilku lat w kierunku dwóch Way Trading, który odbywa się w różnych kierunkach i częściej.

“Fundusze emerytalne i dostawcy kredytów hipotecznych muszą zabezpieczyć portfele przed połączeniem rosnącej inflacji i stóp procentowych”, powiedział Trade. “Fundusze hedgingowe mają różne poglądy na przyszłość, biorąc pod uwagę koniec bańki inflacyjnej i potencjalną recesję na końcu itp. Cykl zmienia się szybko. Obawy przed recesją a inflacją Powodują wielką niepewność w krótkim okresie, co prowadzi do zmienności w poglądach ludzi na “właściwy” handel prowadzącym do częstszego handlu rynkiem.

“Pięć lat temu ogólny rynek na temat stóp procentowych był taki, że byłyby one statyczne z pewnymi pytaniami dotyczącymi języka na spotkaniach banków centralnych, a QE porusza przyszłość 1-4 kleszczy (= BPS). Teraz nikt nie może przewidzieć, czy stawki będą Podnieść 1% w ciągu jednego roku lub z powrotem do płaskiego!

“Przyszły zasięg może wynosić 25-50 kleszczy (= BPS)”.

Post wzruszający stóp procentowy widać na giełdzie objętości pochodnych osiągnięć rekordowe maksima pojawiły się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*