Goldman Sachs widzi presję na akcje prowizji jako brokerów detalicznych slash stawki

Główna » Kup stronę » Goldman Sachs widzi presję na akcje prowizji jako brokerów detalicznych slash stawki
Wysłany przez:
forex-generator
Goldman Sachs

David Solomon, CEO Goldman Sachs, mówi zero prowizji obrotu dla inwestorów instytucjonalnych jest mało prawdopodobne, ale przyznał presji na prowizji.

David Solomon, CEO Goldman Sachs, mówi zero prowizji handlu inGoldman Sachs szef David Solomon przyznał presję na akcje prowizje dla instytucjonalnych brokerów, jak główne detaliczne pośrednicy przenieść do wniesienia prowizji stawki do zera.

Przemawiając na Bank Inwestycyjny trzeci kwartał zarobki połączenia, Salomon został zapytany, czy niedawny trend po stronie konsumentów na rynkach kapitałowych, który widział Charles Schwab, Fidelity i TD Ameritrade ukośnik prowizji w odpowiedzi na niektóre Silicon Valley Start-upy które oferują inwestorom detalicznym handel za darmo, może pewnego dnia być replikowane w instytucjonalnej przestrzeni handlowej.

“Jest to bardziej skomplikowane równanie, ponieważ wiodąca franchising i biznes kapitałowy naprawdę mają zintegrowaną platformę w skali globalnej, która dostarcza wartości na różne sposoby” – odpowiedział Solomon. “To nie tylko egzekucja, ale także finansowanie, a te rzeczy się skupione. Jest mało prawdopod[commissions]obne, że pójdzie do zera, ale myślę, że do stopnia, jest więcej presji na prowizje, które nie było i prawdopodobnie będzie nadal. “

“Ten online albo ten zniżka maklerze powierzchnia nie jest jeden ów my ‘ szczególny nacisk u. Uważam, że organizacje, które mają globalną skalę oraz zdolność do wykorzystywania finansowania i bilansowania jako zintegrowanej zdolności, powinny nadal czynić dobrze. “

Badania z grupy TABB wykazały, że prowizje amerykańskie są gwałtowne w świetle przejścia w kierunku pasywnego inwestowania oraz rozdziału badań i realizacji w ramach MiFID II w Europie. Mimo że MiFID II nie jest bezpośrednio egzekwowany w USA, większe instytucje zdecydowały się na globalne rozdzielanie prowizji za badania i wykonanie, co doprowadziło do spadku puli prowizji w USA w wysokości 42% od 2015, a 27% od 2017.

Broker tabeli ligowej na szczycie amerykańskich brokerów akcji instytucjonalnych również w rankingu Goldman Sachs piąty pod względem prowizji, za Morgan Stanley, JP Morgan, Bank of America Merrill Lynch i Credit Suisse.

Goldman Sachs instytucjonalne przychody biznesowe usług klienta były $3 300 000 000 w trzecim kwartale tego roku, aż 6% w porównaniu do ubiegłego roku. Akcje był w górę 5% w okresie do $1 880 000 000 głównie ze względu na wyższe prowizje i opłaty, Goldman Sachs powiedział. Przychody netto z prowizji i opłat w akcjach wzrosły o 8% w banku inwestycyjnym w trzecim kwartale do $728 milionów dolarów. jest mało prawdopodobne, ale uznano presję na stawki prowizji.