Liderzy handlu 2022: Poznaj nominowane do… Znakomite miejsce handlowe Dark

Główna » Systemy obrotu » Liderzy handlu 2022: Poznaj nominowane do… Znakomite miejsce handlowe Dark
Wysłany przez:
forex-generator

Następnie w naszej serii wprowadzeń do naszych wybitnych nominowanych do liderów w handlu 2022 r. Dostarczamy krótką listę nagrody edytorów Wybitnych Miejscowych Miejsca. W tym roku wprowadza gwiezdną linię, w tym CBOE BIDS Europe, Instinet Blockmatch, Liquidnet, Goldman Sachs’s Sigma X MTF i Swissatmid. Rzućmy okiem na ich działania w ciągu ostatniego roku…

CBOE licytuje Europę

Europejska platforma handlowa bloków CBOE, CBOE Bids Europe, jest stosunkowo nowym graczem na rynku, ale już siłą, z którą można się liczyć. Wskazanie platformy realizacji zainteresowania (IOI) – wcześniej znana jako CBOE LIS – została zmieniona na CBOE licytuje Europę w lutym i oferuje handel ponad 6000 symboli na rynkach akcji, paragonów depozytowych i funduszy wymiany (ETFS).

Platforma zyskała znaczną podstawę do swoich konkurentów W ubiegłym roku stając się największą platformą handlową blokową w kwietniu i utrzymując ten tytuł przez cały ten rok. We wrześniu platforma stanowiła 36% rynku na dużym skali w Europie (LIS) – rekordowy poziom.

jej neutralny model brokera pozwala po stronie kupna anonimowe handlu ze sobą i brokerami, jednocześnie wybierając brokera, z którym osiedlają transakcje i płacą prowizję. Baza użytkowników po stronie kupna wzrosła do 236 i oferuje średnie rozmiary handlowe dla transakcji po stronie kupna powyżej 1,2 mln EUR.

Platforma nadal rozszerza swoją ofertę neutralną dla brokera przez 2021 r. I w tym roku, wprowadzając również możliwości, które pozwalają brokerom i użytkownikom kupującym na wykorzystanie ofert CBOE na przepływy handlu o wysokim dotyku poprzez ukierunkowaną usługę IOI.

CBOE BIDS jest również dostępny w ramach rynku amerykańskiego i kanadyjskiego, a operator wymiany potwierdził plany Rozwiń na australijskie i japońskie platformy kapitałowe CBOE z 2023 r. Z zastrzeżeniem zatwierdzenia przez organy regulacyjne.

Instinet Blockmatch

Instinet Blockmatch oczywiście zobowiązał się do rozszerzenia zasięgu geograficznego i oferty produktów w ostatnim roku, a tendencja ta wydaje się być ustawiona na 2023. To, co zaczęło się jako alternatywna pula płynności w Wielkiej Brytanii, która dostarczyła Westranie interesujących sesji i typów zamówień dla akcji, takich jak RFQS i zamówienia warunkowe, marka Blockmatch rozszerzyła się teraz o nowe pule w Europie kontynentalnej i Azji.

Instinet Blockmatch’s Pitch koncentruje się na oferowaniu jakości egzekucji poprzez pozyskiwanie i agregowanie różnych i unikalnych rodzajów płynności dla różnych doświadczeń handlowych. Mroczna książka, jednocześnie minimalizując wyciek informacji poprzez funkcjonalność nie do spłaty, oferuje możliwość zastosowania minimalnej ilości i wykonania w punkt środkowy. Uczestnicy mogą skorzystać z zwolnienia z ceny referencyjnej (RPW) i dużych w skali (LIS) zwolnień z przejrzystością przed handlem z zamówieniami, które nie są upublicznione. Książka RFQ umożliwia handlowcom kierowanie możliwości zamówienia dla określonych rodzajów kontrahentów. Użytkownicy mogą stosować ceny limitu lub licytować, oferować lub środkowe kołki. Platforma wykorzystuje przydatne oznaki zainteresowania (IOI), aby umożliwić dostawcom reklamowanie płynności przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka, które zazwyczaj wiążą się z tradycyjnym modelem wszystkich do wszystkich. Ostatecznie Instinet zapewnia, że ​​wszystkie te alternatywy starają się zoptymalizować unikalny, naturalny przepływ i bardziej blokowe wykonania.

Jak działa ta strategia? W oparciu o regularną komunikację przedstawiającą rosnące objętości i rozszerzenie ich warunków, wydaje się, że zyskują przyczepność. Najnowsza nowa iteracja – Instinet Blockmatch Europe – wciąż jest w fazie wczesnej premiery, działa Oczeki ofertowe z krótkoterminowymi planami wprowadzenia nowej książki Dark Crossing. Obserwuj tą przestrzeń.

Liquidnet

Teraz część TP ICAP, instytucjonalna pula płynności Liquidnet, która miała mocny rok w 2021 r., Który nastąpił do 2022 r. Firma twierdzi, że utrzymała średnią wielkość handlu wynoszącą 1,38 mln USD Miejsce handlowe w Europie z 29% udziałem na rynku powyższego w skali (LIS) w zeszłym roku.

Ten sukces trwał w 2022 r., Gdzie firma osiągnęła cztery największe akcje ciemne wydruki w EMEA ze średnią wielkością 83,8 miliona dolarów, z których największa wyniosła 96 milionów dolarów w maju. Firma prowadzi 46 rynków akcji z siecią ponad 950 firm kupujących na całym świecie. To ta obszerna sieć, która Liquidnet przypisuje swoją średnią dzienną płynność w wysokości 77 miliardów dolarów.

Na odwrocie sukcesu firma nadal rozwija Oferowanie nowych funkcji, w tym możliwości handlu ETF i portfela, które dodał w 2021 r., Drukując największy handel ETF w wysokości 33,8 mln USD w tym roku. Wprowadził także swoje komponenty Smart Blocks na platformie handlowej Algo, aby pomóc klientom poprawić wydajność wykonania poprzez realizację bloków po korzystnej cenie. Ponieważ wolumeny w Europie stają się coraz bardziej skoncentrowane na zamknięciu, Liquidnet dodał także nowy typ Dark Order, który pomaga klientom uzyskać dostęp do zapasów rynku zamykającego bez ujawnienia wielkości. Platforma rozszerzyła również swój płynność do nowej platformy Swissatmid.

SIGMA X – Goldman Sachs

Goldman Sachs’s Multilateral Trading Facility, Sigma X, nie jest nowym graczem na ciemnym rynku i jak to się mówi, z wiekiem. Bank inwestycyjny wykazał oddanie rozszerzenia funkcjonalności swojego miejsca dla klientów Popraw ich wrażenia użytkownika w ciągu tego roku.

Goldman Sachs uruchomił europejską siostrę MTF na miejsce pod koniec 2020 r., Aby umożliwić swoim klientom w Unii Europejskiej na dalsze dostęp do płynności po Brexicie i od tego czasu para razem zbierała rozpęd po obu stronach kanał.

Udział w rynku europejskich ciągłych rynków, którzy nie wystąpili, wzrósł do 5,32% w różnych i europejskich miejscach w Wielkiej Brytanii w latach 2021–2022, na banku dobrych wyników zarówno w okresowej aukcji, jak i ciemnej książce.

Wraz ze wzrostem liczby tomów i udziału w rynku Goldman Sachs nadal wykazuje zobowiązanie do inwestowania w rozszerzenie produktu, w tym niedawne uruchomienie warunków zamówień Sigma X Dark, aby dodatkowo zachęcić do wzrostu. W świetle tej dalszej ekspansji ciemna platforma doświadczyła dalszego rozwoju W tomach, gdy jego udział w rynku wzrośnie do 1,7% w trzecim kwartale do tej pory zgodnie z danymi z Big XYT.

SWISSATMID – Six Swiss Exchange

Od momentu uruchomienia w 2016 r. Dark Garne Puls Exchange sześciu szwajcarskich pod względem liczby klientów i dostępnych im funkcjonalności. W ubiegłym roku 72 instytucje korzystało z ciemnej puli – z których wszystkie po połączeniu stanowią 97% ogólnego wolumenu obrotu w szwajcarskich akcjach.

Operator wymiany oferuje tytuł pierwszej wymiany podstawowej w Europie, aby wprowadzić ciemną książkę o tym samym dopasowującym silniku, co jej centralna książka zamówień (CLOB), która, jak twierdzi .

Ten aspekt zerowej opóźniania doprowadził sześć szwajcarskich wymiany do opracowania zamówienia plus, który pozwala uczestnikom szukać płynności ciemnej bloku w szwajcarskiej rozprzestrzenianie się na klob. Te same korzyści mają również zastosowanie do zamówień blokowych po dodaniu operatora giełdy w grudniu handlu blokiem do ciemnej książki.

Liderzy Post w handlu 2022: Spotkajcie kandydatów na…. Znakomite miejsce w ciemnym handlu pojawiło się pierwsze w handlu.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*