RBC Capital Markets dodaje pakiet Algo do EMS BidFX

Główna » Technologia » RBC Capital Markets dodaje pakiet Algo do EMS BidFX
Wysłany przez:
Rynki kapitałowe RBC

Walutowa platforma EMS BidFX rozszerzyła liczbę dostawców Algo z RBC w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów.

BidFX rozszerzył listę dostawców handlu algorytmicznego do swojego systemu zarządzania realizacją (EMS) z dodatkiem RBC Capital Markets.

RBC Capital Markets ‘algo Trading Suite jest dostępny dla wszystkich klientów RBC za pośrednictwem BidFX, który jest spółką zależną TradingScreen, po zwiększone zapotrzebowanie od klientów instytucjonalnych.

Szef działu sprzedaży EMEA eFX w RBC Capital Markets, Neil McClements, stwierdził, że RBC nieustannie rozwija i udoskonaliwa swoje możliwości FX Algo w imieniu klientów w celu poprawy wydajności pracy i realizacji zleceń oraz zapewnienia spójności przy jednoczesnym zminimalizowaniu wpływ na rynek.

“Nasz solidny zestaw rozwiązań FX Algo został zaprojektowany z myślą o dostosowaniu do celów realizacji każdego klienta i pożądanego poziomu odniesienia. Połączenie zaawansowanych rozwiązań technologicznych Algo i wysokiej dotykowy sprzedaży FX i usług handlowych pozwala RBC zapewnić klientom z wiodących na rynku możliwości realizacji, “McClements dodał.

Handel algorytmiczny na rynkach walutowych w ostatnich latach przekroczy się po stronie kupna. Inwestorzy instytucjonalni zyskali dobre zrozumienie tego, w jaki sposób algorytmy działają, według uczestników rynku, chociaż zostały wezwane do skupienia się na zrozumieniu płynności bazowej w algos FX.

“Jak BidFX rozszerzył się szybko do instytucjonalnego buyside widzieliśmy wysokie zapotrzebowanie na RBC i ich oferty Algo,” John McGrath, główny oficer dochodów w BidFX, powiedział. “Algo są teraz jednym z najczęstszych metod buyside do pomiaru ich realizacji FX, dlatego jest tak miłe, aby dodać więcej dostawców jakości RBC do platformy BidFX.”