Stowarzyszenie Market Makeners ostrzega przed lukami w europejskim zakazie płatności za przepływ zamówienia

Główna » Rozporządzenie » Stowarzyszenie Market Makeners ostrzega przed lukami w europejskim zakazie płatności za przepływ zamówienia
Wysłany przez:
forex-generator

Stowarzyszenie branżowe Futures Europejskie Stowarzyszenie Handlowców (FIA EPTA) z zadowoleniem przyjęła przeniesienie Komisji Europejskiej, aby zakazać płatność za przepływ zamówienia (PFOF) w ramach MiFID II, ale ostrzegł przed potencjalnymi lukami w zmianach.

Bruksela przeniósł się do zakazu PFOF dla “przedsiębiorców wysokiej częstotliwości zorganizowanych jako SIS [Systematyczne internalizarzy]” w dniu 25 listopada w ramach planu działania Unii Kapitałowej (CMU). W ramach zmian należy zarobić przepływ zamówienia detalicznego Publikując konkurencyjne cytaty przed-handlowe.

W stwierdzeniu o zmianach, FIA EPTA powiedziała, że ​​definicja Komisji o pozostawiła duże luki wokół tego, co jest uważane za PFOF, w jaki sposób jego praktykowane i kto może to ćwiczyć. A następnie pozostawione luki. umożliwiłoby kontynuowanie tych praktyk w UE.

Stowarzyszenie powiedział, że jest “krytyczne” te luki są zamknięte i sugerowały adwokat Komisji Zakaz PFOF, który obejmuje wszystkie bezpośrednie i pośrednie indukowania pieniężne i niepieniężne, w tym wszystkie możliwe scenariusze wykonawcze i routingu między wszystkimi typami uczestników.

“W FIA EPTA Zobacz te praktyki, które są obserwowane w niektórych państwach członkowskich, stanowią niewłaściwy konflikt interesów, który podważa uczciwą konkurencję między uczestnikami rynku, a także najlepszą egzekucją dla klientów końcowych” – powiedział Piee Teeboom, Sekretarz Generalny FIA EPTA.

“Te praktyki [PFOF] podcięte standardy ochrony inwestorów UE i ostatecznie ryzyko wadę, a w odpowiednim przypadku oddaje się, że inwestorzy detaliczne, których udział w europejskich rynkach kapitałowych będzie krytyczny dla ich sukcesu.”

gdzie indziej FIA wyraziła warunkowe wsparcie dla planów Komisji do wdrożenia skonsolidowanej taśmy w Europie.

Komisja Europejska wyznaczyła plany w zeszłym tygodniu do wprowadzenia Single skonsolidowany dostawca taśmy w czasie rzeczywistym w czasie rzeczywistym dla każdej klasy aktywów. Jednak FIA EPTA powiedział, że zakres taśmy pochodnych była nadmiernie zawęża i zasugerowała równie kompleksową taśmę do tych proponowanych na akcje i obligacje.

Dodano również, że zmiany Komisji w zakresie przejrzystości rynku obligacji – która obejmuje harmonizację reżimu odroczenia i skrócenie opóźnień opóźnień do obrotu – potrzeba zawierać koc 15-minutowy odroczenie, co obecnie zmiany są niejednoznaczne i ryzykowne tworzenie nadmiernie złożonego reżimu z skierowami od 15 minut do dwóch tygodni.

“będzie również również w przypadku transakcji dużych rozmiarów, gdy wspólnie wdrażany jest z efektywnym reżimem maskowania głośności, zapewniając, że dostawcy płynności nie są narażeni na nadmierne ryzyko i nadal są w stanie skutecznie zabezpieczyć nawet po upływie okna odroczenia od czasu upływie rynek nie zna pełnowymiarowa dużego handlu “dodał teeboom.

Skonsolidowane propozycje taśmy Komisji przyciągnęły przeglądy mieszane z różnych stowarzyszeń. Ogólnie rzecz biorąc, branżę z zadowoleniem przyjmuje swoje wprowadzenie, ale wielu zasugerowało ulepszeń systemu zaproponowanego przez Komisję.

Stowarzyszenie rynków finansowych w Europie (AFME) poprosił o skonsolidowaną taśmę na akcje obejmują dane przede-handlowe, a także dane post-handlowe, Komisja sugerowała włączenie i zalecane, że Bruksela zapewniają opracowanie skonsolidowanego obligacji taśma przed działaniem jakichkolwiek zmian w reżimowi przezroczystości po handlu.

“Uniknie to ujawnienie zaangażowanych dostawców płynności potencjalnie nadmiernych zagrożeń, zwłaszcza podczas obrotu instrumentami niepłynnymi lub transakcjami powyżej pewnego rozmiaru, ponieważ jeśli nie jest odpowiednio rozpatrywane, może to prowadzić do malejącej płynności dostępnej dla przedsiębiorstw i inwestorów” – powiedział Adam Farkas, dyrektor generalny AFME.

Stowarzyszenie Market Market Markets ostrzega przed lukami w europejskim zakazie płatności za przepływ zamówienia wydawał się najpierw w handlu.

.

0 Comments

Add comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*