Tullett Prebon ukarany grzywną £15 400 000 dla brokera postępowania awarie

Główna » Rozporządzenie » Tullett Prebon ukarany grzywną £15 400 000 dla brokera postępowania awarie
Wysłany przez:
Tullett Prebon

Podział kursów na Tullett Prebon zaangażowany w niewłaściwym handlu z LAX kontroli i systemów w celu monitorowania zachowań brokera.

Broker interdealer Tullett Prebon został ukarany grzywną £15 400 000 przez brytyjski Urząd finansowy (FCA) za awarie związane z kontroli wokół prowadzenia brokera.

Zgodnie z oświadczeniem finansowym watchdog, podział stawek w Tullett Prebon, obecnie część TP ICAP, miał nieskuteczne kontrole i systemy w miejscu, które pozwoliły na niewłaściwym handlu odbędzie się między 2008 i 2010.

Dochodzenie przez FCA wykazało, że niewłaściwa działalność handlowa obejmowała transakcje “prania”, handel, który nie ma zmian w beneficjentach rzeczywistych i nie ma uzasadnionego bazowego celu handlowego, aby wygenerować niezwykle duże ilości działalności maklerowej.

Starszy zespół zarządzający tullett Prebon błędnie uważał, że istnieją odpowiednie systemy i mechanizmy kontroli w celu monitorowania postępowania brokera, ale czerwone flagi i możliwości sondy ewentualnego wykroczenia zostały pominięte. Senior menedżerów ignorowane jedno wystąpienie brokera, który został poproszony o podstawę do wysokiego pośrednictwa w jednej transakcji, po powiedział im, że nie chcesz wiedzieć, FCA powiedział.

“Rynek wykonuje ważne funkcje publiczne i nie jest prywatną grą z własnym wzbogaceniem. Podczas tych transakcji nie wprowadzać w błąd rynku, ani kwoty nadużyć na rynku, pranie handlu były całkowicie niewłaściwe, podważając właściwą funkcję rynku, “Mark Steward, dyrektor wykonawczy egzekwowania i nadzoru rynku w FCA, skomentował sprawę.

“Kierownictwo wyższego szczebla i zgodności zostały sarkofagiem z widząc wykroczenie, i systemów i kontroli nie sondy prowadzenia brokera, nawet wtedy, gdy znaki ostrzegawcze były widoczne. Sprawa przeciw Tullett Prebon była długa i złożona. Brak otwarcia firmy z FCA na temat istnienia kluczowych dowodów odzwierciedlał wysoki stopień zawinionej niekompetencji i uprzedzeń w zapytaniach FCA. “

Tullett Prebon stwierdzono również, że zostały niechętne do współpracy z FCA, po wnioski o Broker taśmy audio w 2011. Pośrednik interdealer miał audio, ale nie udało się wysłać go do regulatora do 2014. Jednakże Tullett Prebon zakwalifikował się do 30% rabatu w ramach systemu decyzji ugodowej, bez którego grzywna byłaby £22 000 000.